Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brewfist, Fear

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    Brewfist, Fear

    Milk Chocolate Stout
    5,2% alk. 24IBU, piwo z dodatkiem laktozy i ziaren kakaowca.

    Piana niska, nietrwała.
    Kolor brązowy/czarny.
    Aromat kawa, czekolada, paloność, wrażenie mleczności.
    Smak czekolada, kawa, paloność, goryczka średnio-niska, finisz dość słodki, taki czekoladkowy, nagazowanie niskie.
    Pijalność spora, dobre.

    Trochę nie rozumiem jak łagodnego milk stouta można nazwać Fear
    Last edited by x57; 16-03-2013, 22:19.
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #2
    Bardzo ciekawe piwo z kiepską pianą.
    W zapachu czekolada, kakao, słodkie mleko.
    W ustach na początku czekolada, później aromaty mocnej kawy, z przyjemną kwasowością i odrobiną goryczki. Gdzieś między tym wszystkim trochę chmielu. Nie ma typowej dla klasycznych stoutów wodnistości.
    Końcówka kwaskowa, z niewielką goryczką.
    Piwo bardzo pijalne, może trochę zbyt mocno nagazowane.
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Warchlando
        Member
        • 06-2012
        • 94

        #4
        Kolor - czarny, nieprzejrzysty
        Piana - mała, beżowa, bardzo szybko opadająca niewiele pozostawiając po sobie
        Zapach - kawowy, wyczuwalne mleko oraz czekolada, jak również domieszka kakaa, a także lekka paloność. Ogólnie zapach niezbyt intensywny
        Smak - pierwszy plan to słody palone wraz z kawą, drugi plan to czekolada z laktozą, natomiast gdzieś w oddali wyczuwam lekki posmak chmielu z niewielką goryczką oraz lekką kwaskowość przechodzącą na finiszu w bardziej słodkawe posmaki
        Wysycenie - umiarkowane
        Opakowanie - ładna etykieta z przestraszonym ludkiem (jak nazwa wskazuje ), jednakże kolorystyka mi trochę tutaj nie pasuje. Na etykiecie podana wartość IBU, na kontrze rozbudowane skład, zaw. alk., jednakże brak ekstraktu, kapsel firmowy
        Uwagi - dobry łagodny milk stout i dosyć pijalny. Treściwość średnio-wysoka.
        Warka do 28.02.2014

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎