Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Gorzowiak - miodowe jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zami83
    Senior
    • 08-2010
    • 116

    Witnica (BOSS), Gorzowiak - miodowe jasne

    Informacje z kontry:
    " Piwo jasne niepasteryzowane z kompozycją naturalnych miodów pszczelich. Możliwy osad z naturalnych składników. Zawiera słód jęczmienny. [...] Alk. 4,2% obj."
    Zofmar - hurt-detal
    Łódź, ul. Pomorska 116
    Godziny otwarcia:
    pon-sob: 900-2100
    niedziela: 1200-2000
    Jesteśmy na facebook`u (ZofMar Łódź)
    GG: 36639313
  • zami83
    Senior
    • 08-2010
    • 116

    #2
    Foto:
    Attached Files
    Last edited by zami83; 13-09-2010, 19:33.
    Zofmar - hurt-detal
    Łódź, ul. Pomorska 116
    Godziny otwarcia:
    pon-sob: 900-2100
    niedziela: 1200-2000
    Jesteśmy na facebook`u (ZofMar Łódź)
    GG: 36639313

    Comment

    • Samoglow
      Senior
      • 07-2007
      • 606

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasna słomka, klarowne idealnie, nie ma śladu miodowego osadu. [4]
      Piana: Przeciętna, bardzo drobna w miarę trwała. [4]
      Zapach: Zapaszek słodki - propolisowo - miodowy, lekko cukierkowy. Coś podejrzanie dużo czuć tego miodu. [4]
      Smak: No cóż, miodowe to ono jest, tylko raczej podejrzewam tu aromaty miodowe niż miody naturalne. Czuć lekką goryczkę, nie ma tu nadmiernej słodyczy (czyli dużo miodu tu nie ma), a posmak jest silny. Ogólnie piwo warte skosztowania, ale czy często... Sympatyczne, orzeźwiające i niewiele ponad to. [3.5]
      Wysycenie: Bez zarzutu, dość wysokie i pasujące do charakteru. [5]
      Opakowanie: Etykieta prosta, niemal prostacka. Brak ekstraktu. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złociste, klarowne [5]
        Piana: obfita zaraz po nalaniu, krzaczasta, szybko opadła do cieniutkiego kożuszka [3]
        Zapach: zbyt mocno miodowy, w tle dopiero gdzieć można wyczuć lekkie słodowe nuty [3]
        Smak: w smaku dość treściwe, pełne, dominuje smak spadziowego miodu, w tle dopiero lekka goryczka i nikłe posmaki słodu [3.5]
        Wysycenie: troszkę za duże, początkowe szczypanie później zanika w momencie wygazowania i przelania piwa z butelki [4]
        Opakowanie: piwo z nowej witnickiej serii, oryginalne choć mogliby wymyśleć coś znacznie lepszego, kapsel polskie piwo [4]
        Uwagi: jestem już zmęczony kolejna serią miodowych piw na naszym rynku, piwo miodowe to ma nie być miód o smaku piwa, tylko piwo ze smakiem miodu (vide Marysia), więcej nie sięgnę

        Moja ocena: [3.4]
        Attached Files
        Last edited by becik; 22-09-2010, 16:29.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty nasycony. [4]
          Piana: Biała, drobna, dość trwała. [4]
          Zapach: Jasne, że pachnie miodem, ale ten zapach jakiś taki nienaturalny jakby... [3.5]
          Smak: Znowu miód. Miód dominuje na tyle, że nie czuję niczego więcej. [3]
          Wysycenie: Stonowane, odpowiednie. [4]
          Opakowanie: Charakterystyczne, ale ta estetyka jakoś do mnie nie trafia. [3.5]
          Uwagi: Polska jest potentatem w produkcji miodów pitnych, teraz wyrasta także ma mocarstwo w dziedzinie piw miodowych...

          Moja ocena: [3.4]

          Comment

          • domin81
            Senior
            • 03-2010
            • 122

            #6
            Żaden z kolegów powyżej nie wspomniał o aromatach chlebowych, typowych dla "porządnych" piw niepasteryzowanych. Tutaj są one bardzo wyraźne i to moim zdaniem stawia to piwko w ścisłej czołówce polskich piw miodowych. Z całą pewnością warto spróbować i niejednokrotnie powtórzyć.

            Comment

            • Maciass
              Senior
              • 03-2009
              • 172

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolorek Złoty, Piwo klarowne. [4]
              Piana: Piana obfita, drobnoziarnista, całkiem długo się utrzymuje [3]
              Zapach: może mam słaby dzień ale czuje tylko miód. gdzieś mi ukradli walory słodowe [3]
              Smak: aromatów miodowych faktycznie sporo. na tyle dużo że goryczka jest daleko daleko w tle. dla mnie przesłodzone [2.5]
              Wysycenie: w porządku, mocne 4 za nasycenie [4]
              Opakowanie: bez polotu. chyba autor nie miał więcej tematów przewodnich jak miód i pszczółka [2.5]
              Uwagi: data 8.11.10 , tak jak pisali koledzy wcześniej... za dużo już miodowych na rynku

              Moja ocena: [2.875]

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty. [4]
                Piana: Grubobąblasta, dziurawa i strasznie szybko zniknęła do strzępków przy krawędziach. [3]
                Zapach: Dość intensywny. Czuć ładnie miód, który dominuje. W tle lekko chmielowe akcenty. [4]
                Smak: Słodki początek, a po nim bardzo słabo wyczuwalna delikatna goryczka, którą przykrywa słodkość. Początkowo czuć dość mocno metaliczny posmak. Gorszy od ciemnej wersji. [3]
                Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                Opakowanie: Jak dla mnie trochę za proste. Minus za to, że od ciemnej wersji różni się tylko tłem. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.45]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Nie dość, że słomeczka, to jeszcze idealnie klarowna. Nie pasuje do piwa miodowego. [3.5]
                  Piana: Niewysoka i nietrwała. Za to ładnie osadza się na ściankach. [3.5]
                  Zapach: Silny, mocno miodowy, ale pachnie trochę sztucznie. Poza miodem nie czuć nic innego. [3]
                  Smak: Wyraźna goryczka, lekka miodowość, słabiutka słodycz, chlebowy posmak: w takiej kolejności pojawiają się wrażenia. Goryczka jest zbyt wysoka jak na piwo miodowe, smaku miodu za mało (i nie wydaje się on zbyt naturalny). Na tle innych miodowych wypada blado. [3]
                  Wysycenie: Za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Powtórzę opinię z ciemnego: Etykieta prosta, ale czytelna. Jak widać można zrobić piwo miodowe, z którego ety nie straszy od razu plaster miodu Minus za brak podanego ekstraktu oraz za tradycyjnie okropny kapsel "Polskie Piwo". W wersji jaśniejszej całość się jednak mniej broni, stąd ocena niższa. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.15]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎