Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dingle, Tom Crean’s Fresh Irish Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Dingle, Tom Crean’s Fresh Irish Lager

    PIANA: godna może ejla ale na pewno nie lagera. Mizerna jak wyniki polskiej reprezentacji. Zanikająca bardzo szybko po nalaniu nie dająca się nawet pożądnie uchwycić na fotografii. Pozostająca jedynie na ściankach szklanki.
    KOLOR: jasnozłoty, typowy dla mizernego lagera. Klarowny.
    SMAK: najpospolitszy lager, nie wyróżniajacy się niczym. Smakujacy tak samo jak koncernowy produkt lub jak ekonomiczne piwo marki „no brand” z dolnej półki. Poprawne i nieciekawe. Alkohol 4,2 procent.
    NAGAZOWANIE: słabe i nie wiem co można dodać więcej w tej materii.
    OPAKOWANIE: flaszka 330 ml. Etykieta w sumie ładna aczkolwiek graficznie wcale nie pasująca do etykiet irlandzkich. Kupione jedynie dla etykiety do kolekcji. Tak szczerze mówiąc to nie dam sobie ręki uciąć że piwo to jest na pewno warzone w Irlandii a obawy moje nasuwa mglisto informujący napis na kontrze „Brewed and Bottled in EU” co w praktyce na zielonej wyspie może oznaczać UK lub Belgię. Kapsel bez nadruku.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Piwo jest warzone tutaj.
    Last edited by abernacka; 26-05-2013, 04:46.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Uffff , czyli jednak Irlandia. Cieszę się bo myslałem że trzeba będzie etke wyrzucić ze zbioru. Od pewnego czasu nie miałem pożądnego dostepu do neta i zapomniałem że kiedyś faktycznie widziałem ich stronkę i wynikało z niej że to kolejny mały browar na wyspie. Gratuluje jego odwiedzin. Zdopingowałes mnie do wycieczki. Nie zmienia to nadal mojej opinii o butelkowej wersji piwa jakie powyzej przetestowałem.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) Gratuluje jego odwiedzin. Zdopingowałes mnie do wycieczki. Nie zmienia to nadal mojej opinii o butelkowej wersji piwa jakie powyzej przetestowałem.
        Dingle to przedewszystkim cudowne miejsce na wypoczynek. Z piwem niestety jest gorzej aczkolwiek w pobliżu działa inny, browar, który na całe szczęscie warzy zacne piwa.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Od kilku ludzi interesujących się irlandzkimi "rzemieślnikami" skupionych przy irlandzkim odpowiedniku broBiza dowiedziałem się iż wersja beczkowa którą zapewnie piłeś jest faktycznie warzona w Dingle. Niestety jednak wersja butelkowa - wg nich - nie jest warzona w Irlandii. Potwierdzało by to moje przypuszczenia wysnute na podstawie opisów etykiety oraz to że piwo z tak faktycznie niewielkiego browaru (sądząc po Twoich fotkach) jest tak szeroko i masowo dostępne w tutejszych sklepach z piwem. Tak czy siak żeby już nie mieszać pozostańmy przy umownym zaliczeniu tego piwa (jego obu wersji) do piw irlandzkich.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ponoć to piwo jest sprzedawane na pokładach aluminiowych ptaków Aer Lingus z informacją, że jest to wyrób "mega-irlandzki"... .
            Mój egzemplarz (z analogiczną legendą) nabyłą małżonka w wyje*anym hotelu pod Dublinem za jedyne... EUR 4,60 za butelkę 0,33 .
            Piwo ma jasnolagerowy, zwyczajny kolor. Tworzy lagerową , białą, wysoką, lecz nietrwałą pianę.
            Pachnie dość zaskakująco, tak słodowo-kwiatowo, jak przemysłowe austriackie piwa "marcowe". W smaku za to inaczej, tępa goryczka, tło ziołowo-owocowe.
            Gaz średni. Stalowoszary goły kapsel, całkiem ładna szaro-biała eta z zarysem pasma gór - sądząc z opisu na stronie browaru, to pewnie Antarktyda.
            W sumie piwo jakich wiele, oczywiście absolutnie niewarte swej ceny i targania przez pół Europy.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Wg informacji jakie 3 tygodnie temu zdobyłem osobiście od samego właściciela piwo zarówno w wersji beczkowej jak i butli oraz puszce jest warzone w Irlandii. Plotki być może wzieły się stąd iż piwo do butelek i puszek jest konfekcjonowane faktycznie poza Irlandią gdyż browar nie posiada stosownych linii.
              To tak na powyższe ucięcie spekulacji. Żródło wydaje mi się możliwie najpewniejsze.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎