Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Armagedon 2012 (ciemne)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Krajan, Armagedon 2012 (ciemne)

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Lesnick
    Senior
    • 03-2010
    • 153

    #2
    A czy przypadkiem o ciemnym nie jest tu?
    Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Przypadkiem to jest bajzel w tych piwach, ciekawe czy ktoś to posprząta?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Lesnick
        Senior
        • 03-2010
        • 153

        #4
        Ano właśnie, bo się zacząłem z lekka gubić ...

        Comment

        • TraczJanusz
          Member
          • 04-2011
          • 74

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Wspaniały kawowy kolor, wygląda bardzo apetycznie. [4.5]
          Piana: Rewelacyjna pianka, gęsta i utrzymuje się bardzo długo aż do końca spożywania, i przez cały okres jest na niemal identycznym poziomie. [5]
          Zapach: Przyjemny słodkawo-piwny zapach. Zapowiada ciekawe doznania. [4.5]
          Smak: Super piwko, warto wypić przed końcem świata. W smaku trochę za bardzo dominuje kwaskowatość, wyczuwalne są wyraźnie nuty karmelowo-kawowe. Goryczka bardzo delikatna, słodkawe ale nie przesłodzone. Choć jest to ciemne piwo to pije się je bardzo lekko i zawartość butelki znika w błyskawicznym tempie. [4]
          Wysycenie: Dobrze wysycone, nie mam się praktycznie do czego przyczepić, nie napompuje brzucha, a bąbelki się utrzymują prawie do końca. [4.5]
          Opakowanie: Super pomysł na etykietkę "Armagedon 2012" i filozofie na temat tego co trzeba wypić przed końcem świata hahah, prawie padłem. [5]
          Uwagi: Mimo że opakowanie wygląda niepoważnie, to jednak zawartość jak najbardziej poważna i co najważniejsze smakuje jak regionale z najwyższej półki. Oczywiście to piwo to obowiązkowa pozycja przed końcem świata, i po spożyciu kilku zapewne koniec świata będzie przyjemniejszy , mogę polecić.

          Moja ocena: [4.375]

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • qlpin
              Senior
              • 09-2011
              • 105

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TraczJanusz Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolor: Wspaniały kawowy kolor, wygląda bardzo apetycznie. [4.5]
              Piana: Rewelacyjna pianka, gęsta i utrzymuje się bardzo długo aż do końca spożywania, i przez cały okres jest na niemal identycznym poziomie. [5]
              Zapach: Przyjemny słodkawo-piwny zapach. Zapowiada ciekawe doznania. [4.5]
              Smak: Super piwko, warto wypić przed końcem świata. W smaku trochę za bardzo dominuje kwaskowatość, wyczuwalne są wyraźnie nuty karmelowo-kawowe. Goryczka bardzo delikatna, słodkawe ale nie przesłodzone. Choć jest to ciemne piwo to pije się je bardzo lekko i zawartość butelki znika w błyskawicznym tempie. [4]
              Wysycenie: Dobrze wysycone, nie mam się praktycznie do czego przyczepić, nie napompuje brzucha, a bąbelki się utrzymują prawie do końca. [4.5]
              Opakowanie: Super pomysł na etykietkę "Armagedon 2012" i filozofie na temat tego co trzeba wypić przed końcem świata hahah, prawie padłem. [5]
              Uwagi: Mimo że opakowanie wygląda niepoważnie, to jednak zawartość jak najbardziej poważna i co najważniejsze smakuje jak regionale z najwyższej półki. Oczywiście to piwo to obowiązkowa pozycja przed końcem świata, i po spożyciu kilku zapewne koniec świata będzie przyjemniejszy , mogę polecić.

              Moja ocena: [4.375]


              to ja chyba inne piwo piłem, bo na pewno go nie powtórzę, przynajmniej z obecnej warki...

              Comment

              • vietnam
                Senior
                • 05-2011
                • 117

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika qlpin Wyświetlenie odpowiedzi
                to ja chyba inne piwo piłem, bo na pewno go nie powtórzę, przynajmniej z obecnej warki...
                Ja również, kwas, kwas i jeszcze kwasek cytrynowy. To wszystko co mogę napisać o jego smaku. Butelka z datą przydatności do 13.04.2013 nr partii: 070/D To był koniec... poszło do zlewu.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  Wklejam tu moja ocenę, która pierwotnie wylądowała przy Armagedonie "bezbarwnym", czyli zanim pojawił się jasny... . Nie chce mi się wklepywać wszystkiego od początku, za stary jestem, zima idzie, wybaczcie...

                  Kolor: Brązoworubinowy, całkiem ładny. [4]
                  Piana: Beżowa, wysoka, drobna, niestety, raczej nietrwała... [3.5]
                  Zapach: Słodowy, słabe akcenty winne oraz suszu owocowego - do ciemnego piwa w zasadzie pasuje. [4]
                  Smak: Na początku zaskakująco mocny akcent alkoholowy (przeca to jeno 6%...), generalnie słodowy ze śladem karmelowym, dla mnie po prostu za słodki. [3]
                  Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego, ułatwia picie. [4]
                  Opakowanie: Proste wzornictwo. Jedyne, co je wyróżnia to nazwa, anioł zagłady i katastroficzne pierdoły. [3]
                  Uwagi: To piwo dla wielbicieli ciemnych, mocnawych i słodkich.
                  Można je wypić, ale dla mnie jednak za słodkie...

                  Moja ocena: [3.5]

                  Comment

                  • Shedao
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 900

                    #10
                    no niestety, mi się trawił okrutny kwas, niepijalny tak że chyba tylko Antidotum Dunkel to przebiło.

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 593

                      #11
                      Piana wysoka, sredniopecherzykowa. Zapach cukierkowy, karmelowo-owocowy. Kolor ciemnobrazowy, z miedzianymi refleksami pod swiatlo. Smak niestety dokladnie taki sam - karmelki i nic wiecej (w stylu aptecznym, cos jak syrop na kaszel). Chyba ostatni raz dalem szanse jakiemus produktowi z Krajana...
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • dipeone
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 741

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny brąz z rubinowo-mahioniowymi prześwitami. Ładny aczkolwiek spodziewałem się czarnego nie prześwitującego koloru. [4]
                        Piana: Z początku gęsta, kremowa o kolorze ecru, z czasem redukuje się do otoczki i delikatnego korzuszka. [4]
                        Zapach: Głównie słód, słodycz i karmel. Gdzieś w tle czuć przypalanie. Całkiem przyjemnie. [4]
                        Smak: Jest dosyć słodko, karmel też czuć. Brakuje lekkiego złamania goryczką. Piwo jest gęste i treściwe. Trochę jednak za słodkie. [3.5]
                        Wysycenie: Niskie, bardzo pasuje temu piwu. [4.5]
                        Opakowanie: Ciekawa nazwa, ładna etykieta. Podany pełny skład i ekstrakt. Brakuje niestety kapsla. Butelka zwrotna. [4.5]
                        Uwagi: Warka do 25.03.2012. Kupione jakieś dwa, może trzy miesiące temu w Bolszewie za ok 4 złote. Całkiem niezłe, gdyby nie ta słodycz.

                        Moja ocena: [3.85]

                        Comment

                        • gramak
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 267

                          #13
                          Trochę za słodkie, ale ogólnie dobre piwo, do którego będę wracał. Żadnego kwasu nie stwierdziłem. Co do nazwy, etykiety i tego co tam na kontrze wypisano wypowiadał się nie będę, bo o gustach się nie dyskutuje
                          http://www.ohbeautifulbeer.com/

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: brązowo-rubinowy, ładny ale dla mnie ciemniak powinien być ciemnjeszy, jak Krusovice [4]
                            Piana: bezowa, dośc zwarta, utrzymuje sie dłuższy czas, zostaje w szkle nawet jak piwo jest wypite [3.5]
                            Zapach: słabiutki ale wyczuwam lekka paloność i owocowe aromaty [3.5]
                            Smak: na pierwszy rzut uderza zbyt mocna słodkość, która zabija pozostałe smaki, w tle czuć deliaktna palono-kawowe akcenty oraz owocowe nutki, samo piwo dość treściwe choć nie do końca [3]
                            Wysycenie: trochę za dużo, niepotrzebnie kłują w podniebienie [3.5]
                            Opakowanie: sama etykieta prosta, podoba mi się, rzuca się w oczy, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
                            Uwagi: To piwo byłoby niezłe gdyby nie było tak słodkie, ta słodycz zabija je

                            Moja ocena: [3.375]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Kwadri
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1216

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ładny, ciemnorubinowy. Pod światło widać pływające drobinki. [4.5]
                              Piana: Ciemnobeżowa, wysoka, drobnopęcherzykowa. Po kilku minutach opada do ochronnej warstwy, mocno brudząc ścianki. [4]
                              Zapach: Niezbyt intensywny, ale przyjemny, słodowo-miodowy. Delikatnie czuć też palone słody. W tle również trochę czekoladowych akcentów. Później staje się trochę kwaskowy w tle. [3.5]
                              Smak: Początek słodowo-czekoladowy, ale nie słodki, z mocnymi, palonymi akcentami. Powoli dociera delikatna goryczka, który zostawia długi, palony posmak. Całkiem smaczne. [4.5]
                              Wysycenie: Wydaje się, że średnie, ale po chwili lekko podszczypuje. [4.5]
                              Opakowanie: Odważna nazwa, ale etykieta mało skomplikowana, tym razem w czarnych barwach. Parametry podane, kapsel czarny. Datą ważności powinien być 21.12.12. [3.5]
                              Uwagi: Z datą 25.03.2013.

                              Moja ocena: [4.05]
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎