Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Craftworks, [Wood Key] The Pilgrim

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Craftworks, [Wood Key] The Pilgrim

    Piwo wpisane jako nowy browar. Podejrzewam że może być to jednak dubliński browar kontraktowy jednak jako że jest to tak nowe piwo że nie mogę znaleść o nim wzmianki nawet na ratebeer.com który dosyć często przydaje mi się w celu rozpracowywania miejsc produkcji danych piw, postanowiłem póki co potraktować je jako debiut nowego browaru irlandzkiego. Firmowe tłitery i fejsbuki nie określają jednoznacznie adresu miejsca produkcji. Jeśli tylko dowiem się iż miejsce warzenia jest inne niż podałem, poproszę admina o odpowiednie zmienienie tytułu.
    Teraz już jednak o samym piwie:

    PIANA: ładna, drobna, kremowa, trzymająca się całkiem nieźle zarówno szkła jak i piwa.

    NAGAZOWANIE: bąbli CO2 nie widać zbytnio jednak w ustach wydaje się bardzo podręcznikowe tzn idealnie zgodne z tym typem piwa. Nieduże, no może średnie.

    KOLOR: mętny, rubinowy. Również zgodny z wzorcem.

    SMAK: zapach owocowy a jak wywnioskowałem po opisach bardziej ode mnie obcykanych kiperów – być może spowodowany jakimś aromatycznym chmielem. Nie wiem. Dla mnie to nie do odróżnienia. W smaku lekka wytrawność ale też i lekka słodycz. Piwo, gdyby nie ogólne ceny piw rzemieślniczych, dobre do jakiś większych ilościowo sączeń. Delikatne, nie pompujące bebechów dwutlenkiem węgla. Alkohol klasycznie czyli 5,8%.

    OPAKOWANIE: bardzo ładna eta z wizerunkiem postaci pielgrzyma. Wizerunek ten pochodzi z XIII-wiecznego tokena czyli rodzaju żetona do płacenia w średniowiecznym Dublinie. Żeton ten i wiele podobnych znaleziono podczas prac wykopaliskowych w latach 70. w historycznym centrum miasta w miejscu zwanym Wood Key gdzie znajdowała się osada Wikingów, założycieli grodu. Kapsel bez nadruku. Może kiedyś ów pielgrzym zagości i na kapslu bo tam wyglądał by bardzo fajnie.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Okazało się że na irlandzkiej mapie pojwił się kolejny browar. Niby powstają iż już chyba z 1-2 nowe co miesiąc ale ten jest chyba pierwszym tego typu tzn z góry nastawionym nie na warzenie własnych piw a na udostępnianie swojego zakładu browarom kontraktowym. Taki irlandzki odpowiednik naszego Zarzecza. Sprawa bardzo świeża więc zobaczy się (albo i nie) jak to będzie wyglądać w przyszłości. Browar znajduje się w dublińskiej dzielnicy Cabra i czeka na moje odwiedziny gdy tylko będę miał czas. Opisane piwo to dzieło kontraktowego browaru Wood Key Brewing powstałego również w tym roku. Dziękuje Mod'owi za poprawienie tytułu.
    Last edited by Cooper; 05-07-2015, 12:27.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎