Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bielsko-Biała, Rynek 14, Sklep Koneser Świat Piwa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Alexanderfeld
    Senior
    • 08-2009
    • 173

    Bielsko-Biała, Rynek 14, Sklep Koneser Świat Piwa [zamknięte]

    Wczoraj idąc do Browaru Miejskiego rzucił mi się w oczy nowy sklepik z piwem i postanowiłem zbadać temat dokładniej dziś. Okazało się, że to rzeczywiście „świeżynka”, otwarta właśnie w czwartek 13 października. Jak na początek sklep jest zaopatrzony całkiem nieźle. Rzuciły mi się w oczy m.in. piwa z Ambera, Witnicy, Raciborza, Jagiełły, Czarnkowa, Ciechany, Konstancin, Gontyniec, Jabłonowo. Lwówek, Kormoran, Fortuna, Sulimar, a także Na Jurze i Pinta. Z zagranicznych zauważyłem m.in. Saris, Opat, Svijany,Rohożec, Obołoń, Veltins i Staryj Mielnik. Jest też „zestaw obowiązkowy” czyli koncernówki, ale te cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Zamieniłem kilka słów z właścicielem, Panem Łukaszem Waliczkiem, któremu doradziłem założenie konta na BrowarBiz jako Premium Użytkownik, co pewnie niebawem uczyni.

    Dla zainteresowanych: sklep czynny od czwartku w godz. 10-21 oraz piątek i sobota od 10 do 23. Znajduje się na bielskim Rynku, tuż ponad Restauracją „Szwejka” w Podcieniach. W pobliżu „Browar Miejski” i „Piwnica Zamkowa” więc lokalizacja utrafiona. Wracając z którejś z tych knajp można się nieźle zaopatrzyć do domu.

    Fajnie, że wreszcie coś ponownie w Bielsku drgnęło po zamknięciu „Kipera”, a właściciel wydaje się do sprawy podchodzić poważnie i zapowiada rozszerzenie asortymentu o kolejne nowości. Trzymam kciuki!
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #2
    Sklep czynny 3 dni w tygodniu?

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Alexanderfeld
      Senior
      • 08-2009
      • 173

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Sklep czynny 3 dni w tygodniu?
      Ajjjj...coś mi się omskło! Od poniedziałku do czwartku 10-21, piątek i sobota 10-23

      Comment

      • ZKB
        Senior
        • 12-2009
        • 172

        #4
        Do postu poprzednika dodam, że w sklepie są też Primatory w całej gamie, plus z czeskich Policka Desitka. Mnie cieszą szczególnie czeskie piwa, a właściciel jak sam powiedział jest otwarty na sugestie więc powodzenia.
        Beer is for life not just for christmas !

        Comment

        • mon55ter
          Member
          • 10-2010
          • 43

          #5
          Mnie najbardziej ucieszyło, że jest Kopernik z Ambera, którego nigdzie nie mogłem znaleźć. W sumie ok. 130 rodzajów piwa, ceny niewygórowane no i sklep w dobrej lokalizacji, czyli jest nadzieja na dłuższą działalność.

          Comment

          • Avernum
            Senior
            • 10-2010
            • 165

            #6
            Orientacyjne ceny drodzy forumowicze?

            Comment

            • mon55ter
              Member
              • 10-2010
              • 43

              #7
              Corneliusy po 4 zł (z wyjątkami na koźlaka i ciemnego pszeniczniaka), Ciechan Miodowy koło 4,80, Zawiercie Jurajskie pszeniczne ciemne 4,80, kormorany różnie, od ok 4 zł, do troszke ponad 5, noteckie 2,60 więcej nie pamiętam

              Comment

              • Avernum
                Senior
                • 10-2010
                • 165

                #8
                Dzięki serdeczne dziś chyba odwiedzę sklep także jak będę wiedział cokolwiek więcej to napisze.

                Comment

                • bosonogi
                  Member
                  • 05-2011
                  • 87

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mon55ter Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mnie najbardziej ucieszyło, że jest Kopernik z Ambera, którego nigdzie nie mogłem znaleźć. W sumie ok. 130 rodzajów piwa, ceny niewygórowane no i sklep w dobrej lokalizacji, czyli jest nadzieja na dłuższą działalność.
                  Według mojej wiedzy Nazwa "Kopernik" jest niczym innym jak eksportową nazwą "Złotych Lwów". Na polski rynek dostają się tylko końcówki serii. pozdrawiam

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alexanderfeld Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)Rzuciły mi się w oczy m.in. piwa z Ambera, Witnicy, Raciborza, Jagiełły, Czarnkowa, Ciechany, Konstancin, Gontyniec, Jabłonowo. Lwówek, Kormoran, Fortuna, Sulimar, a także Na Jurze i Pinta. Z zagranicznych zauważyłem m.in. Saris, Opat, Svijany,Rohożec, Obołoń, Veltins i Staryj Mielnik. (...)
                    Od morza aż po góry asortyment w sklepach monopolowych jest niemal identyczny. Smutne
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • bosonogi
                      Member
                      • 05-2011
                      • 87

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Od morza aż po góry asortyment w sklepach monopolowych jest niemal identyczny. Smutne
                      Nie wiem co Cię kolego to tak dziwi? Ilość browarów w Polsce jest taka a nie inna. Z próżnego i Salomon nie naleje. To tylko zaradność hurtowni i zapobiegliwość sklepikarzy ,że jest wogóle wybór. Na północy dostaniesz piwa z południowych browarów i odwrotnie.Raczej nalezy się z tego cieszyć. Życzę więcej optymizmu i wyluzowania.

                      Comment

                      • mon55ter
                        Member
                        • 10-2010
                        • 43

                        #12
                        Ja rozumiem ten ból. Często się czyta różne recenzje ciekawych rzeczy z zagranicy, których strasznie by się chciało spróbować, ale nie ma jak, bo sprowadzane są ciągle te same piwa...

                        Ale trzeba się cieszyć, że rynek piw regionalnych się nam rozwija, co daje jakąś nadzieję, że w przyszłości ciekawe pozycje będą sprowadzane przez dobrze prosperujące sklepy, nie bojące się eksperymentów.

                        Wracając do Kopernika, może to i są Złote Lwy, ale kapsel do kolekcji wpadnie ;]
                        Last edited by mon55ter; 18-10-2011, 16:23.

                        Comment

                        • ZKB
                          Senior
                          • 12-2009
                          • 172

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Od morza aż po góry asortyment w sklepach monopolowych jest niemal identyczny. Smutne
                          Rozumiem, że na trudnym rynku należało zacząć np od piw belgijskich, niemieckich w cenach od 6-7 zł w górę. Sklep będzie oryginalny i niepowtarzalny w okolicy ale jego upadek będzie zwyczajny, jak wielu podobnych nieprzemyślanych inicjatyw.
                          Beer is for life not just for christmas !

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10838

                            #14
                            Panowie, czy w ogóle słyszeliście o rotacji, o różnorodności?
                            Bez tego, będzie to kolejny nijaki sklepik, jakich wiele jest w naszym kraju.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Avernum
                              Senior
                              • 10-2010
                              • 165

                              #15
                              Tak a propo, rzekłbym "liniowości" w funkcjonowaniu owych sklepów w nawiązaniu do przybytku w Bielsku na rynku. Byłem dziś i nie przekreślał bym przedwcześnie ambicji właściciela. Zaczął od tego na czym może bynajmniej najlepiej zarobić i odbić się od dna, bo niewątpliwie trochę w ten interes zainwestował. Jednak zapewniał że już w ten weekend asortyment kolokwialnie rzecz ujmując "zostanie ulepszony" o pozycje niemieckie, a w niedalekiej przyszłości będą też piwa belgijskie. Nie oszukujmy się - Bielsko do tej pory nie było nazbyt wymagającym rynkiem zbytu i jak sam podkreślał właściciel, cyt. : Nie chce zbytnio ryzykować na sam początek i eksperymentować . Zgadzam się z nim, wpierw powinien zbudować sobie odpowiedni profil klienta. To tyle jeżeli chodzi o moją skromną opinię. Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem swoimi słowami. Pozdrawiam.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎