Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Lublin, Kowboyskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • uranium
    Member
    • 05-2003
    • 77

    Perła - Lublin, Kowboyskie

    Piwo jasne pełne o zaw. alk. 4,5%. Opakowanie puszka. Informacja na opakowaniu:
    PERŁA - BROWARY LUBELSKIE S.A. 20-950 LUBLIN, UL. BERNARDYŃSKA 15
    Perła – Browary Lubelskie S.A. jest jednym z największych regionalnych producentów piwa w Polsce

    Piwo jasne. Pasteryzowane. Alk. 4,5% obj. Zawiera słód jęczmienny.

    Piwo czeka na spożycie w lodówce.


    Last edited by uranium; 29-04-2009, 11:27.
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #2
    Piwo smakuje, jak rozcieńczone Lubelskie Mocne. Mdławo-słodkawe. Chmielu przy produkcji raczej nie używano. Można śmiało omijać szerokim łukiem. Lubelskie Pils przy Kowboyskim to rarytas i głębia smaku
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • supersklep
      PiwBiz
      • 01-2005
      • 982

      #3
      To jest chyba Carter w nowym opakowaniu


      Comment

      • uranium
        Member
        • 05-2003
        • 77

        #4
        Carter miał 3,8% a to ma 4,5%. Ale faktycznie smakuje jak rozcieńczone i w dodatku słabo nasycone CO2 co potęguje uczucie picia jak wody.

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny słomkowy. [4]
          Piana: Heheh, przy użyciu specjalnej techniki udało mi się zrobić ok. 3 cm czapę. Czapa ta, już bez stosowania specjalnych technik, wyparowała w ciągu minuty. 0,5 pkt. daję za drobnobąbelkowość piany. [1.5]
          Zapach: Słaby, słodowo - lekko-kwaśny. Chyba najlepszy element tego piwa. [3]
          Smak: Lura to może nie jest, ale cieniutkie i płytkie jak brodzik dla dzieci. Stopień rozcieńczenia jest tak duży, że ciężko mi określić składowe smaku. Ale: słodowość wyczuwalna na granicy błędu pomiaru. Goryczka jest wyraźniejsza, bez wyrazu. Ponadto jest lekko kwaskowate a na końcu pozostawia dziwny, cierpki posmak. [2]
          Wysycenie: Dobre, dość wysokie. Niestety taki stopień nagazowania przeszkadza w "smakowaniu" i tak już cienkiego piwa. [4.5]
          Opakowanie: Nazwa: Kowboyskie - w domyśle dla twardych facetów. Noooo, znając zawartość opakowania.... polemizowałbym... [3]
          Uwagi: Puszka 0,5l za 1,70 zł. W kategorii cena/jakość daję 4/5 pkt.

          Moja ocena: [2.575]
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • andszcz
            Senior
            • 07-2008
            • 310

            #6
            Gdzie to można kupić? Przez sentyment do Lubelszczyzny chętnie spróbuję (choć Perłę Pils wręcz uwielbiam
            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
              Gdzie to można kupić? Przez sentyment do Lubelszczyzny chętnie spróbuję (choć Perłę Pils wręcz uwielbiam
              Jako legniczanin może bywasz czasem we Wrocławiu. Na początku maja wyłuskałem Kowboyskie we wrocławskiej Drink Hali. Informacje nt. asortymentu w tym sklepie można uzyskać od użytkownika wrojtek.
              A ogólnie to ten wynalazek, ze względu na swój regionalny rodowód, chyba nie jest ogólnie dostępny (czytaj: na Dolnym Śląsku tylko w piwnych sklepach).
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • andszcz
                Senior
                • 07-2008
                • 310

                #8
                Dzięki za info, owszem czasem bywam we Wrocku i kto wie, może warto się wybrać
                "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                Comment

                • Manieklbl
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 100

                  #9
                  Rzeczywiście, smakuje podobnie jak Carter, wodniste, dość płytkie w smaku, bardzo mało chmielowe, nic specjalnego, ale całkiem w porządku. Należy się 3. Jak za taką cenę (podobno 1,70, ja nie wiem po moje zostało mi przekazane przez kolegę) to na prawdę opłacalny produkt.

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Nawet ładny, ciemna słomka [4]
                    Piana: Cienka, gruba, szybko znika [2]
                    Zapach: Wybitnie niezdecydowany, słodowo-wodnisty [3]
                    Smak: Piwo nie jest złe, ale nie ma też zdecydowanej nuty smakowej. Dominuje wodnistość z lekką goryczką. [3.5]
                    Wysycenie: Po wlaniu do kufla cały gaz ląduje na ściankach. Potem gdzieś się ulatnia... [2.5]
                    Opakowanie: Czerwona puszka z kowbojskim (a nie kowboyskim) kapelusze. Taka sobie... [3]
                    Uwagi: Zakupione w DG-Ząbkowicach. Ostatnio piwa z Lublina mi nie podchodzą. Podobnie było z PERŁA EXPORT...

                    Moja ocena: [3.125]
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • uranium
                      Member
                      • 05-2003
                      • 77

                      #11
                      W Lublinie raczej nie jest do dostania teraz i widzę, że nazwę zmienili.

                      Comment

                      • Gopher
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 450

                        #12
                        W Lublinie jest w Leclercu.
                        Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                        Comment

                        • Garrota
                          Member
                          • 12-2006
                          • 46

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: słomkowy , nieco przypomina mi EB [2]
                          Piana: znika chyba szybciej niż się pojawia , bąbelki bardzo szybko unicestwiają się [2]
                          Zapach: trudno doszukać się czegokolwiek charakterystycznego [2]
                          Smak: amorficzny , nie jakiś mocno wstrętny ale ani gorzki , ani słodowy , ani żaden , nie przebija jakakolwiek zdecydowana nuta czegokolwiek [2]
                          Wysycenie: przegazowane , choć podczas upałów może mieć to przy dobrym schłodzeniu zaletą tego "piwa" [1.5]
                          Opakowanie: puszka ze złotym kowbojskim kapeluszem na złotej tarczy i złote lasso, brak info o ekstrakcie i cieszący oko napis ,że zawiera słód jęczmienny ..... [3]
                          Uwagi: jeśli się zasłoni w nazwie Kowboyskie pięć pierwszych liter odsłoni się napis , którego czcionka przypomina czcionkę pewnego piwa z Tychów , ale oba siebie są warte.

                          Moja ocena: [2.025]

                          Comment

                          • andszcz
                            Senior
                            • 07-2008
                            • 310

                            #14
                            Najciekawsze jest to, że na stronie browaru http://www.perla.pl/index.php nie ma ani słowa o Kowboyskim jako ich produkcie. Czyżby wstydzili się tego (nie piłem, ale sądząc z komentarzy) "piwa"?
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2768

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Najciekawsze jest to, że na stronie browaru http://www.perla.pl/index.php nie ma ani słowa o Kowboyskim jako ich produkcie. Czyżby wstydzili się tego (nie piłem, ale sądząc z komentarzy) "piwa"?
                              Oni się do wielu rzeczy nie przyznają.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎