Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Ranke, Guldenberg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    De Ranke, Guldenberg

    Butelka 0,33 litra, alkohol 8,5 %, eks. brak, kapsel goły
    Kolor - miodowy, mętny
    Piana - drobniutka, wysoka i trwała
    Zapach - wyraźna nuta owocowa, alowo-przyprawowa
    Gaz - ok
    Smak - wyraźnie owocowo-miodowe, nuta alowo-przyprawowa spora, mocno słodkie, w tle mocna goryczka
    Smakowite. Tylko do degustacji
    Zakupione w 2008 roku, wazne do końca 2013

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2408 - moje 1221 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      De Ranke, Guldenberg Abdijbier [a.8.5%]

      Kolor: jasny, złoty, mętny [5]

      Piana: przy nalewaniu rośnie szybko wysoka, sztywna czapa średnio/gruboziarnistej, białej piany, szybko jednak dziurawieje i opada, trochę krzaczków zostaje na szkle, pozostały po zredukowaniu kożuch gruboziarnistej piany dziurawieje ale trzyma się do końca [4]

      Zapach: drożdżowo-cytrusowy, potem wyraźnie chmielowy z lekką podstawą słodową, na drugim planie duże estrów owocowych (triplowe morele i owoce tropikalne) i kwiatowych, bardzo przypomina Duvela ale jest bardziej treściwy, owocowy [5]

      Smak: wytrawny, kwaskowo-drożdżowo-kwiatowy (jak bym podjadał Petunie mojej matce) z ostrą, chmielową goryczką, podstawa słodowa lekka, nieco chlebowa, czuć kolendrę, gałkę muszkatołową, goździki i jakieś inne przyprawy; lepsze od Duvela ale w podobnym stylu, tylko Duvel tak kwiaciarnią nie zalatuje (dla mnie to nie wada)[5]

      Nasycenie: wysokie, takie jakie lubię [5]

      Opakowanie: flaszka 0.33l (Vichy), etykieta biała z mapką opactwa, na dolnym brzegu powinna być wycięta data ważności, nadrukowali ją jednak na złotym kapslu [4.5]

      Uwagi: oj mam jeszcze 3 piwa z tego browaru, warto było zainwestować te kilka €
      Producent: Br. De Ranke, 8560 Wevelgem, Belgia
      Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
      Degustowane: 05.10.2012r. ok. godz. 16:00 w Haarlemie
      Numer partii: B08T18
      Data ważności: 10/03/17
      Soundtrack: "Hellwood" by Hunter

      Click image for larger version

Name:	De Ranke Guldenberg Abbaye 8.5%.jpg
Views:	1
Size:	55,1 KB
ID:	2040922
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Aromat – owoce (morele, trochę śliwki i inne)
        Piana – umiarkowanie, dość szybko opada do cienkiego kożuszka
        Barwa – jasno-pomarańczowa wpadająca w złoto, mętna
        Wysycenie – dość wysokie, mocno musuje
        Smak – owoce z mi.in. suszonymi morelami, z nutą słodyczy, ciut przypraw korzennych, minimalny karmel, na finiszu goryczka wyraźna i zalegająca. Alkohol rozgrzewa i jest trochę wyczuwalny.
        Treściwość – wysoka

        Podobne w smaku do: De Ranke, Pere Noel, wydaje mi się, że lepiej ułożone. Smakowite. Drink-Hala, Wrocław

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #5
          De Ranke, Guldenberg
          Style: Belgian Strong Ale
          alk8%

          Piana drobna trwała, zdobi szkło. Kolor żółto cytrusowy mętny. Aromat uderza belgia, estry, brzoskwinie, pomarańcze, drożdże, lekko słodki bardzo przyjemny. Smak, jest efekt WOW, niesamowita złożoność i przy tym gra wszystkich smaków, jest tu wszystko co w belgijskim piwie . Są owoce w postaci brzoskwiń cytrusów, ostry przyprawowy-drożdżowy posmak, baza słodowa z niewielką słodyczą. Jest też chmiel ziołowo-kwiatowy z nutą cytrusową i wyraźna ale nie wysoka goryczka. Bardzo dobry belg WOW
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎