Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nikon D3200 dla początkującego ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marcogal
    Member
    • 09-2012
    • 50

    Nikon D3200 dla początkującego ?

    Siema,
    Chciałbym uprzejmie zapytać, poradzić się może ktoś ma doświadczenie z tym aparatem: Nikon D3200 ?
    Robienie fotek telefonem już mi się znudziło i chciałbym uzyskać lepsze efekty.
    Może ktoś z szanownych forumowiczów posiada lub miał ten aparat i może ma jakieś swoje uwagi odnośnie takiego wyboru ?
    A może w cenie ok. 1500 zł zdecydowanie nie warto lub zdecydowanie warto ?
    Zakładam że raz kupiony aparat ma posłużyć kilka lat.
    W tym czasie mam nadzieję wzrośnie mój poziom "profesjonalizmu fotograficznego".
    I mam nadzieję że w ciągu tych kilku lat nie będzie mi brakować żadnej istotnej funkcji przy fotografowaniu.
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    #2
    My co prawda nie mamy Nikona, ale zbliżonego do tego modelu Canona, ale sądzę, że jak do tej pory robiłeś zdjęcia komórką i jak sądzę jesteś fotograficznym "lajkonikiem", to ten aparat będzie miał dla Ciebie nadmiar funkcji i pewnie przez parę lat Ci tych funkcji nie zabraknie...

    No chyba że jesteś wściekle ambitny i zajadły w nauce

    Pisał kolejny fotograficzny "lajkonik", więc może wypowie się na ten temat ktoś bardziej obeznany z fotografią i aparatami.
    Last edited by iron; 23-11-2013, 17:39.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • beerek62
      Senior
      • 04-2010
      • 1036

      #3
      Zwróć uwagę na obiektyw. Według mnie nie warto kupować z kit-em (18-55), lepiej dołożyć trochę i kupić z lepszym szkłem. Ja preferuję 18-105VR lub 18-200VR. Te "dłuższe" obiektywy muszą być ze stabilizacją.
      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

      Comment

      • KoM34
        Junior
        • 11-2013
        • 21

        #4
        Specjalistą w tej dziedzinie może nie jestem, jednak mam dziewczynę, która interesuje się i studiuje fotografię więc przynajmniej minimum wiedzy mam xD Jeżeli chcesz przerzucić się z telefonu na aparaty cyfrowe a nie jesteś do końca w tym temacie obeznany to polecam zakupić jakiś tańszy, prostszy aparat z mniejszą ilością pikseli. Ilość pikseli nie oznacza, że od razu zdjęcia będą nie wiadomo jakie. Aparat może mieć 24mpx a drugi 15mxp a i tak te 15 mogą okazać się lepsze. Dobrze robisz patrząc na firmę Nikon. Nikon jak i Canon są bardzo dobrymi karkami na rynku ale z mojej strony, polecam kupić Ci tańszy aparat z mniejszą ilością mpx i który będzie prostszy w obsłudze abyś mógł obeznać się w tj tematyce i jeśli zobaczysz, ze Ciebie to kręci to zainwestujesz w lepszy model. Zawsze lepiej zaczynać od czegoś prostszego a potem małymi korkami korzystać z czegoś lepszego ;p

        Comment

        • beerek62
          Senior
          • 04-2010
          • 1036

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KoM34 Wyświetlenie odpowiedzi
          Nikon jak i Canon są bardzo dobrymi karkami na rynku ale z mojej strony, polecam kupić Ci tańszy aparat z mniejszą ilością mpx i który będzie prostszy w obsłudze abyś mógł obeznać się w tj tematyce i jeśli zobaczysz, ze Ciebie to kręci to zainwestujesz w lepszy model. Zawsze lepiej zaczynać od czegoś prostszego a potem małymi korkami korzystać z czegoś lepszego ;p
          Ludzie, litości
          Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
          Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Swego czasu, wykorzystując dyskusję i porady na forum, kupiłem Nikona D3100 z obiektywem Nikkor 18-105.
            Nie szaleję ze zdjęciami, robię głównie "wakacje/wyjazdy/fotki rodzinne/widoczki" i jeszcze mam dłuuuugo, żeby nauczyć się i wykorzystać możliwości aparatu.
            Jedynym jego minusem jest (przy lataniu po górkach), że nie waży 10 deko i zajmuje trochę miejsca... No, może przy zdjęciach sportowych/seryjnych mógłby być nieco szybszy .

            Comment

            • Cyrkonia
              Senior
              • 10-2001
              • 1936

              #7
              mam Nikona D3100 i go przeklinam...
              tęsknię za D60......
              www.stat-gra.pl

              Comment

              • kony
                breweriarz
                • 08-2005
                • 1701

                #8
                Jeśli dotychczas posługiwałeś się jedynie komórką to musisz odpowiedzieć sobie na jedno, zajebiście ważne, pytanie: "Dlaczego chcę kupić lustrzankę i czy jestem w pełni świadomy konsekwencji tego czynu"

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cyrkonia
                mam Nikona D3100 i go przeklinam...
                tęsknię za D60......
                A ja mam D60 i mi wystarczy...
                chociaż czasami w chwilach słabości, przyznaję że fajnie byłoby mieć D90
                Last edited by kony; 17-12-2013, 14:25.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎