Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Sambor, Chmielnickiego 14, Bar Halba

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Ukraina, Sambor, Chmielnickiego 14, Bar Halba

    Гальба, Самбір, Хмельницького, 14а

    Niewielki sezonowy niejako przylepiony do budynku centrum handlowego ''Rukawiczka'' grill-bar, nie stanowiłby podstawy do wzmianki, gdyby nie to że latem tego roku było to miejsce gdzie jeszcze można było spróbować nalewanego piwa z miejscowego browarku o nazwie ''Hmilnyj Miedok''.

    W piękny letni dzień, koło południa w tym niewielkim przybytku było gwarno, a miejsca praktycznie były wszystkie zajęte.
    Na stołach królowały obfite porcje z miejscowego grilla, ale to akurat nie było celem mojej wizyty zresztą zupełnie przypadkowej, gdyż podczas mojej nie całkiem udanej wizyty w miejscowym browarku (?) zostałem tam przywieziony autem przez pracownika.

    Lokal jest własnością tej samej firmy prowadzącej browarek, a mimo że w samym zakładzie piwa już dłuższy czas nie uświadczysz, to w barze jeszcze było w beczce.
    Jedynym miejscowym i to z rzadka warzonym piwem jest jasny lager miodowy o nazwie Hmilnyj Miedok.
    Jako że polski konsument piwny przyzwyczajony jest do tego rodzaju piw na naszym rynku, nie jest to jakaś wielka egzotyka, jednakże nie pamiętam aż tak mocnego ''miodowca'' o ekstrakcie 16* Blg.

    Piwo było troszeczkę przegazowane, ze średnio obfitą pianą, natomiast sam smak był wyraźnie pod wpływem dosyć ostrego posmaku miodu, wydaje mi się że gryczanego.
    Gdyby nie ograniczony czas i perspektywa wypicia tego dnia jeszcze niejednego piwa przy upalnej pogodzie, zapewne bym jeszcze powtórzył sobie niejedno (no może max.2)
    Nie można tu nie wspomnieć o kwasie chlebowym produkowanym przez tą firmę, który jest flagowym i w zasadzie jedynym produktem, bo warzenie piwa nie było zaplanowane na najbliższy czas.
    Kwas można sobie wypić z nalewaka również przed barem, co miejscowi czynią bardzo chętnie.
    Do degustacji dostałem tak piwo jak i kufelek wybornego kwasu.

    Na tym jednym rodzaju piwa nalewanego nie ogranicza się oferta miejscowego baru, gdyż można wypić piwa również z browaru w Równem ''Bergschloss'' i to w kilku rodzajach.
    Co ciekawe piwo i kwas podano mi w kuflach z browaru Zeman z Łucka.

    Godzin otwarcia nigdzie nie uświadczyłem.
    W tym miejscu muszę podziękować za bezpłatną degustacje szefowi firmy.

    Jedyna fotka z budyneczkiem gdzie również czasem warzą piwo:
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎