Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eight Degrees, Russian Imperial Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Eight Degrees, Russian Imperial Stout

    Browar z Mitchelstown nie zwalnia tempa z nowościami. Właśnie tuż przed świętami pojawiła się seria 3 piw Back to Black będąca, wg browaru, trylogią 3 piw warzonych na ciemnym słodzie mających związek z mitologią grecką, starożytnymi cywilizacjami oraz właśnie carską Rosją. Trochę widzę tutaj jakiś niejasny bo ciemny bełkot marketingowy ale to już nie mój problem. Ja skupię się na opisie piw i odlepieniu etykiet

    PIANA: nalewana gdy piwo było dobrze schłodzone wyszła spora i gęsta, budująca się niczym w Guinnessie. Gdy piwo ociepliło się już dobrze w pokojowej temperaturze piana z poprzednią miała chyba tylko związek przez jasnobrązowy kolor. Jeden z ciemniejszych odcieni piany jaki widziałem. Mimo że była nadal dosyć gęsta to już nie tak gruba jak na początku i dosyć szybko zanikająca szczególnie na środku powierzchni.
    NAGAZOWANIE: w przypadku stoutów i porterów nie sprawdza się moje poszukiwanie bąbli CO2 patrząc pod światło z racji oczywistego koloru piwa. Próba paszczowa acz wykonana już spory czas po nalaniu wskazała na średnie nagazowanie.
    KOLOR: ciężko napisać coś orginalnego jeśli piwo jest po prostu czarne. Zarówno patrząc pod światło naturalne jak i sztuczne. Kolor więc wzorowy niczym na najsłynniejszym ze stoutów.
    SMAK: pierwsze łyki to odczucie sporej słodkości piwa co w sumie mi przpasowało. Z pewnością mniej wytrawny od Guinnessa. Lekko doprawiony chili, wanilią i śladową ilością cynamonu. Mądrości wyczytane z etykiety. Moje aparaty smakowe nie są jeszcze tak wyregulowane żeby to wychwycić . Przyjemny, delikatny smak. Na prawdę doznałem zdziwienia gdy spojarzałem na etykietę podającą aż 9 procent alkoholu gdyż ja nie dałbym wiecej niż 5. No ale jeśli to prawda to chyba świadczy to o dobrze zbalansowanym piwie gdzie alkohol nie dominuje w smaku. Warte polecenia. Niestety ze względu na sporą zawartość alkoholu, „limitowość” oraz fakt że stouty generalnie nie są tanimi piwami cena ponad 3 euro za małą flaszkę nie zachęca z pewnością do powtórki.
    OPAKOWANIE: kolejna etykieta trzymająca grafikę poprzednich z chyba już ponad 10 różnych piw uwarzonych w tym browarze. Kapsel bez nadruku.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎