Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Toccalmatto, Grooving Hop

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Toccalmatto, Grooving Hop

    Golden Ale z włoskiego mikrusa. Alkohol 4,3% Nachmielone: Perle, Hallertau Mittelfruh oraz Nelson Sauvin. Refermentowane w butelce.

    Barwa optymistyczna, złocisto żółta. Nieco mglista.
    Delikatnie beżowa piana szybko się redukuje do zwartego kożucha. Przy okazji zostawia krzaczki na ściankach.
    W aromacie są cytrusy, zwłaszcza grapefruit, choć mocno wycofane, tępe. Mamy pewną słodowość i znów, jak to w piwach z Toccalmatto, jakieś ulotne octowe nuty.
    W smaku ta kwaśność jeszcze bardziej daje się wyczuć, co już jest mniej ciekawe. W pierwszej chwili towarzyszy temu dość silna goryczka, o trudnej do zdefiniowania nucie przewodniej. Finisz wytrawny, nieco cierpki. Bardzo wyraźne drożdżowe odcienie, które pozostają całkiem długo na podniebieniu. A goryczka właśnie nie za specjalnie...
    Nagazowanie średnie, absolutnie nie przeszkadza, a daje się dostrzec.
    Butelka 750ml z kapslem w wersji XXL. Oklejona w samoprzylepną etykietę w stylu "summer zombie". Jest kolorowo, śmiesznie. Mnie nie przekonuje. Ale na pewno wyróżnia się spośród innych piwnych oklein

    "- I jak, warto było panie Jasiu?
    - Nie warto panie Stasiu
    - Ale chociaż momenty były?
    - No były, zwłaszcza jak ta ruda z tym czarnym się ten tego...
    - Oooo, a co to to?
    - Aaaa, piwo, ale słabe coś, kwasiur taki... "

    Ja chyba za 35 zeta wybrałbym jednak kino. Grooving Hop zasługuje zaś co najwyżej na 6 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎