Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schübel, Schübel a fränkisch Kellerbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    Schübel, Schübel a fränkisch Kellerbier

    Frankoński niefiltroiwany keller.
    Alk. 4,9%, ekstr. ?

    barwa - miodowo-miedziana
    piana - początkowo solidna, średnie pęcherzyki, opada dość wolno, oblepia szkło
    aromat - przyjemny, słodowo-zbożowy z dawką chmielu
    wysycenie - w normie
    Smak - złożony, lekka goryczka, kwasek, który ładnie pasuje do musującego wysycenia, podbudowane solidną słodowością. Pełne a zarazem lekkie piwo. Zdecydowanie na tak!
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Frankoński niefiltroiwany keller.
    Alk. 4,9%, ekstr. ?
    Sieć zeznaje, że 11,8* http://www.schuebel-braeu.de/produkt...raenkisch.html

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12205

      #3
      Dzięki. Zapomniałem dodać jeszcze o lekko karmelowych, palonych nutach.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Kupione w Rodzince-Bis za 6,00 zł.

          Kolor: Bursztynowy, trochę mętny.
          Piana: Średnio wysoka, szybko opada do cieniutkiej warstwy.
          Zapach: Silny, głównie słodowo-ziarnisty, z lekką karmelowością i odrobiną chmielu.
          Smak: Pierwsze wrażenie jest dość zaskakujące, bo pojawia się bardzo dużo rzeczy na raz. Jest słodowa głębia, są fajne chmielowe smaczki, leciutka owocowość, niezłą goryczka, trochę biszkoptów. Szkoda, że w finiszu ostaje się tylko lekko tępa goryczka, ale i tak jest dobrze.
          Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Etykieta do bólu prosta, ale sympatyczna, z herbem Frankonii. Do tego firmowy kapselek.
          Uwagi: Smaczne piwo. Może nie tak porywające jak inne frankońskie kellery czy landbiery, ale i tak godne uwagi.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Barwa, jak na fotce - herbaciana mętna. Piana brudnobiała, drobna, dość trwała - zostaje półcentymetrowy kożuszek.
            Pachnie zaskakująco chmielowo, po kellerze raczej się tego nie spodziewałem... W smaku również goryczka chmielowa, z lekką podbudową słodową.
            Nagazowanie niewysokie, bardzo odpowiednie. Butelka euro, kapsel browaru, charakterystyczna czerwono-biała eta i krawatka.
            Ciekawe piwo przez swoją chmielowość, tak kellerowe, że aż prawie-domowe .

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6136

              #7
              Mnie tak średnio posmakowało, znaczy pod koniec było trochę lepsze.

              Aromat słodkawa słodowość, w smaku słodkawe, jasne susze owocowe, owocowość z niezła goryczką.

              Opakowanie nie zmienione od lat.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎