Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Keg po Pepsi 19 l mycie i dezynfekcja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Terry
    Senior
    • 01-2008
    • 148

    Keg po Pepsi 19 l mycie i dezynfekcja

    Zakupiłem dwa takie kegi.

    Wymyłem z zewnątrz i w środku. Wydaje się że dalej będzie prosta sprawa - zalewamy roztworem czegoś dezynfekującego na godzinę i sprzęt gotowy do użycia.

    Tylko tak sobie teraz pomyślałem - ta rurka która pobiera piwo znad dna niespecjalnie została przeze mnie wymyta w środku. Podobnie będzie z dezynfekcją - opary może coś tam pomogą ale mam wątpliwości czy to będzie sterylne w 100%.

    Planowałem, że teraz zaleje te dwa kegi piwkiem i za 2-3 miesiące jak już piwo dojrzeje dokupię osprzęt do rozlewu. Ale teraz zastanawiam się czy mi się to piwo nie popsuje:/

    Co Panie i Panowie myślicie?
  • maaciej6
    Senior
    • 04-2007
    • 219

    #2
    Rurke odkręcić kluczem oczkowym 24 i dokładnie ją wymyjesz.
    Można uciąć rurkę od dołu około 1 - 1,5 cm. wtedy nie będzie zaciągałą drożdży.
    "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

    Wolsztyński Browar Domowy M & P

    Comment

    • Terry
      Senior
      • 01-2008
      • 148

      #3
      No właśnie rano przyjrzałem się temu kegowi i zauważyłem że można to wykręcić
      Fajnie

      Comment

      • Makaron
        Senior
        • 08-2003
        • 2107

        #4
        Zawsze mozna zalac wszystkie elementy roztworem chlorowym i zostawic na 24h. Raczej wszystko jest wymyte. Nawet wewnetrzna czesc rurki.
        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Nie trzeba zostawiać na 24 h. Wystarczy zalać litrem roztworu na parę minut, załączyć gaz i przepchnąć roztwór przez rurkę wyjściową. Potem tak samo wypłukać.

          Z zalewaniem nie jest tak prosto. Kiedyś zalałem kega roztworem i zostawiłem na dwa tygodnie, bo nie chciało mi się płukać. No to roztwór sam sobie wyszedł, bo wyżarł dziurę na wylot w ściance.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Zerknij sobie do tego posta na piwo.org i na filmiki z youtube'a. Tak prosto wytłumaczone, że się prościej nie da.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Marek-C
              Senior
              • 12-2005
              • 848

              #7
              nalać 10-15l wrzątku i po ptokach! (rzekł lotnik opylający las...)
              Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

              Comment

              • Makaron
                Senior
                • 08-2003
                • 2107

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie trzeba zostawiać na 24 h. Wystarczy zalać litrem roztworu na parę minut, załączyć gaz i przepchnąć roztwór przez rurkę wyjściową. Potem tak samo wypłukać.
                Zgadzam się z tym, ale dla uzupełnienia.
                No przy czystych fizycznie keg`ach zalanie roztworem na 20min (optymalnie 1h dla pewnosci, zgodnie z opisem niektorych chlorowych srodkow).
                Ale przy walce z zaschniętą pepsi to inna bajka 20 minut to może być sporo za mało. Stalowy zmywak, wrzatek, inne środki czystości to podstawowe elementy. Dlatego czesto zostawiam zalane wszystko na dzien czy dwa.
                "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎