Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Ratajczaka 34, Minister Cafe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    Poznań, Ratajczaka 34, Minister Cafe

    Kawiarnia, której specjalnością, poza kawą, są torty i ciasta, ale mają także dwa nalewaki.
    Obecnie jest Hop Sasa (11 zł.) oraz Coffee Nelson Belgian Blonde (14 zł.), ale piwa chyba u nich rotują.
    Jest też trochę butelkowej Belgii w małej lodówce na barze, kilka piw z Gościszewa, Wąsosza (Minister z Szałpiwa).
    Jedno-dwa piwa można wychylić, ale jak dla mnie miejsce trochę za smętne i chilloutowe na dłuższe posiedzenie.
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Zaraz, zaraz... przecież pod tym adresem był pub Ministerstwa Browaru, bodajże z 10 nalewakami (stan na drugą połowę 2012 roku, gdy osobiście tam degustowałem). Czyżby aż tak druzgocące zmiany? Z multitapu w kawiarnio-cukiernię? Kawa, torty, ciastka i inne badziewie... ?
    "... ale mają także dwa nalewaki..."
    Gdzie byli rodzice, pytam...?
    Last edited by wpadzio; 16-03-2015, 21:27.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • metalsrem
      Senior
      • 09-2008
      • 239

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
      Zaraz, zaraz... przecież pod tym adresem był pub Ministerstwa Browaru, bodajże z 10 nalewakami (stan na drugą połowę 2012 roku, gdy osobiście tam degustowałem). Czyżby aż tak druzgocące zmiany? Z multitapu w kawiarnio-cukiernię? Kawa, torty, ciastka i inne badziewie... ?
      "... ale mają także dwa nalewaki..."
      Gdzie byli rodzice, pytam...?
      Ministerstwo jest tam gdzie było, natomiast minister cafe jest na piętrze w tej samej kamienicy. Jedyna co zostało zamknięte to sklep ministerstwa.
      Browar domowy SKOTAR

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Trochę mnie uspokoiłeś, aczkolwiek sklepu też szkoda, mam dobre wspomnienia... No ale nie wiem co tam przez ostatnie ponad trzy lata się wydarzyło, może wjechał Żywiec a może się słał gęsto trupiec
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • metalsrem
          Senior
          • 09-2008
          • 239

          #5
          Żywiec nie wjechał. Sam nie wiem dlaczego zamknęli, choć konkurencja jednak miała lepsze zaopatrzenie.
          Last edited by metalsrem; 17-03-2015, 08:31.
          Browar domowy SKOTAR

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Dlaczego o lokalu piszecie w dziale ze sklepami?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Cudowne źródełko dla spragnionego ukojenia ciała i duszy birgika/piwoholika, który z błędnym wzrokiem i lekką nerwowością, od jedenastej (otwarte od 10.00) zastanawia się co ze sobą zrobić do otwarcia pierwszego wielokranu?

              Trzy krany, choć jeden pomijalny bo z jakąś wiśnią (nie kriek), sporo butelek, z miażdżącą przewagą wszelakich ipa. Zjeść można nie tylko ciacho ale i coś konkretnego - jajecznica, kanapki/panini/pastrami, pasztet czy rillette z kaczki (polecam!).

              Fajne miejsce. Można przyjść z dziewczyną, żoną lub kochanką, upić się w czasie kiedy ona będzie podjadać orzechowca z kawą. Albo pogapić się na studentki przeglądające notatki nad kawą i torcikiem

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎