Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Mikkeller Single Hop Tomahawk IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Proef, Mikkeller Single Hop Tomahawk IPA

    Kolor: bursztynowe, bardzo mętne z osadem.
    Piana: drobno ziarnista i kremowa, gęsta i obfita; lekko beżowa.
    Zapach: intensywność zapachu jest niesamowita. Na pierwszym planie nuty owocowo-kwiatowe, w tym bardzo wyróżniająca się... truskawka. Poza nimi trudno dostrzec inne składowe.
    Smak: bardzo mocno goryczkowe, zarówno na początku jak i w posmaku końcowym. Goryczka intensywna i dominująca; nie jest garbnikowa ani nie ściąga języka. Pomimo tego jest tak silna, że wpływa na wyraz twarzy pijącego W tle przewija się owocowość typowa dla domowych piw górnofermentacyjnych, jakie miałem okazję pić do tej pory. W posmaku końcowym daje się wyczuć nuta alkoholowa.
    Jeśli porównać to piwo do IPA Samurai Kocoura, to Tomahawk zdecydowanie bije go pod względem intensywności goryczki w smaku. Albo tak: jeśli Tomahawk to IPA, to Samurai jest co najwyżej zwykłym ale (pod względem goryczki oczywiście).

    Zawartość alk. 6,9% obj.
    Zdjęcie butelki i etykiety
    Last edited by chemmobile; 12-01-2011, 18:17.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Etykieta taka sama jak na zdjęciu Sibarha, tylko te 5 kropek na środku zniknęło. Moje piwo jest z datą do ... szukałem na butelce, a w końcu znalazłem na kapslu, czyli do 12.06.15.

      I tu jestem bardzo zadowolony, bo nikt nie robi mnie w konia. Piwo jest bardzo goryczkowe ( inna nazwa tego chmielu to Columbus).
      Jest to piwo dla miłośników goryczki w smaku, ale niekoniecznie dla tych, którzy lubią coś słodkiego powąchać.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎