Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Gorzowiak - miodowe ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zami83
    Senior
    • 08-2010
    • 116

    Witnica (BOSS), Gorzowiak - miodowe ciemne

    Informacje z kontry:
    " Piwo ciemne niepasteryzowane z kompozycją naturalnych miodów pszczelich. Możliwy osad z naturalnych składników. Zawiera słód jęczmienny i słody karmelowe. [...] Alk. 4,2% obj."
    Zofmar - hurt-detal
    Łódź, ul. Pomorska 116
    Godziny otwarcia:
    pon-sob: 900-2100
    niedziela: 1200-2000
    Jesteśmy na facebook`u (ZofMar Łódź)
    GG: 36639313
  • zami83
    Senior
    • 08-2010
    • 116

    #2
    Foto:
    Attached Files
    Zofmar - hurt-detal
    Łódź, ul. Pomorska 116
    Godziny otwarcia:
    pon-sob: 900-2100
    niedziela: 1200-2000
    Jesteśmy na facebook`u (ZofMar Łódź)
    GG: 36639313

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo mocnej herbat, klarowność całkowita [4]
      Piana: beżowa, drobna, po kilku minutach nadal 4 cm kożuszek, opada jednak zauważalnie, nie sadza się na szkle [4]
      Zapach: bardzo intensywny, to co czuje to zapach miodu, a dopiero w tle leciutki zapach fermentacji [4]
      Smak: w smaku delikatne, może aż za bardzo, lekko cierpkawo-miodowy smak, leciutko się pije [3.5]
      Wysycenie: moim zdaniem za małe, przez co piwo może sprawiać wrażenie niedogazowanego ale żeby mi to przeszkadzało - nie powiem [4]
      Opakowanie: dość ciekawa etykieta, rzucająca się w oczy, szkoda tylko, że kapsel Polskie Piwo [4.5]
      Uwagi: W swoim gatunku ciekawe, dosyć smaczne, jednak nie jest to co lubię, a ilość piw miodowych na naszym rynku zaczyna mi naprawdę przeszkadzać

      Moja ocena: [3.825]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Idealnie klarowne, ciemne, ale, tak jak napisał kolega - bardzo mocna herbata. Spodziewałem się ciemniejszego. [4]
        Piana: Niezła, kremowa, utrzymuje się przyzwoicie i pozostaje na szkle. [4]
        Zapach: Nieco bardziej słodki niż w przypadku jasnego, ale nadal cukierkowy. [4]
        Smak: Tu także uderzające podobieństwo do jasnego. Jest może bardziej słodowy i mniej orzeźwiający, ale znów miód w posmaku sztuczny. Sympatyczny napój, ale od czasu do czasu. [3.5]
        Wysycenie: W porządku, wyraziste i pasujące do tego piwa. [4.5]
        Opakowanie: Podobnie jak w jasnym - proste do bólu i brak ekstraktu. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemnorubinowy. [4.5]
          Piana: Słaba, znikająca bardzo szybko. Nie ma (prawie) o czym pisać... [2]
          Zapach: Pachnie chyba identycznie jak jasne, co mnie nieco dziwi. [3.5]
          Smak: Smakuje miodowo i karmelowo, wielu konsumentom pewnie się to spodoba, dla mnie zbyt miodowe jednak... [3.5]
          Wysycenie: Optymalne. [4]
          Opakowanie: Od "Gorzowiaka Miodowego Jasnego" rózni sie jedynie tłem. Można się było nieco bardziej zmóźdźyć chyba... [3.5]
          Uwagi: Jejku, ale miałem "pasieczny" wieczór. Zakleiłem się na amen, prawie jak mordoklejkami...

          Moja ocena: [3.425]

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ładny ciemny brąz z czerwonymi akcentami. Jak dla mnie spokojnie mieści się w kanonie piw ciemnych. [4.5]
            Piana: Niezbyt wysoka i szybko opada. [3]
            Zapach: Miodowo-razowy. Podoba mi się, bo miód nie dominuje, daje się obok niego wyczuć fajne, ciemne nutki, kojarzące mi się właśnie z dobrym chlebem razowym. [4]
            Smak: Tutaj też miód pozwala dojść do głosu pozostałym elementom. Czuć lekką słodowość, ciemne słody, wyraźną, ale nie przesadną goryczkę, smaczki karmelowo-kawozbożowe. [4]
            Wysycenie: Trochę za wysokie, do tego rodzaju piwa lepiej nadawałoby się niższe. [4]
            Opakowanie: Etykieta prosta, ale czytelna. Jak widać można zrobić piwo miodowe, z którego ety nie straszy od razu plaster miodu Minus za brak podanego ekstraktu oraz za tradycyjnie okropny kapsel "Polskie Piwo". [4]
            Uwagi: Smakuje mi, bo jest dobrze zbalansowane. Ot, niezłe piwo ciemne z sensownym dodatkiem miodu.

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrązowy, pod światło ciemnorubinowy. [4.5]
              Piana: Lekko beżowa, grubobąblasta. Opada powoli do grubego pierścienia, lekko się osadzając na szkle. [3.5]
              Zapach: Intensywny, mocno słodki. Czuć miód zmieszany z anyżowym aromatem. [4]
              Smak: Mocno słodki lekko miodowy początek, przechodzi w delikatnie zaznaczoną, lekko karmelową gorycz. W tle również czuje anyż. Wypijalne od czasu do czasu. [4]
              Wysycenie: Średniowysokie, lekko podszczypuje. [4]
              Opakowanie: Jak dla mnie trochę za proste. Minus za to, że od jasnej wersji różni się tylko tłem. [3]
              Uwagi: Smakowało mi bardziej od jasnego Gorzowiaka.

              Moja ocena: [3.925]
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny mahoń, klarowny. [4.5]
                Piana: Przy nalewaniu i na początku jest solidna beżowa, ale po 5-7 minutach pozostaje tylko mizerna obręcz przy ściance kufla. [2.5]
                Zapach: I tu dla mnie miła niespodzianka, miodowo - anyżowy, intensywny, cudowny. [5]
                Smak: W smaku również dominujący miód z anyżem, uwielbiam cukierki anyżowe tak wiec to piwo zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie, gdyby nie było tak słodkie dałbym 5. [4]
                Wysycenie: Podobnie jak z pianą najpierw ok, później całkowity brak. [2.5]
                Opakowanie: Etykieta może być (miodowa), kontra tak zrobiona że napisy mało czytelne, brak kapsla firmowego... [3]
                Uwagi: Bardzo dobre piwo deserowe z niewielka ilością alkoholu. W sam raz na poobiedni deser.

                Moja ocena: [4.1]
                Last edited by Gringo; 17-10-2010, 19:23.

                Comment

                • Browar_Jezyce
                  Senior
                  • 10-2010
                  • 131

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Świetny kolor, miodowy z refleksami czerwieni. Bardzo adekwatny. [4.5]
                  Piana: Po nalaniu bardzo ładna, ale dość szybko opadła, pozostawiając wszak cienki kożuszek. Nie osadziła się na ściankach. [3.5]
                  Zapach: Zaskakujący, jak smak, o którym za chwilę. Z piw miodowych jakich próbowałem do tej pory najbardziej charakterystyczny. Wyraźna woń miodu i nuty korzenne, przywołujące piernikowe skojarzenia. [4.5]
                  Smak: Gorzowiak smakuje intrygująco. W moim odczuciu stricte piwne motywy są mocno cofnięte - na pierwszy plan wysuwa się miodność (wierzę, że naturalna - tak zapewnia producent) i wyraźny aromat korzenny, który daje sobie o znać także przy wąchaniu. Piwo jest wyraźnie słodkie, na pewno nie jest lekkie. Nie ma w tym jednak nic z ulepku - ciemne piwo z dodatkiem miodu powinno tak smakować. Zdecydowanie apetyczne. [4.5]
                  Wysycenie: Do wysycenia trudno się przyczepić - w sam raz. [5]
                  Opakowanie: Etykieta niezbyt wyszukana - można było się postarać. Plaster miodu sugestywny, jest nawet pszczółka - troszkę trąci kiczem. Krawatka tradycyjnie dla Witnicy krzywo naklejona. Dwujęzyczna kontra uboga - brak szczegółowych informacji o składzie. Opakowanie jest najsłabszym punktem tego bardzo smacznego piwa. [2]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.3]
                  Birofile - vlog o piwie
                  Birofile na Facebooku

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemny, pod światło kasztanowy, zachęcający. [4]
                    Piana: z początku obfita, ale bardzo szybko opada po czym znika całkowicie [2.5]
                    Zapach: mało intensywny, ale przyjemny zapach ciemnego miodu [3.5]
                    Smak: słodki...bardzo słodki...za słodki. chociaż później wyczuwalna lekka goryczka [4]
                    Wysycenie: w sam raz, może nieco zbyt delikatne [3.5]
                    Opakowanie: Opakowanie calkiem atrakcyjne, ładna etykieta, brak ekstraktu na kontrze, kapsel zwyczajny - polskie piwo. [3]
                    Uwagi: Dla mnie za słodkie. chciałem dać smak 3,5 ale oceniałem to piwo z moją dziewczyną, której bardzo smakowało. Dlatego przystałem na 4
                    A może to wynik tego ze to już 3 słodkie piwo pod rząd i się po prostu zakleiłem...

                    Moja ocena: [3.6]
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎