Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Studentské Výčepní

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Kocour Varnsdorf, Studentské Výčepní

    Lekkie, jasne piwo dla miłośników 10-tek

    Choć nie jestem już studentem dobrych parę lat, zakupiłem to piwko, ażeby poczuć się znół jak student Smak wspaniały, chmielowy, w zasadzie nie czuć alkoholu (wg etykiety 3,5%). Kolor wspaniały, morelowy - jasny bursztyn. Piana zniknęła bardzo szybko, ale w niczym to nie przeszkadza. Oczywiście niepasteryzowany i niefiltrowany.

    Szczerze polecam. A według etykiety piwo to "poleca pięciu z czterech studentów" I się nie mylą!

    Zakupione w Varnsdorfie, w restauracji Noprosu. Cena za PET 1L - 30Kč - najtańszy Kocour w lodówce - cena studencka
    Attached Files
  • porek388
    Senior
    • 11-2008
    • 213

    #2
    Dobre leciutkie piwo. Dość mocno chmielone i dobrze nagazowane. Kolor bursztynowy. Piana znika szybko. Doskonałe na lato. Butelka PET 1l - etykieta nowoczesna jak to u Kocoura
    Świeże smakuje wyśmienicie - trzeba jednak koniecznie trzymać w lodówce bo ma tendencje do kwaśnienia dużo przed terminem ważności (ale nie tak mocno jak np Gościszewo)

    Moja ocena 4,3 (1-6). Zakupione w Noprosu za 30 koron.

    Comment

    • grew
      Senior
      • 05-2009
      • 766

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika porek388 Wyświetlenie odpowiedzi
      (..)
      Świeże smakuje wyśmienicie - trzeba jednak koniecznie trzymać w lodówce bo ma tendencje do kwaśnienia dużo przed terminem ważności (..)
      Nie ma się co dziwić - to jest piwo niepasteryzowane! I jak wszystkie Kocoury bezwzględnie należy trzymać go w lodówce - wówczas będziemy mogli cieszyć się ich wspaniałym smakiem
      Pod koniec teminu ważności zaczyna się robić "gęsto" w butelce, ale smak nadal pozostaje wspaniały.

      Comment

      • porek388
        Senior
        • 11-2008
        • 213

        #4
        Nie wszystkim niepasteryzowanym temperatura pokojowa szkodzi jednakowo. Ogólnie piwa w PETach z Kocoura gorzej to znoszą niż te w szkle. Dokładniej: Studentskie i Leżak muszą stać w lodówce, Desitce Ale mimo zbliżania się do końca terminu temperatura pokojowa nie szkodziła, Leżak tmavy - nie wyczułem zmian może ze względu na paloność przykrywającą resztę smaków. Piwa w szkle nie wykazywały żadnych negatywnych zmian

        Comment

        • grew
          Senior
          • 05-2009
          • 766

          #5
          Kocour zmienił nazwę swojej desitki na Studentská desítka - etykieta, opis, wspaniały smak - niezmiennie wspaniały Ostatnio moje ulubione piwo. W wersji butelkowej dorównuje beczkowej, ideał na upały.
          Poniżej zdjęcie Kocoura desitki z nową nazwą na wakacjach
          Attached Files

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            ja piwko wypijam w browarze po przejechaniu 140km rowerem

            Kocour 10 jasna Studentské Výčepní
            barwa: pięknie złota
            piana: piękna wysoka, cudonie lepi się na szkle
            zapach: świetnie zbalanowany słodowo-chmielowy
            smak: wyśmienicie słodowo-chmielowa kompozycja, po przejechaniu 140km rowerem smakuje po prostu rewelacyjnie i tak jak powinno, Pełne słody potem pyszna gorycz. Biorąc pod uwagę okoliczności przyrody i zaistniałą sytuację najlepasza 10 jaką piłem w życiu.
            Attached Files
            LP

            Comment

            • Ciupaga
              Member
              • 10-2008
              • 79

              #7
              Ta "dziesiątka" głębią smaku i treściwością przewyższa większość naszych "dwunastek".
              Pokazuje, że piwo może być lekkie i równocześnie nie wodniste.

              Brawo! Mocne 5
              Bywajcie Piwożłopy!

              Comment

              • lucifuge
                Senior
                • 11-2009
                • 309

                #8
                najlepsza dziesiątka ever. To niewiarygodne ,że tak lekkie piwo potrafi tak smakować. pełny smak, lekkie wysycenie (typowe dla lanych, czeskich piw), piękny kolor, bez filtracji i pasteryzacji, drobna piana dość szybko opadająca. I ten smak... poezja! Najtańsze piwo z Kocoura a przy tym jedno z moich ulubionych. Jeśli macie okazje to koniecznie próbujcie!

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2837

                  #9
                  Mam niestety inne zdanie. Studencką piłem laną w browarze ( podczas sobotniego ALEfestivALE ), jak i z butelki ( dziś w domu ). Goryczka jest i owszem, ale wszystko przykrywa wszechobecny ( zarówno w zapachu jak i w smaku ) diacetyl, którego po prostu w piwie nie lubię. W porównaniu z innymi czeskimi dziesiątkami które piłem ( Jesenik - mniam, mniam ) - bardzo słabo. Może to nie jest kategoria dla Kocoura, bo w innych - potęga.
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎