Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kruczkowskiego 3b, Warszawa Powiśle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1302

    Kruczkowskiego 3b, Warszawa Powiśle

    no więc już nawet leżąca u mnie przy kiblu prasa kobieca zaanonsowała utworzenie w okrąglaku po dworcu powiśle knajpy (na przeciwległym jego końcu w stosunku do meliny), zdaje się, że nawet jeszcze przed faktem. przybytek widać z okien autobusu, jadącego wiaduktem poniatowskiego. z wartych wymienienia atrakcji piwnych jest tylko wyborne z ciechana za 8 złotych, ale poza tym kwiat młodzieży, panny urodziwe. miła obsługa i klimat. warto odwiedzić, chociaż, jaki ciechan jest, każdy widzi.
    veni, emi, bibi
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #2
    Ciechan z beki, czy z butli? (mnie smakuje, a beczkę rzadko można trafić)
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1302

      #3
      tylko butla, niestety, chociaż może się rozwiną. inna rzecz, że z chwilą nastania słot i niepogody, to się raczej zwiną, bo na razie knajpa rozpełza się dokoła budynku, a w środku miejsca jednak nie będzie zbyt wiele.
      veni, emi, bibi

      Comment

      • rohozecky
        PremiumUżytkownik
        • 11-2008
        • 1837

        #4
        Lokal działa w najlepsze, z tym że większość stolików jest na zewnątrz, na chodniku pod betonowym zadaszeniem.

        Lokal typowo młodzieżowy, a więc zupełnie nie z mojej bajki. Ciekawostką jest, że nadaje stąd czasem radio Roxy, a ryczący kołchoźnik uniemożliwia spokojne pogadanie przy piwie.
        Przed jedyną toaletą kolejka kobiet, za potrzebą trzeba więc biegać w pobliskie krzaki pod nasypem kolejowym.

        Publika to niemal w 100% wielkomiejska zamożna młodzież , co niestety nadaje lokalowi zdecydowanie frajerski klimat.

        Najmocniejszą cechą lokalu jest jednak oferta piwna: z beczki Tucher pilsner, ciemny i pszeniczny po 10,- zł (oraz niestety tyskie, które jednak mało kto zamawia), z butelki Ciechan Wyborne i Miodowe bodajże po 6,- zł oraz Warszawiak Mocny.

        Ciekawe, że młodzieżowe towarzystwo pije tam niemal wyłącznie oba Ciechany z butelki.

        Podsumowując: wpaść na jednego Tucherka po drodze - bardzo chętnie; na dłuższe posiedzenie-zdecydowanie nie.
        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

        Comment

        • skullbone44
          Junior
          • 07-2008
          • 3

          #5
          ceny poszły w górę, tucherki po 12 (i jakieś takie mało nagazowane) a ciechany po 8

          Comment

          • rohozecky
            PremiumUżytkownik
            • 11-2008
            • 1837

            #6
            Tucher nadal po 12,-. Na jedno można wpaść w godzinach pracy

            Z butelek Ciechan Miodowy i Wyborny, Noteckie i coś tam jeszcze. Nie ma już Tyskiego z nalewaka, co cieszy.

            Dzisiejsza scenka rodzajowa: jakiś podgolony łeb zapragnął kupić sobie puszkę "swojego najlepszego" . Usłyszawszy, że nie da rady, z wyraźnym niedowierzaniem patrzył dłuższą chwilę w lodówkę, po czym oddalił się szybko
            Last edited by rohozecky; 02-05-2011, 10:41.
            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Z okazji kursu sędziowskiego włóczyłem się nieco po stolicy i w nocy było to ostatnie miejsce na napicie się jakiegoś piwa. W sumie ciekawy klimat. Tucher był ale tylko ciemny. Tyskie z kranu było - dla niepoznaki polewane z kranu obrandowanego Tucherem.

              Ubawiła mnie następująca scenka - klienci zamawiają butelkowego Ciechana. Pani za barem, bo barmanką jej nie nazwę, nalewa piwo do plastikowych kubeczków, ale strasznie się jej ten Ciechan pieni. Pani niezrażona, odlewa pianę do osobnego kubeczka i tak postąpiła z 4 Ciechanami pod rząd. Po czym te zlewki wylała do zlewu. Przypomniał mi się monolog w wykonaniu Krzysztofa Kowalewskiego jak to opróżniał flaszki do zlewu.
              Last edited by kopyr; 02-05-2011, 10:53.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • rohozecky
                PremiumUżytkownik
                • 11-2008
                • 1837

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Tyskie z kranu było - dla niepoznaki polewane z kranu obrandowanego Tucherem.
                To mnie musiało dziś zmylić. A co do obsługi - cóż, radosna amatorszczyzna, choć asortyment ciekawy.

                Zwróciła moją uwagę także tabliczka z napisem BIGOS 20,- . To chyba warszawski rekord.
                ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Wpadłem sobie tam wczoraj po drodze na jednego Tuchera, niestety 12 zeta, niestety w plastiku. Klimat moim zdaniem bardzo fajny: stary budynek dworca, słupy mostu, ludzie porozwalani po całym chodniku na krzesłach, leżakach i elementach krajobrazu. Faktycznie młodzieżowo, ale co z tego? Mnie nie wk... u młodzieży to, że już do niej nie należę. Puściłem sobie Manu Chao w słuchaweczkach i było mi dobrze.

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...) Przypomniał mi się monolog w wykonaniu Krzysztofa Kowalewskiego jak to opróżniał flaszki do zlewu.
                    A to nie był monolog Dziewońskiego?
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                      A to nie był monolog Dziewońskiego?
                      Tak, Dziewońskiego, ale ja to widziałem w wykonaniu Kowalewskiego i mi jakoś zapadło to w pamięć.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Epson
                        Junior
                        • 03-2009
                        • 24

                        #12
                        W tym sezonie oprócz wyrobów grupy Żywiec, których nie polecam, leje sie tam obecnie Paulaner (10pln) i przepyszny stoucik Murphy's!!
                        (mały 7/duży 12pln)
                        Naprawdę warto

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1837

                          #13
                          A Tucher jest?
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • Epson
                            Junior
                            • 03-2009
                            • 24

                            #14
                            Nie, Tuchera juz nie ma w tym sezonie.
                            Widziałem że w lodówce chłodziły się jeszcze Ciechan Miodowy i Warka Strong
                            A z nalewaków -> Królewskie (8/0,5), Żywiec (...), Paulaner (10/0,5) i Murphy's stout (12/0,5)

                            Comment

                            • rohozecky
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2008
                              • 1837

                              #15
                              Czyli klasyczna warschauersko-nadwiślańska dupa. Zero stabilności, zero przewidywalności, po mocnym starcie pikowanie w dół. Syf.
                              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎