Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jihlava, Brewer Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Jihlava, Brewer Export

    Jihlava (?) - Połczyn-Zdrój (?), Brewer Export
    Woltaż 5,6%. Brak ekstraktu.

    Zakupione w Społem na Kasprowicza.

    Zacznę od zapachu. Podczas otwierania charakterystyczny "zielony" zapach. W szklanicy zero jakich kolwiek aromatów. Pod względem barwy jasnosłomkowe. Piana to najsłabszy punkt tego piwa. Nie dość że podczas nalewania nie tworzy się choćby w minimalnym stopniu to jeszcze ciężko ją wykrzesać. W smaku czuć zdecydowaną, rozpływającą się goryczkę, która pozostawia po sobie przyjemny ślad. Nieco wodniste. Wysycenie dość spore. Opakowanie to zielona 0,5l butla z niemalże identycznymi etykietami jak w przypadku Pilsa.

    Ogólnie spodziewałem się czegoś gorszego ale nie będę wybrzydzał. Na pewno bardziej odpowiednią porą na spożywanie tego piwa będzie lato.
    Last edited by sibarh; 03-06-2011, 13:48.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    #2
    Czy jakiekolwiek dane na etykiecie bądź kontrze potwierdzają, że jest to piwo z Połczyna?

    Comment

    • Mistrzu
      Senior
      • 08-2003
      • 750

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA Wyświetlenie odpowiedzi
      ...Ogólnie spodziewałem się czegoś gorszego ale nie będę wybrzydzał. Na pewno bardziej odpowiednią porą na spożywanie tego piwa będzie lato...
      A dlaczego spodziewałeś się czegoś gorszego?

      Comment

      • ARTHUR
        Senior
        • 07-2004
        • 2338

        #4
        W dzisiejszym Głosie Szczecinskim jest reklama piwa jakie wyjdzie na rynek Z Połczyna.

        Comment

        • DanielJakubowski
          Senior
          • 12-2005
          • 791

          #5
          Potwierdzam. Przed chwilą także widziałem.
          Pozdrawiam
          dj

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mistrzu Wyświetlenie odpowiedzi
            A dlaczego spodziewałeś się czegoś gorszego?
            Spodziewałem się czegoś gorszego po wcześniejszych opinniach dotyczących innych piw z Połczyna. Tak więc nie nastawiałem się na coś znakomitego.
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • zAjkA
              Senior
              • 12-2004
              • 1089

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy jakiekolwiek dane na etykiecie bądź kontrze potwierdzają, że jest to piwo z Połczyna?
              Na kontrze pisze iż piwo zostało wyprodukowane w Czechach ale śmiem w to wątpić. Jest również podana strona www.Brewer.cz
              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                I na tej czeskiej stronie znalazłem coś takiego:
                BREWER Strong, BREWER Super Strong: Značkové pivo vařené v pivovaru v Polczyn Zdroj. Pivo je vařeno dle české receptury z českého chmele, českých kvasnic a sladu.


                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • kibi
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 1875

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  I na tej czeskiej stronie znalazłem coś takiego:
                  BREWER Strong, BREWER Super Strong: Značkové pivo vařené v pivovaru v Polczyn Zdroj. Pivo je vařeno dle české receptury z českého chmele, českých kvasnic a sladu.

                  http://www.brewer.cz/produkty.html

                  Tutaj można obejrzeć etykietę Brewer Pils z kontrą niepozostawiającą wątpliwości co do pochodzenia z Połczyna.
                  Brewer Export z warszawskiego sklepu na Kasprowicza ma czeską kontrę z czeskim adresem w Pradze.
                  Natomiast na stronie www.brewer.cz opisane są Brewer Strong i Brewer Super Strong. To chyba jescze coś innego.
                  Czy ktoś wie coś pewnego, poza podejrzeniami na temat polskiego pochodzenia Brewera Export ?
                  Tym bardziej, ze w sklepie stały obok siebie Brewer Export i Starovar, którego nikt nie podejrzewa, że pochodzi z Połczyna.
                  Last edited by kibi; 19-10-2007, 13:09.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    Bylejakie piwo, z ohydnym "zielonobutelkowym niuchem", słabym nagazowaniem, mizerną pianą lub raczej jej brakiem i wodnistym smakiem. Chodziłem koło tego piwa od tygodnia i się rozczarowałem.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12201

                      #11
                      a nie pisalem tylko gdzies indziej byla o tym juz mowa. Jihlavsky jeżek to nie jest rewelacyjne piwo, ale produkty brewera nie przypominaja w smaku zadnego czeskiego piwa. Niestety takie produkty powstaja w krajach, gdzie piwowarstwo coraz czesciej ogranicza sie do rozpuszczania w wodzie blizej nieokreslonych skladnikow. Na kontrze powinni pisac: "uwaga produkt zawierac moze sladowe ilosci slodu jeczmiennego"

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Brakująca fotka:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12201

                          #13
                          W maju rozmawiałem z piwowarami z Jihlavy. Twierdzą, że to jednak u nich warzy się brewera... No cóż pomyliłem się. Zeby było śmieszniej dostałem od nich komplet etykiet, równiez te na których widnieje napis: PRODUCENT: BREWER POLSKA, UL. PIWNA, POŁCZYN ZDRÓJ... Produkcja odbywa się też na rynek węgierski (pod marką Hektor, Bonvar i włoski jako Bohemia Lion /jest też w Polsce/ oraz jako "birra" - sądząc po etykiecie piwo dla oszczędnych Włochów. Podejrzane.
                          Ale i tak piwo bez rewelacji. Z tego co wiem, firma Brewer szukała miejsca na nowe inwestycje w Czechach. Chcieli postawić browar w mieście Chrudim koło Pardubic, ale im nie wyszło.

                          Comment

                          • granat862
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 945

                            #14
                            Kolor jasnozłoty, klarowny.
                            Przy otwarciu rozchodzi się przyjemny chmielowo-kwiatowy zapaszek, po przelaniu do szkla z czasem ledwo wyczuwalny.
                            W smaku lekkie, delikatna goryczka wysycenie szczype w język. Dobrze gasi pragnienie.
                            Kupione w E'Leclerku
                            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Na mojej butelce jest inna etykieta niż ostania sibarha i napisano, że producent to Fuhrmann sp. z o. o. ul. Piwna 10, Połczyn Zdrój (?)
                              Foto i wrażenia po konsumpcji
                              Last edited by leona; 21-10-2009, 21:50.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎