Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Puławy, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Trzy Korony Puławy, Koźlak

    Ekstrakt 16,5 Blg.
    Alkohol 8,3 %
    Butelka wieziona 4 godziny w zimnym bagażniku

    Kolor ciemnej herbaty z miodem, który powoduje zmętnienie większe niż opalizacja a mniejsze niż mocne drożdże.
    Piana półcentymetrowa, drobna, biała. Utrzymała się bardzo krótko.
    Aromat zaskakująco tostowo-kawowy i dopiero w tle karmelowy.
    Smak mało treściwy. Kwaskowate, lekko zbożowe a w finiszu nieprzyjemnie gorzkawe.
    Wysycenie znikome.

    Piwo niewysokich lotów. Wypić i poczekać na następną warkę.
    Swoją drogą, jeśli parametry są prawdziwe, to odfermentowanie jest iście jabłonowskie
  • sandacz
    Senior
    • 01-2007
    • 345

    #2
    Pite na miejscu.
    W zapachu niezbyt przyjemnie kwaskowe. W smaku za mało gęste i misiowate jak na koźlaka, a za bardzo wytrawne. W drugich połowach szklanek dostrzegałem wręcz ejlowe smaczki. Lekko orzechowe, za mało karmelowe. Fajnie nachmielone, choć pewnie niekoniecznie zgodnie ze stylem. Poza tym w ogóle nie czuć tych deklarowanych ok. 8% alkoholu; sądząc po smaku i "oddziaływaniu", stawiam na 6-6,5%.
    Ogólnie, jako piwo całkiem smaczne, ale jako "piwo typu koźlak" zapewne nie.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Herbaciany, ale jakiś taki cienkuszowaty się mi wydał..., minimalnie mętny. [3.5]
      Piana: Kremowa, rzadka, krótkotrwała - po początkowych dwóch centymetrach szybko się spłaszczyła... [3]
      Zapach: Generalnie silny. orzechy z winno-alkoholowym akcentem, ślady karmelowe. [3.5]
      Smak: Wytrawna goryczka, suszone owoce i alkoholowe tło, które przy 8% raczej nie dziwi. [3.5]
      Wysycenie: Tutaj, o dziwo, dość wysokie - jak na browar restauracyjny. [4]
      Opakowanie: Podobnie jak inne piwa z Trzech Koron - litrowa krachla z estetyczną etykietą w tonacji sepii, banderolka określa rodzaj piwa. [4]
      Uwagi: O dziwo, odniosłem wrażenie, że to taki koziołek wagi lekkiej jest, a tu proszę - 8%.
      Podejrzewam, że to dlatego, że liczyłem na nieco bardziej rozbudowaną paletę "rogatych" smaków...

      Moja ocena: [3.5]

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) W drugich połowach szklanek dostrzegałem wręcz ejlowe smaczki. (...)
        Jeśli fermentował w zbiorniku 10hl po wezienie to pewnie złapał aromę. Ten zbiornik nawet pusty i umyty zalatuje ejlem.

        Comment

        • j_Q
          Senior
          • 10-2009
          • 176

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowo - rubinowy. Taki jak być powinien [5]
          Piana: Drobne wysepki [1.5]
          Zapach: Słodkawy, dość ostry. W tle czuć alkohol. [3.5]
          Smak: Wyraźnie najbardziej esencjonalne z piw warzonych w "Trzech Koronach". Z początku słodkie nuty karmelowe, następnie lekki posmak palonych słodów. Smakuje jak klasyczny koźlak [5]
          Wysycenie: Dość lekkie, dzięki czemu nie odczuwa się mocy piwa [4]
          Opakowanie: Firmowy, półlitrowy kufel z miarką. Brak podkładki [4]
          Uwagi: Pite w browarze 19.01.2013

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎