Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moja kolekcja - niebutelkowane polskie kapsle piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tomek1986x
    Member
    • 09-2006
    • 73

    Moja kolekcja - niebutelkowane polskie kapsle piwne


    Zapraszam do oglądania.
    Stronka zawiera aktualnie 625 kapsli z mojej kolekcji: 612 z browarów oraz 13 z rozlewni.
    Jeśli ktoś z Was miałby jakieś kapsle, których mi brakuje, chętnie przygarnę.
    Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne.
    www.polskiekapslepiwne.pl
  • Aleksandros
    Senior
    • 05-2011
    • 352

    #2
    Fajna strona i imponujący zbiór. Widać dużą pracę włożoną w staranne przygotowanie zdjęć. Można się przyczepić tylko do braku nazw browarów. Życzę stałego powiększania zbioru!

    Comment

    • Tomek1986x
      Member
      • 09-2006
      • 73

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bianco8 Wyświetlenie odpowiedzi
      coś w zamian czy liczysz na gifty?
      Gifty w tych czasach chyba są rzadkością, choć bardzo chętnie je przyjmę. W zamian mogę zaoferować swoje kapslowe duble, zarówno butelkowane jak i niebutelkowane.
      Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne.
      www.polskiekapslepiwne.pl

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Super sfocone kapselki, zwłaszcza te metaliczne.
        Sporo kapsli masz przekręcone, przeważnie te gdzie napisy idą ukosem, Ty wpasowałeś żeby na siłę szły poziomo. Często jeśli ma się wątpliwości można spojrzeć na tzw markery na ząbkach kapsla tzn kreski, powinne być one na godzinach XII, III, VI i IX. Piszę to ponieważ widzę że włożyłeś sporo pedantycznego trudu w pożądne wyeksponowanie kapsli. Rozumiem że zbierasz na wzory bez odmian czyli np różnic sygnatur. Jeśli na odmiany to konieczne było by podanie opisów różnic. Nazwy browarów to mimo wszystko podstawa.
        Jeśli liczysz tylko na gratisy to niestety po pewnym etapie za wyjątkiem conajwyżej części nowości nic nie będzie Ci dochodzić. Dziewojki niektorych kapsli to spore 3-cyfrowe kwoty a niektore w ogóle są nieosiągalne bo po prostu nie zachowały się do naszych czasów.
        Ogólnie stronka miła dla oka
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Tomek1986x
          Member
          • 09-2006
          • 73

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          Super sfocone kapselki, zwłaszcza te metaliczne.
          Sporo kapsli masz przekręcone, przeważnie te gdzie napisy idą ukosem, Ty wpasowałeś żeby na siłę szły poziomo. Często jeśli ma się wątpliwości można spojrzeć na tzw markery na ząbkach kapsla tzn kreski, powinne być one na godzinach XII, III, VI i IX. Piszę to ponieważ widzę że włożyłeś sporo pedantycznego trudu w pożądne wyeksponowanie kapsli. Rozumiem że zbierasz na wzory bez odmian czyli np różnic sygnatur. Jeśli na odmiany to konieczne było by podanie opisów różnic. Nazwy browarów to mimo wszystko podstawa.
          Jeśli liczysz tylko na gratisy to niestety po pewnym etapie za wyjątkiem conajwyżej części nowości nic nie będzie Ci dochodzić. Dziewojki niektorych kapsli to spore 3-cyfrowe kwoty a niektore w ogóle są nieosiągalne bo po prostu nie zachowały się do naszych czasów.
          Ogólnie stronka miła dla oka
          Czasem to już nie wiem jak te kapsle mają być ustawione, więc robiłem "na czuja". Zbieram oczywiście bez uwzględniania sygnatur, numeracja kapsli jest według Katalogu kapsli polskich bez sygnatur. Nad nazwami browarów chyba popracuję i dodam, choć z tego, co wiem ta galeria nie obsługuje polskich znaków. Kapsle pozyskuję przede wszystkim z wymian i kupna, jednak ze znanej ogólnie stronki z licytacjami mało korzystam, bo ceny kapsli, jakie są tam osiągane są dla mnie czasem śmiechu warte. Nie mam aż takiego parcia. Wolę korzystać z okazji, rzadkich, bo rzadkich, ale okazji, a nie pompować majątek w kolekcję.
          Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne.
          www.polskiekapslepiwne.pl

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #6
            Musisz kapsle uporządkować browarami, mimo, że jest wszystko poukładane to za dużo wszystkiego na raz się pojawia.

            Powodzenia!!
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              #7
              Browarami, tzn. najlepiej zrobić zakładki i tam wpakować po te kilka kapsli.
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Ładnie zrobiona strona i dobre zdjęcia ale uważam podobnie jak wasyll, że lepiej by się to oglądało, gdyby było wpakowane w zakładki poszczególnych browarów. Poza tym nie każdy po samym zdjęciu kapsla rozpozna jaki to browar.

                Comment

                • Tomek1986x
                  Member
                  • 09-2006
                  • 73

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ładnie zrobiona strona i dobre zdjęcia ale uważam podobnie jak wasyll, że lepiej by się to oglądało, gdyby było wpakowane w zakładki poszczególnych browarów. Poza tym nie każdy po samym zdjęciu kapsla rozpozna jaki to browar.
                  Ok. Zastanawiałem się nad tym, ale najpierw zrobiłem tak, jak jest teraz. Bardziej widać, że jest ich sporo. W zakładkach poszczególnych browarów te kapsle znikną. Jak będzie czasem po 1 kapslu. Pomyślę jeszcze.
                  Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne.
                  www.polskiekapslepiwne.pl

                  Comment

                  • Tomek1986x
                    Member
                    • 09-2006
                    • 73

                    #10

                    Aktualizacja strony, teraz do zobaczenia jest dokładnie 701 kapsli.
                    Delikatnej zmianie uległ adres strony, dotychczasowa końcówka ".aq.pl" została zastąpiona ".pl".
                    Zapraszam do oglądania i komentowania.
                    Last edited by Tomek1986x; 03-03-2013, 21:15.
                    Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne.
                    www.polskiekapslepiwne.pl

                    Comment

                    • tyskikufel
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 772

                      #11
                      Super strona, aż chce mi się zrobić podobną, mam pytanie czy masz jakieś kapsle do wymiany , bo mam trochę wzorów których tutaj nie widzę

                      Comment

                      • Tomek1986x
                        Member
                        • 09-2006
                        • 73

                        #12
                        Dziękuję! :-)
                        Jakieś duble mam, ale od pewnego czasu trochę mniej zajmuję się kolekcją, więc i moje duble nie są zbyt atrakcyjne. Napisz na PW czego konkretnie poszukujesz. Strona czeka teraz aż znajdę trochę czasu na zrobienie fotek, bo na oko to jakieś 60 kapsli czeka na dodanie, około 35 kapsli sprzed 2003 roku.
                        Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne.
                        www.polskiekapslepiwne.pl

                        Comment

                        • Tomek1986x
                          Member
                          • 09-2006
                          • 73

                          #13
                          Zapraszam użytkowników Facebooka do polubienia fan page'a mojej stronki. Będę tam zamieszczał informacje o aktualizacjach.
                          Galeria niebutelkowanych kapsli polskich, Warszawa. 575 osób lubi to · 1 osoba mówi o tym. Strona prezentuje niebutelkowane kapsle polskie znajdujące się w mojej kolekcji.
                          Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne.
                          www.polskiekapslepiwne.pl

                          Comment

                          • Tomek1986x
                            Member
                            • 09-2006
                            • 73

                            #14
                            Chwilę mnie tu nie było, a tymczasem jakiś czas temu stuknęło 1000 kapsli zamieszczonych na stronie. Dziś była kolejna aktualizacja i teraz jest już 1055 kapsli: 882 w dziale BROWARY, 18 w dziale ROZLEWNIE oraz 155 w dziale INNE. Zapraszam do oglądania!
                            Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne.
                            www.polskiekapslepiwne.pl

                            Comment

                            • Tomek1986x
                              Member
                              • 09-2006
                              • 73

                              #15
                              Stronka w nowej odsłonie, dostosowana do aktualnego KATALOGU KAPSLI POLSKICH.
                              Zapraszam do oglądania!


                              PS. Na dodanie czeka jakieś 50 kapsli, jednak nie mam w tej chwili możliwości zrobienia zdjęć.
                              Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne.
                              www.polskiekapslepiwne.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎