Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu, ten radosny wynik twórczości legislacyjnej zniknie z Twoich oczu.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Wyszukiwarka Forum Browaru Pomoc Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
BrowarBiz wsparłem dlatego, że choć nie jestem zbyt aktywnym użytkownikiem, to zaglądam tu codziennie od dłuższego czasu i chciałbym aby BrowarBiz rósł w siłę (...).
noodles
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 26-09-2008, 22:54
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Do bani... Zwiedziłem Browar w Warce

Wczoraj byłem w grupie kilkudziesięciu osób, zaproszonych z racji kontaktów zawodowych przez pewną instytucję finansową na seminarium, którego jedną z kluczowych atrakcji było zwiedzanie browaru w Warce. Ludzie nie związani z piwowarstwem, typowi konsumenci, być może z segmentu "premium".
Pokazano nam gigantyczne kadzie, w tym tę najwiekszą w Europie, pochwalono się nowatorską technologią filtracyjną wdrożoną przez H. oraz budynkiem, który zdobył różne architektoniczne nagrody w swej kategorii. Budynek, fakt, może się podobać. Reszta to gigantyzm w czystej postaci.
To w zasadzie nie browar, lecz fabryka konfekcjonowania napojów. Widoczne były piramidy puszek w zasadzie wszystkich flagowych "wielkonakładowych" produktów - H., Tatry, Królewskiego, Stronga i Warki - z wyjątkiem "klasycznego" Żywca. Po zakończeniu zwiedzania odbyła się przyspieszona degustacja napojów w pseudokantynie browaru, na drewnianych ławkach z logo "Żywca" albo "Warki".
Degustacja polegała na nalaniu z roll-baru dwóch, różniących się barwą, napojów. Panie, nalewające te napoje, nie bardzo chciały (nie mogły? nie wiedziały?) powiedzieć, cóż za piwo leją. Nalewały je zresztą do plastikowych kubków... .
Pani przewodnik nie potrafiła odpowiedzieć, dlaczego nie można w browarze napić się piwa "prosto od krowy", tzn. niepasteryzowanego, a być może i niefiltrowanego. Jeden z uczestników próbował jej uzasadnić, że piwo niefiltrowane ma swoje zalety. Pani odpowiedziała: "Niefiltrowane? Takie, w którym pływają drożdże??? To przecież można od razu kupić sobie prasowane drożdże i je ugryźć..." . Nie polemizowałem. Na szczęście, miałem katar i nie bardzo czułem, co "degustuję".
Obiektywnie - trzy plusy (dodatnie ) - jadąc do Warki widać, że to "Warka-land" - wszędzie jedynie słuszne barwy parasoli, wystaw sklepowych, itp. To robi wrażenie. Po drugie - widać w tej fabryce dbałość o czystość. Po trzecie - na koniec dostaliśmy niebrzydkie szkło, firmowane przez Centrum Kongresowe Warka.
W dalszym ciągu tego wieczora na uspokojenie piłem produkty spożywcze z północnej części Wysp Brytyjskich, barwą nieco do piwa zbliżone...
Odpowiedz cytując
Stare 26-09-2008, 23:26
Fotka Użytkownika: pizmak666
pizmak666 pizmak666 is offline
Senior

Miejscowość: KR/RST
Standardowy

W Żywcu też się chwalą że mają największą kadź w Europie

Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
Odpowiedz cytując
Stare 26-09-2008, 23:29
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
biroholik

Miejscowość: Baile Atha Cliath
Standardowy

No to współczuję współtowarzyszy wycieczki. W sumie wynika że nie zmienilo się duzo od około 5 lat kiedy to również byłem na wycieczce w nowootwartej wtedy warzelni.
Szkoda że nie zapytałeś o nurtujące sporą cześć nas - kody oznaczające miejsce warzenia piw w GŻ. Może by się wypucowali.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii i Tanzanii
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak