Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Rybnik, Strzelecka, Stary dobry Myśliwek (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    Rybnik, Strzelecka, Stary dobry Myśliwek (zamknięte)

    20 lat temu mordownia, w ostatnich latach nieco ucywilizowana. Teraz, po gruntownym remoncie fajny pub z lanym Staropramenem (5,50 zł) i ponad setką piw butelkowych. Dodatkową atrakcją są piwne eksponaty właściciela na ścianach knajpy. Najwięcej tu reklam piwa i ozdobnych dekli od beczek. Klientela mieszana, choć tłoku nie ma ze względu na ceny.
    Dla mnie knajpa tym milsza, że usytuowana 50 metrów od mojego rodzinnego domu. Żeby łatwiej było trafić dodam, że Myśliwek mieści się na rogu ul. Wyzwolenia i Strzeleckiej.
    I dołożę adres www: http://www.mysliwek.eu
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Ceny zagranicznych butelkowych nawet znośne jak na pub. Szkoda, że tylko jedno sensowne piwo z beczki.

    Comment

    • Szosti
      Member
      • 01-2008
      • 33

      #3
      No, my też ze znajomymi często tam zaglądamy

      Jak dla mnie pomysł trafiony w 100%, tylko szkoda że troche daleko od rynku
      Dla mnie nie problem...przejdę sie zeby sie napić dobrego browara, ale część znajomych i tak pije "lane tyskie" i niebardzo im się chce.

      Co do cen, to ostatnio trochę zdrozały(bodajże zlotówkę kazde piwko) ale jak na moją kieszeń to jeszcze znośnie... fajnego piwka można sie napić nie wydając wiecej niż 7-8zł.

      Szkoda, że tylko jedno sensowne piwo z beczki.
      No jakieś 2miesiące temu wszedł Svyturys Baltas lany..co bardzo mnie ucieszyło
      fajnie podany, w szklance do waizen i z cytrynką. cena: 7,50zł

      Comment

      • larry
        Member
        • 01-2008
        • 68

        #4
        Jest to mój ulubiony pub w Rybniku, dużo dobrego piwka, konkretny właściciel i od jakiegoś czasu można tam równierz dobrze zjeść - rozmaitości z grilla (takiego prawdziwego węglowego )
        Jedyna rzeczą która mnie w tym lokalu dziwi to zmieniajace się ceny, czasami place za Baltasa 6,5 czasami 5 niewiem czy to kelnarka różnie napija czy w weekendy drożej.

        Comment

        • strzelczyk76
          Senior
          • 11-2003
          • 823

          #5
          Podczas mojej niedawnej, pierwszej wizyty w Rybniku - obowiązkowe miejsce do odwiedzenia!

          Na początku zdziwienie - po nazwie i obejrzeniu zdjęć w internecie - myślałem, że to będzie jakiś drewniany domek pod lasem - a tu lokal w normalnym domu przy drodze. Wnętrze jednak robi duże wrażenie - świetny wystrój, dużo miejsca (w sobotę warto jednak mieć rezerwację - zwłaszcza gdy w TV jest żużel - czułem się prawie jak na stadionie), atrakcyje kelnerki no i najważniejsze - super piwo

          Baltas świetny, świeżutki, dobrze nalany i podany - cena 7,5 zł (trochę drogo - w Chorzowie - 5 zł, ale ten w Rybniku zdecydowanie lepszy smakowo)
          Bernard jasny i ciemny - doskonały, cana bardzo przystępna - 5 zł, a jeśl uwzględnić promocję - zamawiając 6 - płacisz za 5 - to cenowo wychodzi prawie jak w Czechach za butelkowanego z kaucją. Jest jeszcze inna opcja promocji - przy zamówieniu 10 Bernardów - deska serowo-wedlinowa na zagrychę gratis, a co najważniejsze w tych promocjach - sumują się pojedyncze piwa - zamawiane przez całą ekipę ze stolika.

          Kolejna fajna sprawa - kelnerka stawia na specjalnych, firmowych karteczkach - kreski przy nazwach piw, nie ma wiec problemu z rachunkiem przy większej imprezie.

          Zdecydowanie najlepszy lokal w Rybniku, z rynku wcale nie jest daleko, będę go na pewno odwiedzał przy kolejnych wizytach w tym mieście
          NORMALNOŚĆ



          Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

          Comment

          • strzelczyk76
            Senior
            • 11-2003
            • 823

            #6
            Kolejne ciekawe i bardzo dobre piwa pojawiły się w tym lokalu,
            a mianowicie zawitały tam, mam nadzieję na dobre - wyroby z browaru Avar
            z czeskiego Hlucina - jest ciemne i jasne niepasteryzowane -
            cena 6 zł, podawane w firmowym szkle.

            Tym razem tam nie byłem, ale "mój człowiek" w Rybniku mi doniósł - bo sekcja rybnicka coś się obija ale przy najbliższej okazji nieomieszkam sprawdzić osobiście.

            NORMALNOŚĆ



            Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76 Wyświetlenie odpowiedzi
              (...) sekcja rybnicka coś się obija ale przy najbliższej okazji nieomieszkam sprawdzić osobiście.

              Cóż, od pół roku w Myśliwku nie byłem. Ale dobrze, że czuwasz!
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              • iommi
                Senior
                • 07-2003
                • 1522

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76 Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolejne ciekawe i bardzo dobre piwa pojawiły się w tym lokalu,
                a mianowicie zawitały tam, mam nadzieję na dobre - wyroby z browaru Avar
                z czeskiego Hlucina - jest ciemne i jasne niepasteryzowane -
                cena 6 zł, podawane w firmowym szkle.
                W piątek nawiedziłem Myśliwka i miałem pecha - trafiłem na lekko skwaśniałego już Avara. Ciemny natomiast był bez zarzutu, tak jak oba Bernardy, ktore stały się już znakiem rozpoznawczym pubu.
                Last edited by iommi; 16-03-2009, 09:36.
                *****************************

                Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                *****************************

                Comment

                • Shedao
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 900

                  #9
                  Temat już od przeszło roku nieczynny, więc odświeżę żeby nie było wątpliwości - w Myśliwku wciąż jest fajnie naczytawszy się postów w tym temacie, wybrałem się tam niedawno.

                  Od wejścia rzuca się ciekawy - piwny - wystrój lokalu. Wszędzie jakieś kufle, beczki, dzbany, podkładki, plakaty. Widać że właściciel jest wielkim fanem Bernarda - jest to podkreślone prawie na każdym kroku

                  Koncernówki za ok. 4-5 zł, ciekawsze piwka za 6-7. Za szóstkę można kupić Bernarda (jasnego, czarnego i niefiltrowanego). Poza tym ogromna gama piwek butelkowych: był cały asortyment z Fortuny, potem Nałęczowskie i jakieś jeszcze z Browaru Jagiełło (niestety trafiło mi się ostatnie nałęczowskie, z wystawy nie z lodówki, więc wrażenia były marne). Do tego trochę piwek z Kormorana (na 100% Wiśnia w Piwie bo ją piłem) oraz dużo z Czech i Słowacji, ale tu wam nie wymienię bo koncentrowałem się na rodzimych przysmakach. Żeby zakosztować tam wszystkiego, trzebaby przyjść kilka razy (i tak też zamierzam).

                  Ogólnie polecam. Oby więcej takich lokali w okolicy
                  Last edited by Shedao; 29-07-2010, 12:27.

                  Comment

                  • apolloks
                    Junior
                    • 08-2009
                    • 9

                    #10
                    Stary Dabry Myśliwek

                    Byłem tam w sobotę lokal zamknięty ciemno. Czy macie jakieś wiadomości, co z Myśliwkiem?
                    Podobno właściciel ma problemy, ale nie wiem czy to prawda.
                    Od kiedy warzę piwo w domu sporadycznie odwiedzam Puby piwne, ale czasami chce sie pójść do Pubu spotkać z kumplami.Myśliwek był moim ulubionym lokalem

                    Comment

                    • iommi
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 1522

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika apolloks Wyświetlenie odpowiedzi
                      Podobno właściciel ma problemy, ale nie wiem czy to prawda.
                      To prawda. Lokal nieczynny mniej więcej od tygodnia i tak raczej pozostanie na dłużej.
                      *****************************

                      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                      *****************************

                      Comment

                      • iommi
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 1522

                        #12
                        Myśliwek ponownie otwarty, zobaczymy na jak długo. Oferta piwna nieco uboższa niż dawniej, ale wciąż jest m.in. lany Bernard.
                        *****************************

                        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                        *****************************

                        Comment

                        • apolloks
                          Junior
                          • 08-2009
                          • 9

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi Wyświetlenie odpowiedzi
                          Myśliwek ponownie otwarty, zobaczymy na jak długo. Oferta piwna nieco uboższa niż dawniej, ale wciąż jest m.in. lany Bernard.
                          Zdaje się, że znowu lokal jest zamknięty

                          Comment

                          • iommi
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 1522

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika apolloks Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zdaje się, że znowu lokal jest zamknięty
                            Dokładnie tak
                            *****************************

                            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                            *****************************

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎