Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborskie Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Racibórz, Raciborskie Miodowe

    Nie jestem fanem piw miodowych, ale dostałem egzemplarz testowy

    Alk. 5,0%, zaw. ekstr. ?

    aromat - raczej słodowy
    barwa - słomkowo-złota, lekkie zmętnienie
    piana - drobna, niezbyt wysoka ale gęsta, trwałość średnie, pozostaje na szkle
    wysycenie - niezbyt wysokie, mi odpowiada, ale większość chyba preferuje wyższe
    smak - na szczęście miód jest tu dodatkiem w smaku zatem mamy tu słodowość, taką znaną z innych produktów Raciborza i delikatną goryczkę na finiszu, której akurat ostatnio brakowało mi w piwach raciborskich. Miód jest tu subtelny i łagodny, ale wyczuwalny
    treściwość - średnia

    Nie mam skali porównawczej z innymi piwami miodowymi, bo ich dawno nie piłem. Ale piwo bazowe udane.

    Otrzymane od dystrybutora - hurtownię 101 piw Wrocław. Dziękuję
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    hahahahaha, yes, yes, yes.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Racibórz zamiast wypuszczać coraz to nowe cudactwa niech popracuje nad równym poziomem Twierdzowego, które najpierw smakowało wspaniale, a później pojawiły się problemy z brakiem goryczki, diacetylem, by na końcu stać się słodkim lagerem jak jego starszy brat - Raciborskie.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Jeszcze mogą odkryć rynkową niszę w niszy i wypuścić Zielone Miodowe .

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #5
          Naturalnie w wersji niepasteryzowanej
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • R_F
            Senior
            • 11-2003
            • 159

            #6
            A jaki jest miód ? gryczany, lipowy, akacjowy, wielokwiatowy, może sztuczny

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika R_F Wyświetlenie odpowiedzi
              A jaki jest miód ?
              pszczeli

              Comment

              • Pery77
                Senior
                • 03-2011
                • 142

                #8
                To najmniej miodowe piwo z krajowych miodowych. W każdym razie miód nie przesłania smaku piwa.

                Comment

                • Piwoteka
                  Senior
                  • 04-2008
                  • 1209

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pery77 Wyświetlenie odpowiedzi
                  To najmniej miodowe piwo z krajowych miodowych. W każdym razie miód nie przesłania smaku piwa.
                  No, prawie, Zawiercie Miodowe jest mniej miodowe, ale Raciborskie idzie w tym samym kierunku.
                  Piwoteka
                  Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                  www.piwoteka.pl
                  Sklep Piwoteki na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na G+
                  Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                  Browar Piwoteka

                  Comment


                  • #10
                    właśnie piję to piwo i w smaku jest rewelacyjne z nienachalnym posmakiem miodowym, wysycenie ok, kolor lekko mętnawy ale bez osadu no i jedyna wada to bardzo słaba piania. Podsumowując piwo warte spróbowania nawet dla osób nie lubujących się w piwach miodowych no i dobra cena 3.90

                    Comment

                    • Kwadri
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1216

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłoty z delikatną mgiełką. [4]
                      Piana: Prawie nie powstała. Cienka warstwa błyskawicznie zredukowała się do niepełnego pierścienia. Później brak. [2.5]
                      Zapach: Delikatnie wyczuwalny, raczej słodowy. Miód schowany daleko w tle. Później w tle czuć lekko chmiel. [4]
                      Smak: Po chwilowej miodowej słodyczy dociera lekka goryczka ze słodowym tłem. Goryczka dominuje w posmaku, a miodowa słodycz jest schowana, przez co jako całość wydaje się mało słodkie. Są też charakterystyczne piwniczne posmaki znane z Raciborskiego bez miodu. [4]
                      Wysycenie: Średnie i drobne. [4]
                      Opakowanie: Raciborskie z miodowymi wstawkami. Minus za goły kapsel i brak podanego ekstraktu. [3.5]
                      Uwagi: Z datą 08.10.11.

                      Moja ocena: [3.825]
                      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                      Comment

                      • Kwadri
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1216

                        #12
                        Miodowe z Raciborza:
                        Attached Files
                        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                        Comment

                        • Marecki1410
                          Member
                          • 01-2009
                          • 97

                          #13
                          Nowe piwo z Raciborza, teraz z miodem



                          Raciborski browar wypuścił nowy rodzaj piwa, tym razem z dodatkiem miodu gryczanego. Partia 20 tysięcy butelek zeszła niemal na pniu.
                          To już kolejne piwo rozlewane w Browarze Zamkowym, po ciemnym i zielonym. – Nowe piwo trafi w gust osób, które lubią piwa słodsze – mówi Ryszard Sandecki, prezes browaru. – Pod koniec produkcji dodajemy do piwa naturalny miód. Wybraliśmy gryczany, bo posiada odpowiedni i intensywny aromat. Pierwsza partia została dosłownie rozdrapana w sklepach. Jego cena będzie podobna do piwa ciemnego, produkowanego przez nasz browar – dodaje Sandecki. Kolejne napoje z pianką trafiają gust piwoszy. Browar ma problemy z zamawianiem butelek i skrzynek na piwa. Piwo z Raciborza przebojem wkracza na rynek i zdobywa podniebienia piwoszy z całego kraju. Zamówienia płyną z tak odległych miast jak Warszawa, Gdańsk czy Łódź. Butelki z „Raciborskim” szybko znikają również z półek w Raciborzu. Browar powoli odbudowuje swoją renomę, zepsutą przez poprzednie produkty. Te trafiały w gust mniej wybrednych klientów.
                          (acz)
                          http://www.nowiny.pl/73251-nowe-piwo-z-raciborza-teraz-z-miodem.html

                          Comment

                          • wrednyhawran
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1784

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Lekko mętny, pomarańczowo-żółty. Sprawia wrażenie wodnistego, jakoś tak słabo zachęca do konsumpcji. Może gdyby był bardziej mętny to lepiej by to wyglądało. [3.5]
                            Piana: Slabizna, momentalnie się ulotniła. Pozostawiła po sobie tylko dziurawy kożuszek i lekkie zacieki na szkle. [2.5]
                            Zapach: Niezbyt intensywny w miarę naturalny zapach miodu (chyba lipowego). Właściwie nic poza tym. [3]
                            Smak: Jedno z lżejszych piw miodowych. Niezbyt słodkie, orzeźwiające, mało treściwe, wyraźne posmaki wody mineralnej, zależy co kto lubi - ja jeśli już piję miodowe piwo to wolę te cięższego kalibru, ale to nie jest złe choć spodziewałem się czegoś innego. [4]
                            Wysycenie: Niezawysokie, żeby nie powiedzieć niskie, ale jakoś dziwnie pasuje. [4.5]
                            Opakowanie: Butelka, etykieta w stylu raciborskich, z tym że żółta. Pojawiły się pszczółki na tle plastra miodu. Na kontrze mało wiarygodna bajeczka, przy tym brak estraktu, brak dedykowanego kapsla. [3.5]
                            Uwagi: Nienajlepiej wyszło im to piwo. Orzeźwiające miodowe trochę słabo do mnie trafia - wolę w tym względzie pszeniczniaki lub piwka owocowe jak np wiśnia w piwie albo slow lime, po to piwo już zapewne nie sięgnę.

                            Moja ocena: [3.475]
                            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                            Małe Piwko Blog
                            Małe Piwko Blog na facebooku
                            Domowy Browar Demon

                            Comment

                            • j_Q
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 176

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Stanowczo za jasny jak na piwo miodowe. Słomkowo - cytrynowy [2.5]
                              Piana: Na początku kiepska, gruboziarnista, opada do cienkiego kożucha [3]
                              Zapach: masłowo - myszowaty. Stanowczo nie zachęcający do konsumpcji ... [2.5]
                              Smak: Z początku czuć lekki aromat miodu, który szybko ustępuje miejsca goryczce. Smaki kompletnie niezharmonizowane. [3]
                              Wysycenie: Lekkie, ale wystarczające [3.5]
                              Opakowanie: Etykieta nawiązująca do "Raciborskiego". Brak info o ekstrakcie [3.5]
                              Uwagi: Da się wypić, nie odrzuca, ale są lepsze miodowe piwa. No i sam browar raciborski warzy lepsze trunki

                              Moja ocena: [2.85]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎