Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Catfish Suměcek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • AndrewZG
    Senior
    • 08-2009
    • 261

    Kocour Varnsdorf, Catfish Suměcek

    Piwo warzone w stylu American India Pale Ale - 11', o najpotężniejszym aromacie chmielowym z dotychczas przeze mnie pitych.
    Miałem okazję doświadczyć go w Pradze u Prince Miroslava, a dzień później w Varndorfie, jednak nie było wersji butelkowej w 1-litrowych petach, więc czym prędzej wylewałem własną wodę mineralną żeby dokonać "cudownej przemiany".
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    D... nie AIPA. Porządne ma minimum 16°
    ...oczywiście w ogóle na tyle nie smakuje i później dziwota, że po dwóch kołysze
    Last edited by slavoy; 18-04-2011, 14:10.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • otvirak
      Senior
      • 04-2005
      • 766

      #3
      Sumik

      Rewelacyjny, świeży zapach: cytrusy plus ziołowe nuty.
      W smaku dominuje goryczka. Wytrawne.
      Piana pozostaje do końca, w trakcie osadza się grubymi pierścieniami.
      Barwa: przydymiony bursztyn.
      Wysycenie: lekkopółśrednie.
      Poezja Reszta na zdjęciu.
      niepoprawny czechofil


      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
      WISŁA MISTRZ!

      Comment

      • otvirak
        Senior
        • 04-2005
        • 766

        #4
        A zdjęcie tu
        Attached Files
        niepoprawny czechofil


        Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
        WISŁA MISTRZ!

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Absolutnie mistrzowskie APA, do którego recepturę współtworzyli piwowarzy Ballast Point Brewery z San Diego. Piękny i mocny zapach amerykańskiego chmielu świetnie odzwierciedlony w smaku. W dodatku mętne, czyli niefiltrowane.
          Kompletne przeciwieństwo Kocoura APA 14°
          Last edited by sibarh; 02-06-2011, 05:23.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #6
            Moje odkrycie tego roku - wyborny ejl o małej zawartości alkoholu (4,2%) i pełni smaku. Mistrzostwo! Zakupione w Pivovarskiej Restaurace w Varnsdorfie w butelkach 0,3l. Mam nadzieję, że na stałe zagości w ofercie Kocoura. Polecam!
            Attached Files
            Last edited by sibarh; 02-06-2011, 05:20.

            Comment

            • Ramiel
              Senior
              • 11-2010
              • 207

              #7
              Cudny aromat - zaciągałem się nim co kilka łyków. W smaku dominuje solidna goryczka, pod nią lekka owocowość. Mimo niskiego ekstraktu nie brakuje mu treści. Bardzo udane

              Comment

              • purc
                Senior
                • 02-2009
                • 650

                #8
                Aromat chmielu odurza od pierwszego momentu. W smaku wspaniała goryczka genialnie równoważona przez smak słodu. Fantastyczne piwo. Jaka przepaść między tym cudem browarnictwa a PA z tego samego Kocoura.

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  #9
                  Fantastyczne piwo pite z beczki w Kulovym Blesku w Pradze. Chlebowość, owocowe nuty oraz wspaniała goryczka. Znakomite. Piwo na +5.

                  Comment

                  • dreads
                    Basowy
                    • 09-2009
                    • 520

                    #10
                    Piwo w stylu American Pale Ale, zakupione w Smaku za 8,90 zł.

                    Kolor: Bursztyn, delikatnie mętne
                    Piana: początkowo wysoka, ale niestety szybko opada. Wszystkie dotychczas degustowane przeze mnie Kocory miały tę wadę, ale jeżeli ma się taki smak...
                    Zapach: Cudowny! Początkowo mocno cytrusowy, charakterystyczny dla amerykańskich chmieli. Ciekaw jestem, jaką dali mieszankę. Pachnie fantastycznie. Bardzo rześko, świeżo. Później także ziołowo. Aromat słodowy bardzo słabo wyczuwalny spod tej bomby chmielowej.
                    Smak: Aromat przekłada się na smak. Zmieniają się delikatnie proporcje - jest mniej owoców, za to więcej ziół, żywiczności. Naprawdę mocna goryczka, która początkowo jest wyraźnie zarysowana, wybija się do przodu, by po paru łykach trochę się wycofać. Ładnie oczyszka kubki smakowe, ale nie jest nachalna. Daje się popisać chmielowym smaczkom.
                    Na szczęście Catfish nie ma takiej charakterystycznej w AIPAch i IIPAch trawiastości, która utrudnia degustację, dzięki czemu degustowane piwo znakomicie spełniłoby się w roli trunku sesyjnego. Przyznam, że początkowe uczucie goryczki wzbudziło we mnie wątpliwości, czy jest to możliwe, ale po paru łykach, jak pisałem, wszystko się harmonizuje i Sumecek wchodzi, jak woda. Do tego ten mały woltaż! No i świeżość! Ten Kocour jest bardzo orzeźwiający, wytrawny, ale nie pusty. Mimo niskiego ekstraktu nie sprawia wrażenia cienkiego. Jest akurat w sam raz Naprawdę świetne piwo na 5!
                    Wysycenie: Delikatnie tylko szczypie w język. Idealnie dopasowane do charakteru piwa.
                    Opakowanie: Nie bardzo wiem w czym znajduje się tytułowy sum na etykiecie Lubię etykiety Kocoura, ale ta wydaje mi się średnio dopracowana. Standardowo plus za podanie składu oraz opisanie jakieś historii bądź pochodzenia stylu (nie rozumiem za bardzo po czesku).

                    Rewelacyjne piwo, jak na razie najlepsze z 6 Kocourów, które piłem. Na jutro zostawiam sobie jeszcze Saurusa, wygląda groźnie

                    Comment

                    • bayern71
                      Senior
                      • 06-2006
                      • 1004

                      #11
                      Fantastyczne piwo. Niespotykany zapach chmielu plus coś jeszcze (trawa cytrynowa?). W smaku podobnie, słodowość zredukowana do minimum. Piękny brązowy kolor. Jak bym się musiał przyczepić to wolałbym 14. Byłoby jeszcze bardziej wyrafinowane w smaku

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
                        (trawa cytrynowa?).
                        To chmiel, amerykański chmiel. Cascade lub Citra lub jeszcze jakis inny.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Gdzieś czytałem, że jest też Simcoe.

                          A dla mnie Sumecek jest właśnie dlatego genialny bo lekki, nie poniewierający nawet przy 4-5 szklankach a tak aromatyczny.

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #14
                            Catfish Suměcek

                            Kolor: Bursztynowy, lekko zamglony.
                            Piana: Średniowysoka, drobna, lekko przybrudzona. W miarę szybko opada do pierścienia i wysepek. Zostaje tak niemal do końca.
                            Zapach: Intensywny, amerykański chmiel z typowymi cytrusowo-żywicznymi akcentami. Tło delikatnie karmelowe.
                            Smak: Od początku czuć mocną, lekko żywiczną goryczkę z lekko kwaskowym tłem. Goryczka zostawia długi, ściągający posmak. Po ogrzaniu dochodzą owocowe smaczki. Pomimo mocnej goryczki, typowej dla IPA nie jest tak treściwe bo w końcu to jedenastka, co sprawia, że jako całość jest niezwykle pijalne i dobrze gasi pragnienie. Świetne.
                            Wysycenie: Średnie ku wysokiemu.
                            Opakowanie: Nieco inne niż na powyższych zdjęciach. Sum pływa w innym naczyniu.
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              #15
                              Spróbowałem z kija w Piwotece. Nie opiszę dokładnie wrażeń bo to już było któreś kolejne.
                              Bursztynowe, mętne, z trzymającą się pianą, chyba umiarkowanie nagazowane.
                              Zapach i smak bardzo ziołowo-chmielowe, geraniowe (ta sama nuta co we wcześniej pitym Ataku Chmielu), oczywiście z mocną goryczką. O treściwości jak na ten lekki ekstrakt świadczy że wcale mi się nie wydawało dużo lżejsze niż wspomniany Atak Chmielu.
                              Bardzo dobre, jak najbardziej do powtórzenia jak będzie okazja.
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎