Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Konwiktorska 6 (stadion Polonii), Czarna Koszula

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lisiewski
    Senior
    • 12-2009
    • 459

    Konwiktorska 6 (stadion Polonii), Czarna Koszula

    Czarna Koszula, mylnie zwana "kawiarnią", ulokowana jest po lewej stronie od wejścia do budynku klubowego na stadionie KSP Polonia Warszawa. W sezonie letnim lokal daje się rozpoznać już z daleka ogródkiem wyposażonym w parasole Browaru Konstancin.

    Dlaczego napisałem, że określenie "kawiarnia" średnio pasuje do tego przybytku? Otóż w środku, owszem można napić się 3-4 rodzajów kawy, jednak to właśnie piwna oferta oraz wystrój i klimat tego miejsca przemawiają za tym żeby Czarną Koszulę nazwać po prostu barem.

    Przechodząc do sedna... w środku Mazowieckie i Dawne z kija (6 PLN) oraz spory wybór piwa w butelkach, m.in. Mazowieckie Mocne, Mazowieckie, Żytnie, Czarny Dąb!, Konstancin Lekki, Konstancin Jasny Pełny, Ciechan Miodowy, Dawne, Starodawne, Zdrojowe Niepasteryzowane.

    Piwa butelkowe trzymane są w lodówce, zaś z beczki dostaliśmy świeże i naprawdę pyszne Mazowieckie, bez porównania lepsze niż w pewnym barze przy ul. Śniadeckich.

    Do tego mają tam jakieś jedzonko i napoje bezalkoholowe. Jednak powyższych pozycji nie udało mi się dotychczas sprawdzić. Nie mniej była to moja pierwsza wizyta w Czarnej. Mam nadzieję na kolejne.

    Jeżeli chodzi o wystrój, to jest on adekwatny do lokalizacji knajpy. Na ścianach zdjęcia piłkarzy Polonii, wszędzie pełno szalików i koszulek w.w. klubu. Całość jest jednak dość schludna, stoliki oraz ich otoczenie czyste i jeszcze pachnące nowością. Wielbicieli piłki nożnej ucieszą na pewno gęsto rozwieszone telewizory oraz plany właściciela by zorganizować w plenerze przed lokalem wspólne oglądanie transmisji meczy MŚ 2010. Do Czarnej Koszuli przychodzą normalni ludzie, również dzieci na zupkę czy coś do picia po treningu, dlatego proszę nie obawiać się dresiarstwa. Myślę, że warto odwiedzić to miejsce, choćby dla dobrego Konstancina z beczki.

    Więcej tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=m5GPi-AiB4U

    Na zakończenie dołączam zdjęcie ogródka:
    Attached Files
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    #2
    Przejeżdżam obok codziennie jadąc do i z pracy i pojęcia nie miałem, że coś takiego istnieje
    W jakich godzinach można wstąpić na piwo?
    Last edited by Tapir; 07-05-2010, 08:32.
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      I to się nazywa dobra informacja z rana! Z filmiku na YouTube wynika (o ile dobrze zrozumiałem), że w niedziele w godz. 12-18 jest promocja i lane piwo kosztuje 4,8 pln. No to trzeba będzie sprawdzić
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • lisiewski
        Senior
        • 12-2009
        • 459

        #4
        Z tego co dowiedziałem się od właściciela (chyba), który stoi za barem, to godziny otwarcia są iście kawiarniane... tzn. do godz. 21. Ale mogę się mylić, informacja mogła dotyczyć tylko wybranych dni. Warto sprawdzić na miejscu. Człowiek za barem jest bardzo otwarty i chętnie odpowie na wszelkie pytania. Przykładowo, dowiedziałem się jaką łapówę KP chciała mu wcisnąć w zamian za postawienie tam sryskiego czy lecha... Asertywność zadziałała i mamy teraz niezależną knajpkę z Konstancinem

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
          Z filmiku na YouTube wynika (o ile dobrze zrozumiałem), że w niedziele w godz. 12-18 jest promocja i lane piwo kosztuje 4,8 pln.
          Ok, chyba źle zrozumiałem Promocja jest dla kibicujących Polonii na meczach wyjazdowych.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
            Człowiek za barem jest bardzo otwarty i chętnie odpowie na wszelkie pytania. Przykładowo, dowiedziałem się jaką łapówę KP chciała mu wcisnąć w zamian za postawienie tam sryskiego czy lecha... Asertywność zadziałała i mamy teraz niezależną knajpkę z Konstancinem
            Konkrety, konkrety proszę

            Comment

            • lisiewski
              Senior
              • 12-2009
              • 459

              #7
              Wystarczyłoby na niezły samochód Tymczasem pan za barem oświadczył, że pogonił to towarzystwo gdyż nie jest zainteresowany takim "bonusem". Lodówkę kupił sobie sam. Natomiast lojalki z wielkimi koncernami określił jako krótkoterminowy zysk, który w dalszej perspektywie nie jest korzystny dla restauratora. Reasumując, naprawdę mądry człowiek.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Byłem w sobotę spodziewając się 'piłkarskich' wrażeń i się nie zawiodłem. Po pierwsze - w ogródku można było spotkać zagranicznych trenerów Polonii - Czecha (chyba młodzieżówka) i słynnego Hiszpana z Barcelony. Po drugie - przećwiczyliśmy miejski sport ekstremalny czyli ewakuację przed bojówkami Legii. Na własne oczy widziałem skopanie za ogrodzeniem jednego z kibiców wracającego z wyjazdowego meczu Polonii z Sandecją. Potem kilkuosobowe grupy przyczaiły się oczekując na wyjście ludzi z terenu Polonii. Właściciel knajpy i ochrona wezwali Policję (przyjechało kilka 'suk') ale i tak bezpieczniej było ewakuować się taryfą.

                Ja w każdym razie z wizyty jestem zadowolony - pełne, słodowe, rześkie i świeże Dawne za szóstkę (Mazowieckiego nie było). Przyjemny ogródek, no i te niezapomniane wrażenia
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • petrus33
                  Gość
                  • 01-2008
                  • 888

                  #9
                  Jakie są godziny otwarcia tej knajpki, szczególnie mnie interesuje weekend ??
                  Jakiś kontakt telefoniczny ??
                  Niestety w necie nic kompletnie nie znalazłem

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jakie są godziny otwarcia tej knajpki, szczególnie mnie interesuje weekend ??
                    Jakiś kontakt telefoniczny ??
                    Niestety w necie nic kompletnie nie znalazłem
                    Właściciel stwierdził, że zazwyczaj czynne jest do 22, od której to nie wiem.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Kylu
                      Junior
                      • 12-2009
                      • 1

                      #11
                      Witam,

                      Czarna Koszula jest otwarta na pewno od 10, czasem wcześniej. Oficjalny profil na facebooku podaje, że od 8. Problemów z wolnymi miejscami zazwyczaj nie ma, wyjątkiem są transmisje wyjazdowych spotkań Polonii, wtedy obowiązuje rezerwacja. Poza świetnym piwem (pełen asortyment z Konstancina) i Ciechanami można także coś przekąsić, smacznie i niedrogo. Na wybór takiego, a nie innego browaru wpływ miało na pewno głosowanie kibiców Czarnych Koszul na klubowym forum.

                      Ze swojej strony polecam i zapraszam, kolegów zza miedzy niekoniecznie

                      Comment

                      • Cannabee776i99
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 658

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                        Byłem w sobotę spodziewając się 'piłkarskich' wrażeń i się nie zawiodłem. Po pierwsze - w ogródku można było spotkać zagranicznych trenerów Polonii - Czecha (chyba młodzieżówka) i słynnego Hiszpana z Barcelony. Po drugie - przećwiczyliśmy miejski sport ekstremalny czyli ewakuację przed bojówkami Legii. Na własne oczy widziałem skopanie za ogrodzeniem jednego z kibiców wracającego z wyjazdowego meczu Polonii z Sandecją. Potem kilkuosobowe grupy przyczaiły się oczekując na wyjście ludzi z terenu Polonii. Właściciel knajpy i ochrona wezwali Policję (przyjechało kilka 'suk') ale i tak bezpieczniej było ewakuować się taryfą.

                        Ja w każdym razie z wizyty jestem zadowolony - pełne, słodowe, rześkie i świeże Dawne za szóstkę (Mazowieckiego nie było). Przyjemny ogródek, no i te niezapomniane wrażenia
                        To z jakiejś konkretnej okazji to polowanie, czy po prostu tak sobie?

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          No właśnie, średnio to zachęcające.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
                            To z jakiejś konkretnej okazji to polowanie, czy po prostu tak sobie?
                            Z okazji powrotu grupy kibiców Polonii z meczu wyjazdowego. Duże znaczenie zapewne miał też fakt, że dopiero co skończył się przegrany dla Legii mecz z Wisłą i przyszli odreagować
                            Tak więc odwiedzając Czarną Koszulę warto brać po uwagę grafik rozgrywek...
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Pogoniarz
                              † 1971-2015 Piwosz w Raju
                              • 02-2003
                              • 7971

                              #15
                              Bojówki Legii zawsze czatowały na Kibiców Polonii, którzy często po meczu u siebie ewakuowali się taryfami.Na mieście , to Poloniści trafiają czasem Legionistów , bo Ci chodzą w barwach.
                              Szkoda, że ta knajpka tam powstała, bo kurcze będą tam częste" jazdy "


                              Prawie jak Piwo
                              SZCZECIN

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎