Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brú, [12th Abbey] Raven Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Brú, [12th Abbey] Raven Stout

    Kolejna kontraktówka na irlandzkiej scenie. Tym razem inspirowana ruinami XII-wiecznego opactwa w mieście Trim gdzie również znajduje się lokalny, rzemieślniczy browar w którym uwarzono to i jeszcze 2 inne piwa 12th Abbey Brewing które niebawem tu wrzucę.

    PIANA: jaka piana ? Starałem się szablonowo dla stoutów wygenerować ją niczym w Guinnessie ale nie udało się. Utworzyłem może pieniste przykrycie maksymalnie na pół centymetra ale zgineło tak szybko że nie załapało się nawet na pierwsze zdjęcie a uwieczniło się jedynie jakieś osamotnione zapienienie topniejące niczym powłoka lodowa na Arktyce. W zasadzie nawet nie zapamiętałem koloru ale wyglądała niczym piana na Coca-Coli.

    NAGAZOWANIE: paszczowo wydaje się być odpowiednie. Obserwacja bąbli CO2 niemożliwa ze względu na ciemność barwy piwa.

    KOLOR: wzorzec utrzymany. Nie prześwietlam go co prawda patrząc pod mocne południowe słońce ale powiedzmy że jest wymagana w stoucie mahoniowa czerń.

    SMAK: piwo nie atakuje zbytnio bogactwem dodatków i bukietu smaku. Przy pierwszych łykach jest taki dziwny posmak jakby korzenny ale mi kojarzący się z takim, wiem że to zabrzmi dziwnie, zapachem kurzu jakimś nieco piwnicznym. Nie mówię że zaraz jest to wada. Wydaje się dosyć płytkie, płaskie, bez nadmiernej paloności, bez jakichś waniliowo-kawowych klimatów jakie czasami pojawiają się w stoutach a przynajmniej ja odnoszę wrażenie że takowe wyczuwam. Nie ma szoku jak na stout. Alkohol też bez burzy – 4,2 %

    OPAKOWANIE: ładna, klimatyczna eta z wizerunkiem wspomnianych ruin opactwa które mogły by być nieco większe na etykiecie. Fajne irlndzkie/celtyckie liternictwo. Podoba się. Kapsel nei podoba się bo jest jednobarwny.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎