Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Aleja Niepodległości 92/98, Prince [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Warszawa, Aleja Niepodległości 92/98, Prince [zamknięte]

    Sklep mieści się przy południowym wyjściu ze stacji metra Racławicka (kier. Kabaty). Nie mylić z winno-cukierniczym Alicja który jest obok.
    Wybór świetny zawsze! Dziś można było kupić:
    Ciechan: Pszeniczne (3 warka) 3,80; Miodowe 3,75; Wyborne 2,40; Mocne 2,60.
    Grudziądz: Kujawskie żywe 2,00; Gotyckie stout 2,40; Gotyckie Krzepkie 2,70; Gobin mocne 1,70 (w klasycznych butelkach "europa"!)
    Konstancin: Mazowieckie specjal 2,10; Mazowieckie mocne 2,30; Dawne niep. 2,50.
    Poza tym Porter Cieszyński 3,90; Kasztelan 2,10, Kasztelan mocny 2,50, (do cen +0,35 kaucja) Złote Lwy, Krajan Irlandzkie i Porter (0.33 l), Obolon (3 rodzaje), Zlatopramen (2), Lwowskie(2). A poza tym, wiadomo, masówka którą mogę pominąć milczeniem. Nie wymieniam też piw w konserwach gdyż nie gustuję. Warto się pytać ekspedientki bo nie wszystko jest wyeksponowane na ladzie (szczupłość miejsca).
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    A jakie są godziny i dni otwarcia?

    Comment

    • wil
      Member
      • 03-2007
      • 31

      #3
      Sklep jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 7-22 i w niedzielę od 9 do 16.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Byłem dziś i stwierdziłem w ofercie dodatkowo Kaper i Specjal z Elbląga, Żywe z Bielkówka(3,50), Grudziądzkie Lekkie 5,8%(1,80).

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Również byłem wczoraj i zdobyłem wreszcie m.in. konstancińskie Dawne .
          Jakoś nikt nie wspomniał, ale pozwalam sobie zauważyć, że miłym ukojeniem dla męskich oczu, zmęczonych całodziennym gapieniem się w monitor, jest pani sprzedająca te piwka .
          Potrafiła także doradzić, sugerując mi właśnie Dawne, na które i tak się śliniłem .
          Sklep fajniejszy od sąsiedzkiej "Alicji", moim zdaniem...

          Comment

          • franekf
            Senior
            • 06-2004
            • 944

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            Również byłem wczoraj i zdobyłem wreszcie m.in. konstancińskie Dawne .
            Jakoś nikt nie wspomniał, ale pozwalam sobie zauważyć, że miłym ukojeniem dla męskich oczu, zmęczonych całodziennym gapieniem się w monitor, jest pani sprzedająca te piwka .
            Potrafiła także doradzić, sugerując mi właśnie Dawne, na które i tak się śliniłem .
            Sklep fajniejszy od sąsiedzkiej "Alicji", moim zdaniem...
            Pod względem jakości obsługi zdecydowanie wygrywa z sąsiednim sklepem Obsługiwała Cię może ładna, młoda długowłosa blondynka ?
            A sklep naprawdę dobrze zaopatrzony, trzeba się dokładnie rozglądać, bo na ladzie stoi tylko niewielka część asortymentu.
            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
            Piwny Janusz bez Teku

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
              Pod względem jakości obsługi zdecydowanie wygrywa z sąsiednim sklepem Obsługiwała Cię może ładna, młoda długowłosa blondynka ?
              A sklep naprawdę dobrze zaopatrzony, trzeba się dokładnie rozglądać, bo na ladzie stoi tylko niewielka część asortymentu.
              Kurka, nie rozglądałem się zbyt dokładnie z trzech powodów:

              a) jak wspomniałem, wzrok miałem zmęczony;
              b) pani była bardzo miła...;
              c) źle rozłożyłem akcenty i skoncentrowałem się na Dawnym.

              ad. b) głupio się przyznać, ale chyba to nie była blondynka. Jako usprawiedliwienie podaję a) i c)

              Ale... Następnym razem...

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4538

                #8
                Tak, obsługa jest bardzo miła! Na pytanie o jakieś piwo którego akurat nie widać panie chętnie biegną na zaplecze poszukać (często znajdują).Stojąc przy ladzie warto też popatrzeć w lewo w głąb zaplecza - tam też kryją się lodówki z ciekawymi piwami. A sklep Alicja obok to przeciwność - starsza pani jak za komuny robiąca łaskę że obsługuje, słaby wybór, wysokie ceny.

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4538

                  #9
                  Wciąż jest wszystko co prawdziwemu piwoszowi do szczęścia potrzebne(patrz wyżej) Dawne króluje! Z nowości po raz pierwszy zobaczyłem i kupiłem ciemny Magnus z Jagiełły 14,2 Blg, 7,0 alk, 2,30 zł 0,33l (but. bezzwrotna).

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    Naprawdę miły klimat w tym sklepie, aż chce się wracać, tym bardziej, że jest po co. Grudziądz, Konstancin, Ciechanów, Krajan i pojedyncze ciekawostki typu Magnus lub Czernihiwskie Bile, do tego przekrój Obołonia.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Prince

                      Sklep nazywa się "Prince" (za przeproszeniem...).

                      Nie pamiętam wszystkiego, ale dzisiaj były Ciechany Wyborne, Mocne, Pszeniczne i Miodowe, Grudziądze Lekkie i Dobre, Magnus i sporo innego dobra chmielowego.

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4538

                        #12
                        Obecnie ceny (wczoraj) kształtują się następująco:
                        Browar Konstancin: Dawne - 3,00zł, Mazowieckie Specjal - 2,10, Mocne 2,30;
                        Ciechanów: Wyborne - 2,60; Mocne 2,85; Pszeniczne 3,95 (chyba to 5 warka, data do 20.V); Miodowe - 3,95; Porter (0,33 l) - 3,35;
                        Grudziądz: Dobre lekkie - 1,80; Kujawskie 2,00; Dobre Niepasteryzowane 2,10; Gobin Mocny 1,90;
                        (Gotyckich chwilowo brakowało)
                        Browar Amber: Złote Lwy 3,10; Żywe 3,50.
                        Poza tym jak zwykle w tym sklepie jeszcze dziesiątki ciekawych piw. Jest Irlandzkie Mocne z Krajana za 2,85 (0,33 l), Magnus z Jagiełły 2,40 (0,33 l).Pojawił się Goolman Exkluziv w białej butelce 0,33 l za 2,30. Z koncernówek warto chyba wspomnieć jedynie o cieszyńskim Porterze (3,90 but.zwr. 0,5 l), choć jest też np. Kaper Królewski i Specjal z Elbląga. Praktycznie komplet ukraińskich Obołoni, Lwowskich oraz Czernichowskie Biłe w cenach 3 - 3,50 zł.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          #13
                          Właśnie się zorientowałem, że poprzedni post powinienem zamieścić w dziale "Piwo gdzie", sklep Warszawa Al.Niepodległości 92/98. Jeśli jest możliwość to proszę moderatora o przeniesienie. Przepraszam za zamieszanie

                          Comment

                          • dadek
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 4538

                            #14
                            Prince trzyma ciągle wysoki poziom. To niewątpliwie najlepszy sklep na górnym Mokotowie. Wczoraj zastałem (jeszcze!) 4 rodzaje Grudziądzkich: Lekkie 5,8%, Dobre Niepasteryzowane 6,8%, Kujawskie Żywe Niepasteryzowane, Gotyckie.
                            Z Ciechanowa: Wyborne np., Wyborne Mocne np., Pszeniczne, Stout.
                            Z Konstancina: Zdrojowe w wersji niepasteryzowanej jak i w pasteryzowanej, Dawne np., Mazowieckie, Mazowieckie Mocne.
                            Z Ambera stały zestaw: Złote Lwy, Żywe, Grand.
                            Z Krajana: Irlandzkie Mocne, Porter (butelki 0,33 l).
                            Z Jagiełły: Magnus (bączki)
                            Z Cieszyna oczywiście Porter.
                            Dalej następują w miarę tolerowane koncernówki czyli:
                            Z Sierpca oczywiście 3 Kasztelany czyli niepasteryzowany, pasteryzowany i mocny.
                            Z Elbląga: Specjal, Kaper.
                            Z Rakszawy: Karpackie Pils i Mocne.
                            Reszty koncernówek i piw w konserwach nie wymieniam bo sensu nie widzę.
                            Z zagranicy stały komplet Obołoni, Biłe Czernichowskie, Lwowskie, niemieckie piwa w starych europach (nie pamiętam nazwy) i czeskie Zlatoprameny.
                            Co chwalebne, wszystkie piwa niepasteryzowane (choć nie tylko) są przechowywane w lodówkach. Ceny właściwie jak w poprzednich postach (no może po około 10 gr w górę) czyli Prince dzierży palmę pierwszeństwa także pod względem umiarkowania w cenach. Cieszę się że mieszkam niedaleko!

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4538

                              #15
                              Prince trzyma ciągle wysoki poziom. To niewątpliwie najlepszy sklep na górnym Mokotowie. Wczoraj zastałem (jeszcze!) 4 rodzaje Grudziądzkich: Lekkie 5,8%, Dobre Niepasteryzowane 6,8%, Kujawskie Żywe Niepasteryzowane, Gotyckie.
                              Z Ciechanowa: Wyborne np., Wyborne Mocne np., Pszeniczne, Stout.
                              Z Konstancina: Zdrojowe w wersji niepasteryzowanej jak i w pasteryzowanej, Dawne np., Mazowieckie, Mazowieckie Mocne.
                              Z Ambera stały zestaw: Złote Lwy, Żywe, Grand.
                              Z Krajana: Irlandzkie Mocne, Porter (butelki 0,33 l).
                              Z Jagiełły: Magnus (bączki)
                              Z Cieszyna oczywiście Porter.
                              Dalej następują w miarę tolerowane koncernówki czyli:
                              Z Sierpca oczywiście 3 Kasztelany czyli niepasteryzowany, pasteryzowany i mocny.
                              Z Elbląga: Specjal, Kaper.
                              Z Rakszawy: Karpackie Pils i Mocne.
                              Reszty koncernówek i piw w konserwach nie wymieniam bo sensu nie widzę.
                              Z zagranicy stały komplet Obołoni, Biłe Czernichowskie, Lwowskie, niemieckie piwa w starych europach (nie pamiętam nazwy) i czeskie Zlatoprameny.
                              Co chwalebne, wszystkie piwa niepasteryzowane (choć nie tylko) są przechowywane w lodówkach. Ceny właściwie jak w poprzednich postach (no może po około 10 gr w górę) czyli Prince dzierży palmę pierwszeństwa także pod względem umiarkowania w cenach. Cieszę się że mieszkam niedaleko!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎