Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amiata, Polska Light

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Amiata, Polska Light

    Sympatyczna niespodzianka z toskańskiego mininibrowaru Amata. Kolejna próba zmierzenia się ze stylem grodziskie. Już wcześniej Włosi warzyli Polskę o zawartości alkoholu 4,8%, tym razem mamy do czynienia z wersją lżejszą, 3,1-procentową. Użyto wędzonych dymem dębowym słodów pszenicznych oraz chmieli Tettnanger i Żateckiego. IBU 40. Niepasteryzowane i niemikrofiltrowane, refermentowane w butelkach.

    Barwa jasna, soku z cytryny, słomkowa, mleczna, mglista.
    Piana nawet całkiem wysoka po nalaniu, strzępi się zostawiając na szkle wyraźne ślady. Opada po kilku minutach do milimetrowej wysepki na powierzchni.
    Aromat delikatny, wyraźne nuty wędzone.
    W smaku piwo jest dość delikatne. Wyczuwalna pszeniczna nuta. Wysoki udział wędzonki. Dodatkowo kwaśne nuty. Goryczka śladowa tylko.
    Orzeźwiający charakter podkreśla spore nagazowanie.
    Butelka 750ml z samoprzylepną etykietą, miło łechcącą konsumenta znad Wisły. Godło, barwy narodowe, nazwa piwa - Polska. Osobiście uważam jednak, że projektant leciutko przesadził z tym hołdem Mimo wszystko to bardzo sympatyczna ciekawostka. Kapsel powiększony, goły.

    Piwo świetnie pasujące do obiadu gdzieś na letnim pikniku. Czyli tak jak miało być. Porównując je z A'la Grodziskim z Pinty wyczuwam nieco niszą treściwość, w porównaniu z Grodziskim z Artezana zdecydowanie niższą goryczkę. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności przyrody daję 8 w skali 1-10 (choć kupili mnie trochę tą kreacją, a na stare lata staję się jakiś sentymentalny )
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎