Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

?, La Cagole Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    ?, La Cagole Blonde

    Browar nieznany
    pelna nazwa to Biere La Cagole de Marseille, Biere du Cabanon
    alk 4,7%
    Barwa jasnozłocista, dość wodniste, mocno nagazowane, w sumie bardzo lekkie.
    Piana biała, szybko osiada
    W smaku wyczuwalny słód plus lekki goryczkowy posmak, bardziej owocowy niż chmielowy.
    W lato na lazurowym wybrzeżu pewnie by smakowalo, w Polsce i w zimie nie koniecznie
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Ha! Ratebeer podaje, że cała seria La Cagole jest warzona w Nymburku

    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      To fakt, tylko, że pierwsza partia tych piw. Korespondowałem z francuzem, który mi napisał, że pierwsze La Cagole jest z Czech z Nymburka właśnie, tylko, że ostatnie warki dla tej firmy z Marsylii piwo warzy już browar francuski. Niestety nie wie który bo firma ta nie chce mu podać obecnego producenta.
      Les meilleures bières artisanales. Choisissez parmi notre vaste gamme de bières de qualité supérieure pour satisfaire tous les palais


      Czeskie La Cagole jako producent jest podawana EU. Na kontrze tego piwa jest napis: Fabrique en France, więc ten produkt jest francuski
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Aha, czyli to takie buty Dzięki Becik za wyjaśnienia.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Spoko, też lubię drążyć, trochę czasu upłynęło nim się czegoś dowiedziałem bo nie lubię po łatwiźnie wrzucać nie sprawdzając co i jak. Dopiero jak sam francuz związany z branżą piwną odpisał mi że niestety nie może się dowiedzieć kto teraz we Francji robi to piwo postanowiłem je wrzucić pod nieznany browar. Tyle z tego, że jak ktoś trafi to piwo z producentem EU będzie już wiadomo, że to Nymburk
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Silbier
            Senior
            • 03-2004
            • 284

            #6
            Etykiety

            Odnawiam temat.
            Może te etykiety ułatwią rozszyfrowanie browaru.
            Etykiety dostałem od kolegi z Czech. Dołączyłem jedną do zbioru rowerków.
            Attached Files

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              Z daleka to wszystko wygląda jak reklama pasti'su. Ach, Ci Marsylczycy nawet przy okazji piwa będą przemycać swójego "żółtka" (gwarowe określenie to "jaune") stąd też taki dobór barw, a i czcionka wypisz wymaluj jak w innych pastis'ach.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎