Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kuba, Hawana, bulwar San Pedro, Antiguo Almacen de la Madera y el Tabaco

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pirackamuza
    Senior
    • 12-2004
    • 1903

    Kuba, Hawana, bulwar San Pedro, Antiguo Almacen de la Madera y el Tabaco

    Nowy browar restauracyjny w dawnym portowym składzie wina i tytoniu w nadmorskiej części Starej Hawany. Dużo chętnych, zwykle trzeba kilka minut poczekać na zwolnienie stolika. Uwaga - panowie, trzeba mieć na sobie co najmniej tiszert, w koszulce bez rękawków nie wpuszczą. Dali mi początkowo "przechodnią" koszulkę polo, ale tak śmierdziała, że wolałem na pobliskim targu kupić sobie tiszerta z Che Guevarą (co i tak miałem w planach). Leją tutaj trzy rodzaje piwa: jasne (clara), ciemne (negra) i półciemne (oscura). Wprawdzie lepsze toto wyraźnie od kubańskich smakołyków w butelkach lub puszkach, ale bez rewelacji. W porównaniu do drugiego hawańskiego mikrobrowaru tutejsze piwa wypadają słabo i specjalnie nie różnią się smakiem.
    Kufle bez żadnego logo, podstawek nie znają, nawet nie ma czegoś takiego jak wizytówki.
    Cena piwa poza zasięgiem kubańskiego śmiertelnika - 3 "kuki" (1 CUC = 1 $, a przeciętna emerytura wynosi tu 12 kuków), więc gośćmi są generalnie turyści.

    Pozostałe zdjęcia w Galerii
    Attached Files
    Toruń przeprasza za Radio Maryja
    www.bobofruty.pl
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    Wg. mnie to nabrzeże San Pedro a nie bulwar, ale trudno tego nie znaleźć. BTW, w Hawanie Salm postawił kolejny browarek "Cerveceria La Cecilia". Też gdzieś w portowej części.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      BTW, w Hawanie Salm postawił kolejny browarek "Cerveceria La Cecilia". Też gdzieś w portowej części.
      Jak to bywa w przypadku SALM nawet informacje na stronie firmowej nie są ścisłe. Trzeci browar tego dostawcy stoi w Santiago de Cuba (Puerto del Rey). Wygląda na tę 5-tkę, która miała stanąć w La Cecilia w Hawanie.

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1415

        #4
        Odwiedziłem mikrusa w połowie grudnia podczas miesięcznego tourne po Karaibach.
        Byliśmy po godzinie 18 i nie było problemu z miejscami. Trwał koncert na żywo, a frekwencja w lokalu oscylowała w granicach 60%. Tylko w jednym momencie sala wypełniła się po brzegi, kiedy z zacumowanego w pobliżu wycieczkowca wprowadzono wycieczkę niemieckich emerytów. Ci zjedli, wypili obligatoryjnie po jednym piwie i powrócili do swoich kajut.

        Oferty piwa i ceny niezmienne od wizyty pirackamuza.
        Warto wspomnieć, że do rachunku doliczają 10%

        Kuchnia kubańsko - amerykańska, od ropa vieja po burgery. Ceny dość niskie 2,70 - 15 CUC. Ja wybrałem dość smaczne ceviche za 5 CUC.
        Nie ma jadłospisu. Gdy powiedziałem obsłudze, że chciałbym wybrać coś do jedzenia, kelnerka przytargała, stojącą przy wejściu drewnianą tablicę z menu i postawiła mi przy stoliku, abym mógł wybrać, a następnie odniosła na miejsce


        Zdjęcia:



        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎