Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Białe portery jednak istnieją

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mastermind1
    Senior
    • 02-2013
    • 248

    Białe portery jednak istnieją

    W dziale poświęconym białym porterom zabrakło mi wyodrębnionego tematu poświęconego tej fundamentalnej kwestii. Na dobry początek wklejam zacytowaną przez CEZ-a informację z Prasówki.
    Pomysł na piwo i zastosowany proces jego wytwarzania przemawia za kwalifikacją tego piwa jako białego portera.



    "Piwo z odchodów słonia produkuje japoński browar. Butelka kosztuje w przeliczeniu 335 zł. Normalny piwosz tego chyba nie przełknie

    Piwo ma zapach kawy, ale wyprodukowano je z odchodów słonia. Kto robi coś takiego? To japoński browar którego wyrób wywołał sensację.

    Japończycy znani są z dziwnych upodobań, jednak piwo jakie wymyślili chyba nie przejdzie przez gardło polskiego smakosza. Już sam proces produkcji tego piwa może wywołać odruch wymiotny. Słoń najpierw karmiony jest... kawą. Na każde 33 kg podanej słoniowi kawy odzyskuje się w jego odchodach zaledwie jeden kilogram. Jest to więc proces kosztowny, bo używana do karmienia słonia kawa do tanich nie należy. Kosztuje 330 zł za paczuszkę o wadze zaledwie 35 g.

    Następnie wydaloną przez słonia kawę pracownicy wygrzebują z jego odchodów. Potem używają jej w procesie warzenia piwa. Nic dziwnego, iż nazwali je "Piwem z Kupy"...

    [I]CEZ : 2013.04.O7 - fuu... Zrobiono piwo z odchodów... - fakt.pl
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mastermind1 Wyświetlenie odpowiedzi
    Pomysł na piwo i zastosowany proces jego wytwarzania przemawia za kwalifikacją tego piwa jako białego portera.
    Wielkie mi halo, to po prostu piwo z kawą, jest tego całkiem sporo pośród browarów rzemieślniczych na całym świecie. Kopi Luwak o podobnej genezie co używana w tym piwie kawa Black Ivory też jest używana w piwie.
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment


    • #3
      Czy to "coś" można nazwać piwem?

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        A dlaczego nie można?
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          jeśli jest słód, chmiel, drożdże i woda to tak
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • walec
            Senior
            • 02-2010
            • 193

            #6
            Hej słuchajcie, ja nie wiem czy ten fakt już na forum odnotowano, ale nasi bracia Czesi białym porterem normalnie obracają - w załączniku.
            Attached Files

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika walec Wyświetlenie odpowiedzi
              ...nasi bracia Czesi...
              może Twoi .

              Comment

              • Mastermind1
                Senior
                • 02-2013
                • 248

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                może Twoi .
                Zapożyczenie z najnowszej reklamy Tyskiego, w której po czesku mówią OBCY, wchodzący do knajpy, w której cały wybór piwa to Tyskie Gronie i Tyskie Klasyczne?

                Comment

                • fidoangel
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 3489

                  #9
                  Prawie ideał ale to chiba nie ten.
                  Ten jest "jasny" a ma być "biały"

                  Poszukiwania trwają...
                  "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                  Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                  Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                  Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                  Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                  Comment

                  • Mastermind1
                    Senior
                    • 02-2013
                    • 248

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika walec Wyświetlenie odpowiedzi
                    Hej słuchajcie, ja nie wiem czy ten fakt już na forum odnotowano, ale nasi bracia Czesi białym porterem normalnie obracają - w załączniku.
                    Fidoangel, masz całkowitą rację. Nadto "jasny porter" w przypadku wskazanego przez Walca Primatora 21 jest dość dowolnym tłumaczeniem na polski czeskiej terminologii: "specjalni svetle pivo", właściwej jako bazowa z uwagi na kraj pochodzenia piwa.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎