Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nieco w primaaprilisowej tonacji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    Nieco w primaaprilisowej tonacji

    Tak się przez przypadek zdarzyło, że dziś ktoś zadał takie pytanie o zakup sniftera:

    Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


    Po niecałej godzinie problem był rozwiązany a pytający grzecznie podziękował.
    Czytając niektóre wątki wydało mi się, że może to jakiś żart na prima aprilis,
    bo konwencja zazwyczaj jest mniej więcej taka:

    PYTANIE

    Szukam miejsca w Warszawie, gdzie mógłbym kupić szkło do piwa. Dzisiaj mój brat ma urodziny, a jest fascynatem piwa i ma już sporo pokali i różnych szkieł.

    Dowiedziałem się, że nie ma czegoś takiego jak - snifer (chyba dobrze napisałem?)

    Gdzie w centrum Warszawy lub na Mokotowie mogę zakupić coś takiego?


    ODPOWIEDZI

    1. Nie snifer tylko snifter. Wystarczyło poczytać kilka wątków tutaj.
    2. U nas nie ma prawdziwych snifterów, na Cognac Road w Liverpoolu masz najlepszy sklep.
    3. Nie w Liverpoolu ale w Glasgow
    4. To ich oddział, wybór najlepszy w Liverpoolu
    5. A może tak kolego na początku swojej bytności na browar.bizie wypadałoby się przywitać i przedstawić?
    6. A przede wszystkim wypełnij profil
    7. W jakiej cenie szukasz?
    8. Mam do sprzedania sporo szkła z browaru Tyskie - pisz na kufel@malpa.pl Poza tym sprzedam paletę beczek 50 l. Cena na priv.
    9. Chyba powinieneś być Premium użytkownikiem oferując sprzedaż.
    10. Z Tyskiego mogę kupić 10 skrzynek z dowozem do domu – Gorzów Wielkopolski
    11. Myślę, że oryginalnego sniftera można kupić już od kilkunastu złotych
    12. Chyba potłuczonego kolego. Prawdziwy zaczyna się od 50 złotych
    13. To zależy jakie logo browaru. Widziałem na giełdzie w Rzeszowie włoski snifter z browaru del Pianna za 250 zł
    14. Widziałem ten sam za 5 euro w Mediolanie, to chyba jest jakieś zdzierstwo
    15. Dla ciebie zdzierstwo, dla innych okazja
    16. Dodatkowo był porysowany
    17. Popyt kształtuje podaż. Nie znasz mechanizmów rynkowych a zabierasz głos sprowadzając temat dyskusji do banału
    18. To zależy, gdzie jest sprzedawany. Inna cena jest w browarze, inna w knajpie, inna na giełdzie kolekcjonerskiej.
    19. Knajpy za takie szkło naliczają sobie jeszcze większe marże niż za piwo!
    20. Nie wiem czy wybrałem dobry wątek, ale co polecacie do czyszczenia szkła. Mam ulubionego sniftera i chciałbym korzystać z niego jak najdłużej
    21. Ja używam Ludwika a moja żona rąk
    22. Oczywiście wszystko zależy jakie piwo z niego pijesz, bo może dojść do reakcji chemicznej i zmętniania szkła. Ja używam innych preparatów do szkła po stoutach a innych po ejlach /inaczej dozuje preparat dla AIPA, IPA oraz Black IPA/. Po lagerach wywalam szkło, bleee
    23. Nie Black IPA tylko Cascadian Dark Ale
    24. Michael Jackson używał terminu Black IPA
    25. No to poczytaj blog Kopyra
    26. Kopyra? Nie wiesz co czynisz. Jak długo ten człowiek będzie się jeszcze tak bezczelnie lansował tutaj!
    27. Dzięki wielkie za podpowiedzi, prezent już kupiony
    28. Gdzie kupowałeś?
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Kąśliwe. Ale aż tak źle chyba nie jest. Najgorsze przypadki zwykle najbardziej zapadają w pamięć.

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #3
      Trafne!
      Ale Krzysio ani VanPurRz chyba nie uczestniczyli w dyskusji. Rozpoznałbym .

      Comment

      • ppns
        Senior
        • 10-2002
        • 1737

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak się przez przypadek zdarzyło, że dziś ktoś zadał takie pytanie o zakup sniftera:

        Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

        czynisz. Jak długo ten człowiek będzie się jeszcze tak bezczelnie lansował tutaj!
        27. Dzięki wielkie za podpowiedzi, prezent już kupiony
        28. Gdzie kupowałeś?

        Ha,ha,ha...
        Ale ja nadal nie wiem ,jak wygląda Snifer/snifter
        piwoppns@wp.pl

        Comment

        • franekf
          Senior
          • 06-2004
          • 944

          #5
          Pamiętajcie, że raz do roku to i psia du.. błyśnie!
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            Tak się przez przypadek zdarzyło, że dziś ktoś zadał takie pytanie o zakup sniftera:

            Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


            Po niecałej godzinie problem był rozwiązany a pytający grzecznie podziękował.
            Czytając niektóre wątki wydało mi się, że może to jakiś żart na prima aprilis,
            bo konwencja zazwyczaj jest mniej więcej taka:

            PYTANIE

            Szukam miejsca w Warszawie, gdzie mógłbym kupić szkło do piwa. Dzisiaj mój brat ma urodziny, a jest fascynatem piwa i ma już sporo pokali i różnych szkieł.

            Dowiedziałem się, że nie ma czegoś takiego jak - snifer (chyba dobrze napisałem?)

            Gdzie w centrum Warszawy lub na Mokotowie mogę zakupić coś takiego?


            ODPOWIEDZI

            1. Nie snifer tylko snifter. Wystarczyło poczytać kilka wątków tutaj....ITD
            GENIALNE Darek. Dawno się tak nie uśmiałem
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎