Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dieu du Ciel, Peche Mortel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Dieu du Ciel, Peche Mortel

    Butelka 0,341 litra, alkohol 9,5 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - czarny, zero przebłysków
    Piana - beżowa, wysoka, trwała
    Zapach - kawa, paloność, słodycz
    Gaz - ok
    Smak - mocna wyraźna kawa, spora paloność, minimalne nutki kwaśne, mocna słodycz i palona goryczka, % ukryte
    Pełne i gęste. Smakowity imperialny kawowy stout.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 5231 - moje 2565 nowe piwo na forum
    Last edited by sibarh; 24-04-2013, 20:50.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach. Czarny chleb, czarna kawa (zbożowa jednak - gdzieś tam prażona cykoria się czai). W tle nieco karmelu i słodkiego alkoholu.
      Piana porządnie beżowa, wysoka, całkiem gęsta. Zostawia ładną firankę na szkle i warstewkę na powierzchni.
      Kolor nie całkiem czarny - bardzo ciemny brunatny raczej. Klarowny, domniemuję po tym, że nie ma ani śladu osadu.
      Smak. Likier czekoladowy z kawowo-chmielową goryczką. Tak jak w zapachu trochę czekoladowo-karmelowo-słodowej słodyczy. Rozgrzewa na okrągło, trochę słodko, jednak dominuje smak gorzki. Innymi słowy: są obie nogi, ale mocniejsza gorzka. Piękny bardzo długi i złożony finisz. Mocny chmiel i bardzo długo alkoholowo-czekoladowo, a już na samej końcówce końcówki gorzka, palona kawa. Długo... długo... długo...
      Nie czuje się tej mocy i gęstości. Treściwość niższa niż wynikałoby to z gabarytów. Im dalej tym smaczniej. Chciałoby się jeszcze.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎