Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Miodowe Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Krajan, Miodowe Ciemne

    Ekstrakt 14%, alkohol 6%.
    Piana śladowa i błyskawicznie znika.
    Barwa miedziana.
    W smaku delikatnie słodkie, szczęśliwie bardzo umiarkowanie.
    Wyrażnie miodowe, ale to smak o cukiekowym charakterze, zbliżony do smaku jasnego miodowego.
    W tle pojawiają się głębsze nuty przywodzące na myśl kożlaka, ale miodowa cukierkowość je dość skutecznie tłumi.
    Generalnie smakuje jak mieszanka nakielskiego kożlaka z jasnym miodowym.
    Attached Files
  • ARTHUR
    Senior
    • 07-2004
    • 2338

    #2
    jaki ma kapsel?

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR Wyświetlenie odpowiedzi
      jaki ma kapsel?
      czarny, pusty

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnorubinowy (pod światło), klarowny, ładny. [4]
        Piana: Kremowa, drobna, wysoka na 2 cm, pozostawia cienki kożuszek. [3.5]
        Zapach: Miodowo-owocowo-kwiatowy, choć mam podejrzenia, co do naturalności tego miodu (ale na miodzie się generalnie nie znam...) [3.5]
        Smak: Miód, palony karmel, lekkie toffi. Ciekawy, ale dla mnie nieco zbyt przesłodzony. A może jednak to smak krówkowo-kawowy...? [3]
        Wysycenie: Jak na ciemniaka spore, to dobrze, pomaga wypić zbyt słodki napój. [4]
        Opakowanie: Typowa grafika Krajana. Mnie nie porywa, poza tym - trudno odróżnić to piwo od jasnego "brata". Plus za info o ekstrakcie, szkoda, że nie dorobili się fajnego kapsla. [3]
        Uwagi: Dla mnie za słodkie, przypomina nieco wcześniejsze produkcje Koreba. Muszę kupić mamie .

        Moja ocena: [3.325]

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Zapach: Miodowo-owocowo-kwiatowy, choć mam podejrzenia, co do naturalności tego miodu (ale na miodzie się generalnie nie znam...) [3.5]
          Ja podejrzeń nie mam, za to mam pewność, bo na kontrze wyraźnie napisano, że piwo zawiera aromat miodowy .

          W zapach sztuczny miód wyraźny, przechodzi w "synteczyczny" zapach kwiatowy. W smaku słodowość i aromat miodowy.
          Czy to przypadkiem nie jest Koźlak, do którego dodano sztuczny aromat?

          Kolejne podejście do Krajana i kolejna porażka. Odpuszczam sobie ten browar na długo.
          Czy oni do cholery potrafią zrobić jakieś smaczne piwo ? Zasięg sprzedaży mają całkiem spory, ale piwa do bani ..

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
            Zasięg sprzedaży mają całkiem spory, ale piwa do bani ..
            Tu chyba często zachodzi korelacja.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Tu chyba często zachodzi korelacja.
              No tak, ale Krajan chwali się, że jest producentem regionalnym, właściciele mają polskie ręce i stosuje tradycyjne metody. Firmy, o których myślisz tym się nie chwalą

              Comment

              • ten
                Junior
                • 01-2008
                • 9

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: kolor ciemnego piwa, z tych jaśniejszych [4.5]
                Piana: Piany brak [2]
                Zapach: W pierwszym planie jest chyba ten sztuczny aromat, nie zachęca. [3]
                Smak: Miodu w nim nie ma, co można wyczytać z etykiety. Coś co udaje ten miód robi to w sposób zupełnie zły. Nie tędy droga. Lepiej by było dodać prawdziwy miód, żadnych aromatów, podnieść cenę i myślę, że wtedy piwo smakowałoby dobrze. Wypiłem 1/3 szklanki i oddałem żonie, a nawet jej nie smakowało zbytnio, chociaż gustuje w aromatyzowanych piwach. [1.5]
                Wysycenie: Małe i mimo że to ciemne piwo, to... też małe... [2.5]
                Opakowanie: Etykiety mi się podobają, jest to chyba najlepszy element tego piwa jak dla mnie [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.4]

                Comment

                • TomX
                  Senior
                  • 09-2004
                  • 1035

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowo - miedziany, pod światło rubinowy, rzeczywiście z kategorii jasnych ciemniaków [4.5]
                  Piana: Drobnoziarnista, beżowa, niezbyt obfita po nalaniu, szybko opada do puszystego dywanika i w tej formie utrzymuje się całkiem długo. [4]
                  Zapach: Przyjemny, kwiatowo miodowy, bardzo słodki. Naprawdę przypomina naturalny zapach miodu, pozytywnie nastawia do konsumpcji. Mimo wszystko nie czuć w nim nic piwnego. [3.5]
                  Smak: Da się wypić, ale nic więcej... Uderza przytłaczającą, mdłą słodyczą, na pierwszym planie smaczki kwiatowo - chemiczne, potem pojawia się minimalna goryczka i rozpoznawalny smak miodu - ale nie zacnego gatunku tylko koszmaru mojej młodości - miodu syntetycznego. To nie smakuje jak piwo! [2]
                  Wysycenie: Wysokie ale bez przesady, dzielnie się trzyma. [4.5]
                  Opakowanie: Etykietka może i estetyczna, wszystkie dane są, ale jak widzę w składzie piwa jakieś barwniki, aromaty i sacharynę to mi się nóż w kieszeni otwiera... [3]
                  Uwagi: Zdecydowanie nie polecam.

                  Moja ocena: [3.025]
                  Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                  I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                  Comment

                  • Samoglow
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 606

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowo - rubinowy, ale to raczej piwo zaciemniane niż ciemne. Ładne, ale naciągane [3]
                    Piana: Niziutka, mizerna i znika w ciągu 30 sek bez śladu - skandal! [2]
                    Zapach: Cukierkowo - anyżowo - gumiasto - miodowy. Dziwaczny i dość sztuczny. [2.5]
                    Smak: Ze smakiem podobnie jak z zapachem. Z prawdziwym miodem ma to niewiele wspólnego. Napój słodkawy, mdły i do tego mocno sztuczny. Czuć znów coś a'la anyżek, aromat miodowy. Smakuje to bardziej jak jakiś ziołowo - anyżowy syrop na gardło, niż jak piwo. Oj popisał nam się Krajan! Wraz z kolegami Czerwonym i Zielonym to kolejne beznadziejne piwo z tego browaru. [2]
                    Wysycenie: Jak dla tego napoju jest w miarę ok. [3.5]
                    Opakowanie: Najmocniejszy element tego piwa. Pełne info, także to szczere o sztucznościach tego czegoś. [5]
                    Uwagi: Piwo raczej nie do powtórzenia, bo nie dość, że sztuczne i niesmaczne, to jeszcze drogie! Jak mogę kupić o 50 gr droższe Czarne Miodowe, to chyba nie ma o czy mówić. Nie wiem po co tak fajny browar regionalny robi takie paskudztwa, a to jest już kolejnym "cudem" z ich warzelni...

                    Moja ocena: [2.45]

                    Comment

                    • woosaa
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 1548

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemnawy,pod światło rubinowy,klarowny [3.5]
                      Piana: jasno kremowa,mało obfita i średnio się trzyma [3]
                      Zapach: za bardzo miodowy,zbyt intensywny(miód) [3.5]
                      Smak: miodowo-cukierkowy smak deklasuje wszelkie inne,w tym bardzo słabą goryczkę,która odnajduje się pod sam koniec degustacji [3]
                      Wysycenie: prawie prawidłowe,mogło by byc troszkę większe [3.5]
                      Opakowanie: przyzwoita etykieta z kontrą i krawatka,czarny kapsel [3.5]
                      Uwagi: Piwko kupione podczas urlopu nad morzem w Dąbkach.Liczyłem na więcej ;(

                      Moja ocena: [3.25]
                      mb WOS

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor śliczny, herbaciano-miedziany, pasujący do bittera. Etykieta mówi jednak o piwie ciemnym, więc mimo całego uroku nie mogę dać wiele punktów. [3.5]
                        Piana: Z początku wysoka, jasnobeżowa, niestety szybko znika. [3.5]
                        Zapach: Jak w wersji jasnej - absolutnie dominująca nuta toffi. Po ogrzaniu czuć troszkę słodowości. Zapach przyjemny, ale nie tego oczekuję po piwie miodowym. [3]
                        Smak: Toffi jest wyraźniejsze niż w wersji jasnej. Czuć też lekką kwiatowość kojarząca się z miodem, a w posmaku niemal niewyczuwalną goryczkę. Za mało tu jednak miodu, żebym mógł dać wysoką ocenę. [3.5]
                        Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
                        Opakowanie: Wzornictwo etykiety dość typowe dla Krajana, kolorystyka pasuje do piwa miodowego. Szkoda tylko, że brak jakiekolwiek symboliki kojarzącej się z miodem. Kontra klasycznie do czytania przez lupę, kapsel goły. Całość wygląda jednak lepiej niż w wersji jasnej. [4]
                        Uwagi: Podobno to piwo miodowe, więc jako takie je oceniałem. Gdyby Krajan sprzedawał je jako piwo o smaku toffi, ocena byłaby wyższa

                        Moja ocena: [3.375]

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ładny, rubinowy. [4.5]
                          Piana: Poczatkowo wysoka, ale szybko znikła. [3.5]
                          Zapach: Słodkawy, mdły. [3]
                          Smak: Mdły, słodki, dominuje ciężkie toffi. [2.5]
                          Wysycenie: Wystarczające do spokojnego zmęczenia półlitrowej szklanki. [4.5]
                          Opakowanie: Trochę ascetyczne, ale mieszczące się w konwencji typowej dla browaru. [4]
                          Uwagi: Nie najciekawsze, ciężkie, mdłe piwo.

                          Moja ocena: [3.05]

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piękny głęboki rubin [4.5]
                            Piana: Tworzy się ale szybciutko znika [2.5]
                            Zapach: Ciężki karmel [3.5]
                            Smak: Tego się pić nie da. Karmel zmieszany z jakimś popiołem [1.5]
                            Wysycenie: Jedna z niewielu rzeczy akceptowalnych w tym piwie [4]
                            Opakowanie: Beznadziejna etykieta (powiedziałbym disco polo etykiet) i tragiczna butelka z cieniutkiego szkła. [2]
                            Uwagi: Kolejne tragiczne piwo z browaru Krajan. Na nieszczęście dla małych browarów to ten browar obecnie jest szeroko dostępny w Warszawie. Boję się, że po spotkaniu z piwami z Krajana wiele osób już więcej nie sięgnie po piwa z małych regionalnych browarów

                            Moja ocena: [2.6]
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • picek
                              Junior
                              • 10-2009
                              • 16

                              #15
                              Piłem je jakoś tak gdzieś w wakacje, i pamiętam, że mi nie smakowało. Prawie takie same jak jasne. Bardzo słodkie, troche mdlące.

                              Dobrze mi kumple powiedzieli - "Nie wydziwiaj, pewnie i tak nie dobre"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎