Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzka 15, Nasz Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mrkowal
    Senior
    • 03-2009
    • 155

    #16
    Kolejny raz i znowu jestem pod wrażeniem. Wygląda że browary robione przez Johanes to technika lepsza niż Schulz. Na początek roku 2010 lubelska Grodzka klasyfikuje się wg mnie na 2 miejscu po warszawskim Bierhalle.
    Ultima forsan

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnego bursztynu, lekko zmętniałe [4.5]
      Piana: obfita zaraz po nalaniu, po kilu minutach nic nie zostało, jedynie drobne wysepki piany na piwie, nie osadza sie na szkle [2.5]
      Zapach: mocno chmielowy, bardzo aromatyczne, taki zapach bardzo mi się podoba, świadczy o świeżości [5]
      Smak: przepyszne, lekkie, orzeźwiające, dominuje mocna chmielowa goryczka, pozostawiająca przyjemny posmak w ustach [5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: za możliwość zakupu w butelkach mniejszych niż 0.7 wielki plus, piwa podawane są w ładnych, firmowych czteropakach [5]
      Uwagi: Doskonałe piw, więcej niż dodawać nie trzeba

      Moja ocena: [4.725]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: zupełnie nie widać, że jest niefiltrowane, a szkoda - jaśniutkie takie [3]
        Piana: praktycznie brak, mimo nalewania "z góry" [2]
        Zapach: przyjemny słodowy, choć trudno wyczuwalny [3.5]
        Smak: ocena surowa, bo po piwie z minibrowaru oczekiwałem czegoś więcej, a tu klops - niby czuć goryczkę, niby w tle są nuty słodowe, ale piwo na poziomie koncernowego lagera [2.5]
        Wysycenie: bardzo słabe, bąbelki niewidoczne [2.5]
        Opakowanie: bączek 0,33, prosta etykieta, kapsel czarny [3.5]
        Uwagi: Proponowałbym jednak oddzielenie tego piwa od wersji lanej - na etykiecie nazwa browaru: "Browar Grodzki" a pod nią nazwa piwa: Piwo pils - nie ma nigdzie słowa "Nasz Pils". Nawiasem mówiąc klasycznego pilsa mi nie przypomina; wypić - zapomnieć - z butelki nie zamierzam próbować, chętnie napiję się z beczki na miejscu.

        Moja ocena: [2.875]
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          #19
          Ostatni to piwo jest doskonałe. Mocno nachmielone z wyraźną goryczką, wyraźne owocowe aromaty, orzeźwiające. Pychota
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            #20
            W porównaniu z pilsem, który piłem w zeszłym roku - pogorszenie jakości. O ile smak jeszcze przyzwoity - wyraźna goryczka, dobra treściwość, to np. zapach już całkowicie odrzucający, piana mizerna.

            Moja ocena to +3.

            Wypadało by popracować nad tym piwem, bo większość pilsów z browarów restauracyjnych, które miałem okazję ostatnio odwiedzić smakowała lepiej. Nasz Pils niewiele lepszy od CK jasnego.
            Last edited by Rzeszowiak; 21-08-2011, 19:55.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #21
              Warka lubelskiego Naszego Pilsa dostępna w dniu 3.IX.2011 zasłużyła na miano jednego z najlepszych krajowych pilsów jakie miałem okazję pić w ciągu ostatnich miesięcy.

              Piwo charakteryzowało się wyrazistą, smaczną goryczką. Piwowar Bogdan Szponar przyznał, że do tej warki użył m.in. szyszek Marynki z tegorocznych zbiorów (w stanie nieprzetworzonym!). Bardzo mnie to cieszy, że w Lublinie, stolicy regionu, mogłem spróbować rasowego pilsa w którym wykorzystano chmiel z okolicznych plantacji.

              Mam nadzieję, że pomimo braku świeżych szyszek kolega Bogdan nadal nie będzie żałował chmielu dla tego piwa.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • mrkowal
                Senior
                • 03-2009
                • 155

                #22
                Pils leżakuje na Grodzkiej 3 tygodnie ala i tak w smaku jest bardzo świeży. I to nie jest bynajmniej jego wadą. Piana i wysycenie też OK.
                Ultima forsan

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Niezbyt ciemne złoto, leciutko opalizujące. Trochę za jasne jak na ten ekstrakt, trochę za klarowne jak na niefiltrowane. [3]
                  Piana: Całkiem spora, ale szybko robi się gruboziarnista i opada do szczelnej warstwy. Niezbyt mocno osadza się na ściankach. [3.5]
                  Zapach: Zaskakująco silny. Czuć słód, ziarno i chmiel, ale tego ostatniego trochę za mało. [3.5]
                  Smak: Bardzo pełny. Piwo ma solidny słodowy charakter z przyjemnym chlebowym posmakiem, a słodowości tej towarzyszy odpowiednio silna goryczka z lekko ziołowymi nutami chmielowymi, która jednak trochę za słabo utrzymuje się na podniebieniu. Piwo spokojnie zasługuje jednak na miano pilsa. [4.5]
                  Wysycenie: Trochę za słabe. [4]
                  Opakowanie: Bączek, prosta acz czytelna etykieta z wszystkimi potrzebnymi danymi, czarny kapsel. [3.5]
                  Uwagi: Kupione w wersji butelkowej w Rodzince-Bis, kosztowało 7 zł.

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  • sandacz
                    Senior
                    • 01-2007
                    • 345

                    #24
                    Ostatnio Pils po przełknięciu daje wrażenie wysuszenia jamy ustnej. Coś działa tu ściągająco. Na pewno po części wysycenie - ale nie tylko. Nie wiem, może to konkretne połączenie smaku chmielu ze smakiem CO2 w tym konkretnym piwie tak działa. Przy niektórych łykach, wręcz jakby było za mało wody - i bynajmniej nie chodzi o przesadną treściwość (bynajmniej nie obecną - tzn. nie ma przesadnej).
                    Poza tym dość nużąca pod koniec kwiatowość, raczej odchmielowa.

                    Comment

                    • sandacz
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 345

                      #25
                      Pierwsze łyki dają wrażenie niesamowitej świeżości odchmielowej. Przypomniały mi się piwne smaki dzieciństwa, czyli dobra i solidnie chmielona jeszcze wtedy Perła. W drugiej połowie szklanki powróciło to, o czym pisałem poprzednio, czyli działanie wysuszające. Pod koniec zwyczajnie chciało mi się popić to piwo wodą. W sumie, wrażenia mocno mieszane.

                      Comment

                      • t0malson
                        Junior
                        • 11-2009
                        • 7

                        #26
                        Próbowałem 21.07.2012 i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. W porównaniu do pilsa pitego w rok temu, obecnie piwo jest znaczne bardziej nachmielone. Wcześniej miało smak czysto słodowy, było smaczne, ale raczej mało wyraziste. Teraz jest bardzo nachmielone, ale nie zostawia kwaśnego posmaku.
                        Piana też znacznie się poprawiła - jest drobnoziarnista i zostaje kożuch do samego dna, a zamówiłem litrowy kufel.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #27
                          Solidna dawka chmielu i goryczki na nikłej bazie słodowej. Szkoda, że nie ma więcej treściwości bo byłby to bardzo zacny pils.

                          Comment

                          • szymson
                            Junior
                            • 12-2011
                            • 5

                            #28
                            To ciekawe, właśnie piję swoją buteleczkę kupioną 20 kwietnia i słód dominuje, chmiel natomiast ledwo zipie...

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              #29
                              Straszliwe paskudztwo, maślaność najpierw atakuje w zapachu (nie czuć nic innego) a następnie w smaku. Do tego tępa, nieprzyjemna goryczka. Tylko na Grodzkiej potrafią zrobić piwa, po których mnie "suszy". Po naprawdę smacznym ESB miałem nadzieję, że sprawy na Grodzkiej idą w dobrym kierunku, niestety to był tylko chwilowy wyskok...
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #30
                                Aromat maślano-brzeczkowo-zbożowy. Smak takowyż, z dodatkiem solidnego chmielu i delikatnej kwasowości.
                                Nie jest mdłe i da się je wypić z umiarkowaną przyjemnością. Kiedyś bywało o niebo lepiej.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎