Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Kilka" fantów ze zbiorów Łukasza...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LukaszMarienwerder
    Junior
    • 06-2014
    • 1

    "Kilka" fantów ze zbiorów Łukasza...

    Witam Wszystkich smakoszy, kolekcjonerów i pasjonatów.

    Za namową Naszego kolegi Paco postanowiłem dołączyć do tak zacnego towarzystwa. Nazywam się Łukasz Rzepczyński. Od 25 lat kolekcjonuję wszelkie pamiątki związane z Prusami (głównie z mojego miasta Kwidzyna, dawniej Marienwerder). W swoich zbiorach posiadam wiele ciekawostek związanych z piwem. Pod koniec maja odbyła się plenerowa wystawa części moich birofilii.
    Na wystawie prezentowane były butelki, skrzynki, beczki,kufle itp. Eksponaty pochodzą z lokalnego browaru "Brauerei Hammermühle Marienwerder", "Brauerei Boggusch", "Englisch Brunnen Brauerei Elbing", "Brauerei Ponarth Königsberg", "Danziger Aktien Bierbrauerei" oraz z innych browarów w Prusach.
    W skład kolekcji wchodzą również fanty z lokalnych rozlewni piw, które zajmowały się także produkcją wody mineralnej, lemoniady i innych napoi.
    "Otto Hermann Marienwerder", "Gebrüder Prohl M-r", "Oswald Finger M-r", "Willy Bogdanski M-r", "Franz Barra M-r", "Armanski M-r", "J. Grühn M-r".

    Kilka fotek poniżej. Pełna fotorelacja znajduje się na moim autorskim blogu poświęconemu historii Kwidzyna i okolic oraz mojej kolekcji.

    Kwidzyn, Marienwerder, zabytki, muzeum, badania historyczne, badania architektoniczne, genealogia - Łukasz Rzepczyński


    Miłego oglądania
    Attached Files
  • waclaw67
    Senior
    • 06-2009
    • 485

    #2
    Graaaaaaaatulacje
    Piękny zbiór!
    Super stronka !
    Cudne zdjęcia z epoki!
    Tylko pozazdrościć.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎