Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrewDog, Bourbon Baby

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DonZ
    Senior
    • 03-2013
    • 303

    BrewDog, Bourbon Baby

    Bourbon Baby, Scotch Ale leżakowany w beczce bo bourbonie.

    Chmiele: First Gold, Willamette, Mount Hood, informacji o słodach się nie doszukałem

    Piana: Jasnobrązowa, niewysoka, drobna.
    Kolor: Ciemno rubinowe, brązowe, klarowne.
    Aromat: Wanilia, w dużych ilościach, słodki miodowy, jakby utleniony ale nie do końca, orzechy, trochę nawet jak masło orzechowe, lekki karmel no i oczywiście wszystko to składa się na aromat przypominający bourbona w szkle.
    Smak: Poezja, wanilowy, drewniany, beczka, bourbon wszystko co można było z beczki wyciągnąć. Nuty karmelowe, orzechowe, przypieczona skórka od chleba, słodowy subtelnie palony, opiekany Wytrawne z niewielką słodyczą, dość pełne. Wysycenie nie wysokie. Alkohol również przez to, że w niskiej zawartości to praktycznie nie wyczuwalny. Goryczka niska, a nawet bardzo niska, bardziej wyczuwalna na finiszu co w cale nie przeszkadza bo słodowa strona wynagradza wszystko.
    Attached Files
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #2
    Przy świeżo opisywanych piwach podawaj proszę ich parametry.

    Comment

    • nms007
      Junior
      • 06-2013
      • 21

      #3
      Ekstrakt: b/d
      Alkohol: 5,9% obj.

      Aromat: intensywna wanilia i dębina - od razu czuć, że piwo leżakowało w beczce po burbonie. W tle da się także wyczuć karmel oraz owoce (wiśnia i może delikatna śliwka)

      Smak: lekko kwaskowe/owocowe, dębowe, karmelowe. Finisz dosyć wytrawny. Piwo mało treściwe

      Goryczka:
      umiarkowana, przyjemna

      Hm... Bourbon Baby ma niesamowity aromat - masz wrażenie że wąchasz burbona o niskiej zawartości alkoholu Aczkolwiek smak nieco rozczarowuje (przynajmniej mnie). Spodziewałem się chyba czegoś z większym pazurem. Owszem, piwo jest bardzo smaczne i pijalne, ale jednak za tą cenę człowiek oczekuje przysłowiowego pier*olnięcia - tutaj tego nie dostałem...
      Co nie nie zmienia faktu, że piwo wędruje do mojej top 50, bo mimo wszystko jest nietuzinkowe i zapewne nie prędko wypiję coś podobnego
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎