Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrewDog, Prototype 2013 Brixton Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Swaroga
    Senior
    • 10-2011
    • 115

    BrewDog, Prototype 2013 Brixton Porter

    Piwo w stylu Porter.
    Warzone przez BrewDog na otwarcie ich brewpubu w Brixton, który jest miejscem narodzin Portera. Mimo to, że powstały komplikacje z otwarciem tego pubu, piwo zostało uwarzone i rozlane do butelek.
    Słody : Extra Pale, Dark Crystal, Roast Barley, Black.
    Chmiele : Victoria's Secret, Bramling Cross, Chellenger.
    5%

    OCZY : piwo jest kompletnie czarne. Piana jest średniej wielkości i ma kolor jasnobrązowy.

    NOS : czarna czekolada, przesłodzona kawa, chrupki serowe, mokre pranie, mokry kamień, przypalony tost.

    USTA : mało gazowane i średnio nasycone o oleistej teksturze.
    Piwo jest umiarkowanie słodkie. Przypomina czarną czekoladę. Jest mocniej cierpkie jak kawa i tak samo gorzkie o dominujących nutach podpalonych. Posmak jest kwaskowaty jak kawa z cytryna i gorzki.

    ODCZUCIA : można powiedzieć, ze jest łatwy w piciu jak na portera. Po kilku łykach coraz bardziej kwaśny. Nie urywa.

    OCENA :
    smak : 5/10
    pijalność : 6/10

    Click image for larger version

Name:	ProtoBP.jpg
Views:	1
Size:	26,3 KB
ID:	2090321
    Moje przygody piwne w Belgii relacjonuje na stronie FB : Hopester
    https://www.facebook.com/hipester
    Spis i opis piw, które miałem okazje spróbować :
    www.ratebeer.com/user/137460/
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Jeśli jest wątek dotyczący tej wersji, to proszę o przeniesienie, ale w temacie Brixton znalazłem tylko ten.

    Ogólnie rzecz biorąc, Brew Dog zadał sobie pytanie coby było, gdyby porter zamiast w XVIII-tym wieku, narodził się dziś? I pomijając kwestie estetyczne, że i kolor i piana, w smaku znajdujemy odpowiedź.

    Choć nie jest to London Porter, bardziej Keeping czy w ogóle Single, piwko jest z wyrazistą nutą kawy, słodkiej, prawie cappucino, do tego dochodzi czekolada, gorzka, taka 70% kakao, i troszkę nut owocowych. Chmielenie o dziwo nie przesadzone, choć na granicy, ale z drugiej strony, skoro sam Brew Dog pisze na etykiecie, że to nie jest klasyczny XVIII-towieczny porter, ale nowoczesne podejście, to można to uznać, za bardzo smaczną, długo-pijalną ciekawostkę (piszą tam jeszcze że to hybryda Imperial Stout i Brown Ale, ale to nie do końca tak); otrzymujemy dobrze uwarzony porter niższej klasy, który zyskał troszkę na nowoczesnym podejściu, nuty kwaśne, octowe, zostały zastąpione nutami owoców jesieni np.

    Jak na Brew Dog'a, bardzo dobre piwo, cena może nie za dobra (13zł), ale czasem warto.
    Attached Files
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Brixton Porter

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
      Jeśli jest wątek dotyczący tej wersji, to proszę o przeniesienie, ale w temacie Brixton znalazłem tylko ten.
      Ja bym jednak był za osobnym wątkiem.

      5% alk.

      Aromat- palone ziarno, tostowość, trochę kawy
      Piana - beżowa, wpadająca w brąz, wysoka, bąbluje i dość szybko znika do koronki
      Barwa - praktycznie czarna, nieprzejrzysta
      Wysycenie - dość łagodne, przyjemnie lekko podszczypuje
      Smak - gorzka czekolada, palone słody wyraźnie, uciekają w wyraźny kwasek, który na końcu zaczyna dominować, w ustach zostaje dość wyraźna palona goryczka
      Treściwość - pełne

      Dobre piwo, ale bez fajerwerków.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Foto:
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎