Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brewfist, Burocracy IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Brewfist, Burocracy IPA

    IPA po włosku i rzemieślniczo. 6,0% alkoholu, IBU 52, ekstrakt 14,9, chmiele: Amarillo, Cascade, Motueka i Magnum. Czyli w modnym ostatnio amerykańsko-nowozelandzkim miksie.

    Barwa bursztynowa, pod światło wpadająca w miedziano-pomarańczowe odcienie. Mocno mglista. Na dnie resztki drożdży.
    Piana lekko beżowa, całkiem spora po nalaniu. Redukuje się do cienkiego, trwałego kożucha, z niedużą tendencją do oklejania ścianek szkła.
    Aromat cytrusowo-owocowy, choć nie tak jednoznacznie dominujący, podparty wyraźną słodkawą słodowością i ziarnistym, zbożowym klimatem.
    Smak jak na IPĘ jest dość stonowany. Oczywiście przeważa grapefruitowa goryczka, jednak wyczuwalny jest wysoki udział słodowych nut. Sama goryczka jest pozbawiona cierpkiego i długo zalegającego posmaku, tutaj zastąpionego słodowymi, zbożowymi odcieniami. Finisz wyrazisty, dość wytrawny. Piwo ma odczuwalną całkiem przyzwoitą treściwość.
    Nagazowanie na średnim poziomie, według mnie pasowałoby nieco wyższe.
    Butelka 0,33l z wyjątkowo mało nośną samoprzylepną etykietą w konwencji czerwono-zielonej. Żeby zauważyć trzeba się dobrze przyjrzeć. Kapsel firmowy. Warka do 30.01.2014. Importer - Omerta.

    Burocracy (dziwna pisownia, w przypadku biurokracji powinno być raczej Bureaucracy, no ale może to taki "łomżing") jest całkiem udanym piwem, choć może podkowy z kopyt nie spadają. Na plus sympatyczne zbalansowanie chmieli wysokim odziałem słodów (użyto aż czterech - Maris Otter, Crystal, Vienna i Monaco), co na pewno, kosztem braku radykalizacji profilu smakowego, zwiększa sesyjną pijalność. 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎