Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Myślęcinek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafko
    Senior
    • 04-2002
    • 116

    Browar Myślęcinek

    Proszę o kilka wskazówek.

    dzisiaj znalazłem na strychu u znajomego butelke po piwie, wygląda na starą ale szperając w Internecie nie znalazłem na temat tego browaru nic. Moze ktoś zna Bowar Myślęcinek
    J. Kieroński pod Bydgoszczą. tel. 279 (to są informacje z butelki)
    będę wdzieczny za jakieś bliższe informacje na temat tego browaru.

    piwo, piwko, piweczko
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Browar w Myslencinku został zamknety w 1945 roku, posiadam z tego browaru klka etykiet jedynie z lat 1939-45, butelka jest napewno z okresu przedwojennego
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Myślęcinek oczywiście....( a nie Myslencinek) co sie ze mną dzieje???????
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Nic się z tobą nie dzieje. Myslencinek to niemieckojęzyczna wersja nazwy Myślęcinek, z okresu międzywojennego.
        Last edited by Krzysiu; 27-08-2002, 07:39.

        Comment

        • rafko
          Senior
          • 04-2002
          • 116

          #5
          DZIĘKI !!!
          piwo, piwko, piweczko

          Comment

          • tkieron
            Junior
            • 09-2006
            • 2

            #6
            Ciekawi mnie czy posiadasz nadal ta butelke ... Mialaby dla mnie znaczenie sentymentalne ..

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Tkieron , zaintrygował mnie Twój nick. Czy zostal on stworzony tylko w celu naszej zmyłki czy ma on związek z Twoim nazwiskiem czyli Kieroński a tym samym oznaczało by to iż jesteś powiązany (choć posiadając nawet takie nazwisko- niekoniecznie) z rodziną właścicieli tego nieczynnego już browaru ? Niestety nie zadałes sobie trudu wypełnienia profilu który znajduje się pod Twoim nickiem. Z drugiej jednak strony mogę pocieszyć Cię iż jesli nawet nie uda Ci się stać właścicielem ww egzemplarza butelki to informuje iż nie jest ona białym krukiem i można ją bez większego szczęścia trafić stosunkowo często na aukcjach lub giełdach kolekcjonerskich po cenach raczej nie przekraczających (wg mnie) 50 zeta. Wspomniane przez Becika etykiety z okresu okupacji są również birrofiliami stosunkowo często pokazującymi się na rynku kolekcjonerskim choc na pewno rzadziej niż butelki. Sam miałem 2 różne etykiety okupacyjne jednak zostały one przezemnie sprzedane.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • tkieron
                Junior
                • 09-2006
                • 2

                #8
                moj nick to dla mnie nic nadzwyczajnego na allegro tez sie nim posluguje i naturalna rzecza jest to ze uzylem go i tutaj . trudno by bylo uzywac 5 nickow w kazdym miejscu inny bo bym chyba gruby zeszyt musial nosic nie szukam bialego kruka ale fajnie by bylo miec w domu butelke po piwie ktore wyprodukowal moj pradziadek ... tak tak ... twoje przypuszczenia nie sa bezpodstawne . wiec jak moge ponawiam pytanie - czy ten "bialy kruk" ciagle jest w twoich rekach ??? pozdro tomek

                Comment

                • milyman
                  Junior
                  • 08-2013
                  • 1

                  #9
                  Witam zostałem posiadaczem kilku starych butelek z browarów bydgoskich i nie tylko , w poszukiwaniu wiadomości na ich temat natrawiłem na pana post, jedną jest butelka z browarów w Myślęcinku jest cała z napisami "Brauerei Myslencinek Bromberg" . Nie jest ona stłuczona oraz ma orginalny kapsel z tymi samymi napisami, jeśli byłby pan zainteresowany zakupem takowej proszę o odpowiedź

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎