Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Čadca, Športovcov 2581, Pivovar Drotár

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Słowacja, Čadca, Športovcov 2581, Pivovar Drotár

    Nowy browarek restauracyjny na mapie Słowacji położony jest przy stadionie piłkarskim (pierwszy zajazd w prawo do miasta przez rzekę od strony Zwardonia). Samo położenie niezbyt ciekawe, kawałek od centrum, na uboczu, wokół nic nie ma (oprócz boiska i basenu). Wiele o nim napisać nie można gdyż otworzony jest zaledwie od 9.10.2015. W ofercie posiadał na kiju 2 rodzaje piw - 12-tkę i 15-tkę. Posiadają jeszcze etykiety na 11-tkę ale tego w ofercie nie było. Na wynos można zakupić tylko w pet 1,5l.
    Żadnego menu na ząb nie było ale mam nadzieję, że to się zmieni.

    fotki


    Last edited by becik; 13-10-2015, 19:13.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Widać, że w porównaniu ze zdjęciem na Street View z 2012 obiekt został nieco przerobiony. A ubytovna po sąsiedzku działa?

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ubytovni żadnej tam nie widziałem w pobliżu ale, że takowej nie szukałem to może nie zauważyłem
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        W tym samym budynku, w szarej części po lewej.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Pytanie - w jakich godzinach otwarty?
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • Alexanderfeld
            Senior
            • 08-2009
            • 173

            #6
            Niedziela-Czwartek 10:00 - 22:00
            Piątek-Sobota 10:00 - 02:00

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              Teraz coś na ząb jest - sery i utopence.
              Czynne rzeczywiście od 10 - jak byliśmy o 11 to byliśmy pierwszymi klientami w pustej sali. Klimat wpółopuszczonego stadionu wokół - ciekawy. Choć kawałek od centrum miasta, to w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przystanek Čadca-zastavka na ślepej linii do Makova, a od głównej stacji to jedynie 15 min pieszo, do tego wzdłuż rzeki.
              Obsługa bardzo miła, szkoda że obowiązki turystyczne goniły. Z kranu dostępne 11, 14 i bodajże 15, 12 akurat wyszła. W czasie naszej konsumpcji weszła jakaś dostawa od Koniczka w kegach - wszystkie piwa na kranach mają oznaczone jako własne, ale nie zdążyliśmy podpytać o warzenie na miejscu (jw.).
              Podobał mi się ten lokal, jest dość przytulny, a szczególnie 11 zrobiła dobre wrażenie. No i przyjemne ceny od 1,1 EUR za pół litra.
              Last edited by zgroza; 11-01-2016, 21:29.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1415

                #8
                Odwiedzone wczoraj.
                Tak jak napisał użytkownik zgroza były 3 piwa - 11, 14 i 15.
                Spróbowałem wszystkich, moim faworytem została półciemna czternastka.
                Jest firmowe szkło i podstawki.
                Na drogę zaopatrzyliśmy się w półtoralitrowe PETki, do których nalano piwa bezpośrednio z kranów przy barze. Butelki PET z dedykowanymi etykietami.
                Na ząb przekąsiliśmy nivę i utopenca podane w nieco odmienny sposób


                Attached Files

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1817

                  #9
                  Niedziela po godz. 14 lokal zupełnie pusty. Piwo zakupione na wynos. Nie musiałem czekać na nalanie do pet-ków, mieli już napełnione czekające w lodówce. Bardzo dobra jasna 11-ka i przyzwoite polotmave 14.

                  Comment

                  • heckler
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 1817

                    #10
                    Poprzednio zakupione piwa w peta-ch, tak jak pisałem były całkiem poprawne. Lokal ponownie odwiedziliśmy w dniu 09.04. dostępne były 10-ka w cenie 1,1 euro smakowała jak rozpuszczone mydło.
                    Drugie piwo to jasna 12-ka za 1,3 euro. Też o dziwnym korzennym posmaku, kompletnie bez goryczki. Powiedzmy najlepsza z całej trójki, aczkolwiek po 2 piwach miałem jej dosyć. Trzecie piwo to 17-ka w cenie 1,7 euro kompletnie bez smaku i zapachu.
                    Nie wiem skąd w przeciągu dwóch tygodni nastąpiła taka różnica w smaku piwa.

                    Comment

                    • bastion
                      PremiumUżytkownik
                      • 10-2006
                      • 1123

                      #11
                      Browarek zwizytowany kilka dni temu.
                      Byłem wieczorem i nie było piwowara by coś bliżej się dowiedzieć o ichniejszym piwie.

                      W ofercie svetle 12*i polotmave 14*.
                      Dwunastka dosyć przeciętna, ale w miarę picia jakby zyskiwała.
                      Czternastka solidna.

                      Podczas rozmowy z właścicielem browarku w Ciernem (Ciernan) dowiedziałem się że na piwo warzone w Drotarze nie jest tak łatwo trafić.
                      Powodem jest to, że posiada zaledwie dwa małe tanki do leżakowania piwa i jego moce są mocno ograniczone.
                      Dodatkowo występują tam problemy natury organizacyjnej i czasem nie warzy się piwa dłuższy czas.
                      W takiej sytuacji kiedy były w ofercie dwa rodzaje, na 99% nie było możliwe aby wszystkie były miejscowe, gdyż cykl produkcyjny + miejsce do leżakownia, a właściwie jego brak uniemożliwia taki wybór, nie mówiąc już o fakcie gdy mają więcej rodzajów piwa.
                      Piwa są kupowane w Koniczku.

                      Tak więc czy będąc w Drotarze spróbowałem ich piw, tego nie wiem.

                      Comment

                      • heckler
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 1817

                        #12
                        Myślę że piwa które ja piłem nie były od Konicka. Po prostu smakowo były fatalne. Konicek warzy dobre piwo. Podczas pierwszej wizyty zakupione piwo w petach było dobre, to moglo byc Konickove.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
                          Konicek warzy dobre piwo.
                          Nie zawsze. Trafiałem na warki kompletnie puste, a 2 dni temu znajomy napisał, że czuje w nich porzeczkę - czyli wadę w postaci utlenienia.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • heckler
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 1817

                            #14
                            Dziwny to browarek, wiec wszystko możliwe. Faktem jest że piwo mają slabe.

                            Comment

                            • Shedao
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 900

                              #15
                              Browar odwiedzony 11.08. Łatwy dojazd, fajna okolica - zaraz obok stadion, z ogródka widok na placyk do nauki jazdy, całość oddalona od zgiełku, można sobie posiedzieć w ciszy i spokoju.

                              W tygodniu browar otwiera się o 14, tylko w weekend obowiązuje godzina 10.

                              Podczas mojej wizyty były lane 3 piwa: Ležiak 12°, Ležiak Limetka 12°, Polotmavý Ležiak 14°. Limetka pyszna, idealna na panujący wówczas upał, ale i pozostałe dwa piwa były bardzo dobre. Wypiłem ze smakiem.

                              Ogólnie - polecam, mi się tam podobało.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎