Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobrá Niva, Dobrovar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    Dobrá Niva, Dobrovar

    Piwo z minibrowaru Pivovar Dobrá Niva w Dobrej Nivie, jakieś 15 km na południe od Zwolenia.
    Butelka PET 1,5 l , cena w browarze 2 EUR, czyli dośc tanio.
    Alkohol 4,5 %, ekstraktu nie podano, skład standardowy. Piwo niepasteryzowane.
    Barwa jasnobursztynowa, wygląda zachęcająco.
    Piana wysoka, bujna, niezwykle trwała, cały czas utrzymuje się wysoki kożuchem. Pozostawia spore ślady na szkle.
    W aromacie dominuje zboże.
    W smaku chlebowe z wyraźnie zaznaczoną goryczką. Goryczka mocna, wyraźna w finiszu.
    Nagazowanie średnie, ale mi tam pasuje.
    Opakowanie - PET, no trudno, ale akurat w przypadku małych mikrusów to już standard. Ładna etykieta, wszystkie informacje na etykiecie.
    Dobre piwo, warte polecenia. Szkoda, że na miejscu nie można czegoś zjeść, byłby to dobry przystanek na posiłek w podróży. Piwiarnia ma typowy wiejski, swojski klimat, a takie mi najbardziej pasują.
    Attached Files
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    I piwo na miejscu w firmowej wiejskiej gospodzie. Lokal bez nadęcia, typowa piwiarnia, szkoda, że u nas w kraju nie przyjął się ten standard minibrowarów. Na stołach firmowe serwety, brak podstawek.
    Attached Files

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Bardzo smaczne, zwykłe, klasyczne piwo, typowa 11-tka, dla mnie nagazowanie było zbyt intensywne, poza tym fajna intensywna goryczka, dobra podbudowa słodowa, świetnie gasi pragnienie
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎