Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drogie piwo w Słowacji.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #1
    NA Słowacji!
    FCJP
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Mafar
      Senior
      • 04-2003
      • 1262

      #2
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
      ....

      Czym tę podwyżkę można tłumaczyć?
      Chęcią szybkiego zarobku oraz kryzysem
      Polakom gratulujemy Brackiego

      Gdy rozum śpi budzą się demony

      Comment

      • unkel
        Senior
        • 08-2008
        • 244

        #3
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli nie masz nic do powiedzenia na ten temat to lepiej nie pisz !

        Chlopie! " Na Słowacji " nie istnieje!

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1303

          #4
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak sam widzisz , jednak miałem rację!
          czy aby na pewno? przeczytaj uważniej. napisane jest, że wariant "w słowacji" jest nowszy i "raczej urzędowy". tradycja w języku jest bardzo istotna. ja wybieram wersję "na słowacji". polecam w poradni zagadnienie dotyczące mołdawii: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?szu...B3dawia&kat=18
          veni, emi, bibi

          Comment

          • a1410
            Senior
            • 08-2003
            • 613

            #5
            Jedynym powodem aż takiej zwyżki cen jest...euro. Nas niestety też to czeka, gdy nam w końcu kiedyś też wcisną ten szajs...

            Comment

            • Makaron
              Senior
              • 08-2003
              • 2107

              #6
              A może podnieśli akcyzę na alkohol?
              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

              Comment

              • petrus33
                Gość
                • 01-2008
                • 888

                #7
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410 Wyświetlenie odpowiedzi
                Jedynym powodem aż takiej zwyżki cen jest...euro. Nas niestety też to czeka, gdy nam w końcu kiedyś też wcisną ten szajs...
                Jakbym Kaczyńskiego słyszał
                Poczytaj sobie najpierw o Economic and Monetary Union, roli Europejskiego Banku Centralnego i koncepcji wspólnej waluty.........a dopiero póżniej zabieraj głos !!! Określenie euro mianem szajsu, świadczy jedynie o kompletnym braku elementarnej wiedzy na ten temat i jest mocno kompromitujące.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #8
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Poczytaj sobie najpierw o Economic and Monetary Union, roli Europejskiego Banku Centralnego i koncepcji wspólnej waluty.........a dopiero póżniej zabieraj głos !!! Określenie euro mianem szajsu, świadczy jedynie o kompletnym braku elementarnej wiedzy na ten temat i jest mocno kompromitujące.

                  hehe, co zmienia obrazek na papierku, że odrazu staje się lepszy?
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • piokl13
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 946

                    #9
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jakbym Kaczyńskiego słyszał
                    Poczytaj sobie najpierw o Economic and Monetary Union, roli Europejskiego Banku Centralnego i koncepcji wspólnej waluty.........a dopiero póżniej zabieraj głos !!! Określenie euro mianem szajsu, świadczy jedynie o kompletnym braku elementarnej wiedzy na ten temat i jest mocno kompromitujące.
                    Gratuluję głębokiej wiedzy. Uważasz, że gdyby nie wprowadzono euro, to piwo na Słowacji i tak by podrożało?
                    Last edited by piokl13; 24-07-2009, 15:36.

                    Comment

                    • petrus33
                      Gość
                      • 01-2008
                      • 888

                      #10
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Gratuluję głębokiej wiedzy. Uważasz, że gdyby nie wprowadzono euro, to piwo na Słowacji i tak by podrożało?
                      Ja tylko wypowiedziałem się na temat określenia waluty euro jako szajsu. Ktoś, kto tak to określa, nie ma zielonego pojęcia o czym mówi. Jeśli ktoś nie rozumie dlaczego warto przejść na euro, to wystarczy sobie przypomnieć ostatnie osłabienie złotówki wobec wszystkich walut. A było to bardzo duże osłabienie, wywołane ruchami spekulacyjnymi. Dolar poszybował z poziomu 2.10zł na prawie 4.00zł. Gdybyśmy mieli euro, nie byłoby problemu.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #11
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja tylko wypowiedziałem się na temat określenia waluty euro jako szajsu. Ktoś, kto tak to określa, nie ma zielonego pojęcia o czym mówi. Jeśli ktoś nie rozumie dlaczego warto przejść na euro, to wystarczy sobie przypomnieć ostatnie osłabienie złotówki wobec wszystkich walut. A było to bardzo duże osłabienie, wywołane ruchami spekulacyjnymi. Dolar poszybował z poziomu 2.10zł na prawie 4.00zł. Gdybyśmy mieli euro, nie byłoby problemu.
                        A co jest złego w wahaniach kursów?

                        Pogadaj z Holendrami lub Włochami to powiedzą ci jak bardzo kochaja to euro. Holendrzy zdaję się, że zaczeli zbierać podpisy za powrotem guldena.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #12
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                          A co jest złego w wahaniach kursów?
                          (...).
                          Miedzy innymi w tym, że firmy nie mogą dokładnie oszacować ewentualnych zyskow lub strat w podliczeniu rocznym a jeżeli chodzi o mnie przez te wahnięcia musiałem ograniczyć wyjazdy do europy zachodniej.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #13
                            Może podam jeden przykład jakże dla mnie ważny. średnia cena półlitrowego kufla w browarze wynosi 2,5euro. Licząc po kursie sierpniowym z ubieglego roku płacilem ok.8,3zł, będąc w lutym musiałem już wydać 12,3zł. Mała różnica?!
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #14
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Może podam jeden przykład jakże dla mnie ważny. średnia cena półlitrowego kufla w browarze wynosi 2,5euro. Licząc po kursie sierpniowym z ubieglego roku płacilem ok.8,3zł, będąc w lutym musiałem już wydać 12,3zł. Mała różnica?!
                              A jak ustalą kurs wymiany euro na 4,80zł to będzie jeszcze drożej. A tak są szanse, że czasami jest taniej. Jedyna rada, kupić wtedy więcej eurosów
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • piokl13
                                Senior
                                • 06-2003
                                • 946

                                #15
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ja tylko wypowiedziałem się na temat określenia waluty euro jako szajsu. Ktoś, kto tak to określa, nie ma zielonego pojęcia o czym mówi. Jeśli ktoś nie rozumie dlaczego warto przejść na euro, to wystarczy sobie przypomnieć ostatnie osłabienie złotówki wobec wszystkich walut. A było to bardzo duże osłabienie, wywołane ruchami spekulacyjnymi. Dolar poszybował z poziomu 2.10zł na prawie 4.00zł. Gdybyśmy mieli euro, nie byłoby problemu.
                                Masz klapki na oczach. Dzięki temu, że nie mamy euro i złotówka osłabła, polska gospodarka jakoś się trzyma. Zobacz, co się dzieje w krajach bałtyckich (mają walutę powiązana na stałe euro) albo nawet na samej Słowacji: bardzo duży spadek produkcji, cięcia emerytur ...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎