Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Starovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Połczyn-Zdrój, Starovar

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnobursztynowa [5]
    Piana: obfita po nalaniu, dość długo się utrzymuje, po kilku minutach ok 1cm kożuszek, osadza się na szkle małymi krzaczkami [4]
    Zapach: dośc miły i intensywny, chmielowo-słodowy [4]
    Smak: dość pełne ale pełność ta jest zbyt ulotna bo przy większym łyku piwo sprawia wrażenie lekko wodnistego, początkowa miła goryczka zamienia się na tyle języka w niezbyt milą, pestkową gorycz, w kącikach ust dość miłe i minimalne uczucie chmieli i słodu [3.5]
    Wysycenie: dla mnie idealne [5]
    Opakowanie: cóż, po prostu czeski film, minus za brak informacji o miejscu prawdziwego warzenia, etykieta tak sobie [3]
    Uwagi: ogólnie złe nie jest, mozna ze spokojem wypić ale wolę większy spokój i sięgnę po coś innego

    Moja ocena: [3.85]
    Attached Files
    Last edited by becik; 12-01-2012, 21:18.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Zapach chmielowo-warzywno-skunksi. W smaku słodowo-goryczkowe. Z tym, że słodowa baza jest mocna i dobra a goryczka średnia i w końcówce ostra i niezbyt przyjemna.
      Piwo na trzy z małym plusem, spokojnie do wypicia choć aromat zdecydowanie przeszkadzał.

      Comment

      • Myszon007
        Senior
        • 02-2007
        • 1208

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Głęboki złoty bursztyn, całkiem ładny, jednak piwo nie do końca klarowne. [4]
        Piana: Gruboziarnista, dość wysoka, jednak bardzo szybko opada. [2]
        Zapach: Po otwarciu butelki silny skunks, po nalaniu do kufla - ziemisto-myszowaty, z warzywkami w tle. Okropny. [1.5]
        Smak: Tu trochę lepiej - dość pełne w smaku, słodowe, goryczka (trochę sztuczna) odczuwalna po przełknięciu, lekko kwaskowate. [3]
        Wysycenie: Dość wysokie, odpowiednie. [4]
        Opakowanie: Etykietka dość sztampowa, udawane czeskie piwo - brak niezbędnych danych - w tym brak informacji o miejscu warzenia. Goły kapsel zakryty sreberkiem. [1.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.4]
        ♪♫

        Comment

        • osicz
          Junior
          • 10-2009
          • 5

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty bursztyn [4]
          Piana: Obfita, dość długo się utrzymuje, pozostawia delikatną firankę [4.5]
          Zapach: Słodkawy [3.5]
          Smak: Wyczuwalna goryczka, na końcu lekko kwaskowate [4]
          Wysycenie: Dobre [4]
          Opakowanie: ok [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #6
            Widziałem dziś w lecrerku za 2,69zł, chciałem oczywiście kupić, ale w kasie wyszedł zonk bo nie było jeszcze kodu tego produkty w systemie, pominę żenadę jak to jest w takim sklepie możliwe , ale zadowoliłem się paulanerem za 3,39zł


            Tego Starovara w przyszłości pewnie zakupię, bo za tą cenę warto choć raz spróbować
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #7
              Beznadziejne piwo. Nie jest warte nawet tej swojej niskiej ceny.

              Piana początkowo obfita, szybko znika. Zapach jest tak niewyraźny, że trudno go nawet opisać. Lekkie słodowe posmaczki mieszają się z kwaskowatością. Goryczki brak.

              Moja ocena: -2.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                No to dzięki za cynk, szkoda moich kapci i kasy na to piwo jak to faktyznie sam bezgazowy kwas
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, intensywnie żółty, klarowny. [4]
                  Piana: Na początki niczego sobie, gęsta, drobna. Potem jednak szybko znika. [3]
                  Zapach: Dominuje słodkawa nijakość, coś jakbym wąchał przesłodzoną herbatę. [2]
                  Smak: Na pierwszym planie mdła słodycz, gdzieś w tle jakieś goryczkowe przebłyski. [2]
                  Wysycenie: Dolna średniej, szybko się wygazowywuje. [2.5]
                  Opakowanie: Standardowe, bez szczególnych oryginalności. Niby czeskie piwo, ale czeskiego na nim brak. [3]
                  Uwagi: Kupiłem piwo na 3 Maja w Katowicach. Jedno z bardziej przepłaconych ostatnio nabytków (4,00 zł). Raczej nie do powtórki.

                  Moja ocena: [2.275]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Kolor: żółty, klarowny.
                    Piana:W miarę gęsta i drobna. Jednak szybko opada do małego kożuszka
                    Zapach: średnio intensywny w kierunku niskiego. Słodowy, lekkie zioła, minimalnie trącące "skunksem" Lekko podjeżdża "czechem", czyli metaliczno ziołowy chmiel. Da się też wyczuć "zielone jabłko"

                    Smak: Z początku lekko landrynkowa słodycz, następnie ziołowa w miarę wyraźna goryczka. Smakuje jak "przeciętna czeska 11". Jednak po przełknięciu kilku łyków pojawia się dziwna pusto kwaskowość, która strasznie zaburza odbiór piwa.
                    Wysycenie: średnie
                    Opakowanie: zielona butelka, sreberko na szyjce, kapsel golas. Składu brak
                    Uwagi: kupione w promocji za 1,99zł (chyba tesco?)
                    Warka 01.06.2016/3.3czyli dość świeże
                    Producent:Fuhrmann S.A. .... Połczyn-Zdrój
                    We współpracy z Brewer s.ro., Masna ... Ceska Republika

                    Za 1,99zł raz na jakiś czas (tj. raz na rok) można bardzo chłodne wypić, jednak raczej musi być świeże. Całości przeszkadza dziwna kwaskowość w tzw. aftertejście" Taki lekko rozwodniony pilzner z koncernową kwaśną skarpetą na końcu.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6124

                      #11
                      Jak na Połczyn to nie ma tragedii.

                      Piana słaba, gaz za duży ale da się wypić mimo lekkiego skunksa z zielonej butelki.
                      Jest dość słodko, jest gorzkawa goryczka i diacetyl ale jak to czeska receptura
                      Mamy też dawkę połczyńskiej piwniczki ale nie czepiajmy się za bardzo

                      Zimne spełniło swoją rolę.
                      Attached Files

                      Comment

                      • AaLeX
                        Senior
                        • 07-2011
                        • 572

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemniejszy jak zwykła słomka, jak na parametry, trochę za ciemny. [4.5]
                        Piana: Troszeczkę się utrzymała ale bez szału. [3]
                        Zapach: Praktycznie brak. [1.5]
                        Smak: Jest trochę słodu, trochę goryczki, ale to wszystko takie puste. Brak wyrazistości. [3.5]
                        Wysycenie: Słabe, po nalaniu do szklanki i opadnięciu piany praktycznie brak gazu. [2.5]
                        Opakowanie: Ładna, zielona butelka, niezła etykieta. Oryginal Czech Recipe. Producent Połczyn-Zdrój. [4.5]
                        Uwagi: Kupione za 1,89zł w pobliskim Netto. Za te pieniądze (do 2zł) całkiem przyjemne, orzeźwiające piwo. Wydaje mi się (jak kiedyś piłem) że oryginalny czeski Starovar miał silniejsza goryczkę. Nie mam teraz niestety porównania. Za te pieniądze wrócę, więcej bym nie dał.

                        Moja ocena: [2.8]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎