Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Austell, Admiral's Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    St. Austell, Admiral's Ale

    But. 0.5 l, alk. 4.2%
    Warzona z okazji 200 letniej rocznicy zwycięstwa Nelsona Pod Trafalgarem w 1805 roku.
    Bardzo fajne piwo. Podobne Ale piłem od Strzelczyka
    Barwa czerwonego bursztynu, opalizuje. W zapachu wyraźny chmiel. W tle posmak owocowy. Zrównoważone. Orzeźwiające.
    Jest tylko jedna wada. Bardzo ładnej etykiety nie sposób odkleić od butelki.

    Link do strony browaru http://www.staustellbreweryshop.co.u...led_Beers.html
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
    But. 0.5 l, alk. 4.2%
    Warzona z okazji 200 letniej rocznicy zwycięstwa Nelsona Pod Trafalgarem w 1805 roku.
    Bardzo fajne piwo. Podobne Ale piłem od Strzelczyka
    Barwa czerwonego bursztynu, opalizuje. W zapachu wyraźny chmiel. W tle posmak owocowy. Zrównoważone. Orzeźwiające.
    Jest tylko jedna wada. Bardzo ładnej etykiety nie sposób odkleić od butelki.

    Link do strony browaru http://www.staustellbreweryshop.co.u...led_Beers.html
    Mi się udało, nie pamiętam czy trudno było ale zeszła w całości.
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      St Austell, Admiral's Ale ("I see no ships")[a.5%]

      It was at St Austell Brewery's Blue Anchor Inn that the King's messenger, carrying news of victory at Trafalgar, first stopped for refreshment on his long journey from Cornwall to London. 200 years later, Admiral's Ale was brewed in Cornwall to celebrate the bicentenary of Nelson's famous triumph. It has since been voted Supreme Champion at the prestigious 2008 International Beer Challenge and Best Bottle Conditioned Beer at the Great British Beer Festival 2010.

      Uwarzono na słodzie Cornish Gold, chmielone Styrian Godings i Cascade. Chwalą się poza tym kornwalską wodą źródlaną i własnymi drożdżami.

      Colour - deep bronze
      Aroma - roasted, biscuit, fruit cake
      Taste - spicy, toasted, full bodied
      Bitter - 3.5
      Sweet - 3


      Ja bym powiedział, że: bitter 2.5, sweet 4

      Kolor: bursztynowo-rubinowy, delikatnie mętny [5]

      Piana: drobnoziarnista, kremowa, niska, znika dosyć wolno, dziurawy ale gruby kożuch trzyma się do końca [4]

      Zapach: żywiczno-mandarynkowo-pomarańczowy, mocno owocowy, najbardziej czuć poziomki i truskawki, na drugim planie chleb i toffi [4.5]

      Smak: żywiczno-cytrusowy, średnio treściwy, królują truskawki, mandarynki i pomarańcze, goryczka średnia, trochę jej brakuje, piwo jest słodkawe, z chlebowym drugim planem, bardzo dobre chociaż brakuje trochę treści [4]

      Nasycenie: idealne, średniowysokie [5]

      Opakowanie: biała etykieta z pijanym admirałem i dwie kontry... pozornie bo to jedna całość, flaszka jest oklejona dookoła foliową etykietą, kapsel firmowy, flaszka 0.5l; na kontrze znaczek "CAMRA says this is REAL ALE" [5]

      Uwagi: refermentuje w butelce
      Producent: St. Austell Brewery Co. Ltd., 63 Traverthian Rd., St. Austell,
      Cornwall PL25 4BY; www.staustellbrewery.co.uk
      Zakupione w: Waitrose na Cromwell Rd., Kennsington, Londyn
      Degustowane: 12.02.2012r. ok. godz. 0:45GMT
      Data ważności: 22.12.2012
      Numer partii: L11356 10:02
      Soundtrack: "Use Your Illusion I" by Guns N' Roses

      Click image for larger version

Name:	St Austell, Admiral's Ale.jpg
Views:	1
Size:	36,1 KB
ID:	2038884
      Last edited by GaryFisher; 20-03-2012, 17:21.
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Barwa mocnej herbaty owocowej, wpadająca w miedzianą. Klarowna.
        Piana szczątkowa, co nie dziwi, bo piwo nagazowane na bardzo niskim poziomie. Po trzech minutach mamy jedynie obrączkę wokół szklanki.
        Aromat wyraźnie słodowy z lekkim karmelem w tle. Wyczuwalne kwiatowo-owocowe słodkawe nuty odchmielowe.
        W smaku wyraźna, ale miękka goryczka na pierwszym planie. Potem pojawiają się owocowe odcienie, nieznaczny karmel, a na finiszu trop alkoholowy. W posmakach poza wygasającą goryczką także obecna nuta słodowa, wręcz zbożowa.
        Nagazowanie, jako się wcześniej rzekło, bardzo niskie.
        Opakowanie jak na zdjęciu GaryFishera. Dla mnie pierwszorzędne Za poczucie humoru, za info o składzie, oraz za rys historyczny ogromne brawa.

        Piwo o bardzo przyjemnym, stonowanym profilu. Gdyby dodać mu nieco gazu byłoby naprawdę świetnie. Mimo wszystko 8,5 w skali 1-10.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #5
          Piana - średnia.
          Lacing - ładny z krążkowaniem.
          Barwa - ciemniejszy brązowawy rubin.
          Gaz - średni.
          Aromat - tradycyjny ejlowy z dość przyjemną owocowością.
          Smak - dość słodko, mocny kompot śliwkowy , fajna goryczka.

          Kompot śliwkowy z turbo z goryczką.

          Bardzo fajne...
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎