Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Peru, Lima, Av. Agustín La Rosa Toro 1151, Cerveza Artesanal de Tomas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Peru, Lima, Av. Agustín La Rosa Toro 1151, Cerveza Artesanal de Tomas

    W stolicy Peru nie brakuje browarów restauracyjnych i multitapów z dobrym piwem.
    Cerveceria Artesanal de Tomas jest tego dobrym przykładem, a można tu wpaść na piwo o każdej porze, bowiem lokal jest całodobowy.
    Sympatyczny mikrus z czterema rodzajami własnego piwa znajduje się w dzielnicy San Borja.
    Przy wejściu gości wita ściana z imponującą kolekcją butelek południowoamerykańskich piw.
    Wewnątrz dwie małe sale ze stolikami dwu i czteroosobowymi, oraz skromny bar z czterema kranami.

    Z kranów pod koniec czerwca 2015 lało się:
    - Blonde Ale
    - Premium
    - Pale Ale
    - Robus Porter

    Każde w cenie 14 soli (17 zł) za pół litra.
    Ponadto w ofercie piwa owocowe: Maracuya, Fresa, Limon, Pinia.
    Do pierwszego zamówienia gratisowo podawane są prażone orzeszki ziemne i pikantny napój z marynowanej surowej ryby w zalewie

    Na większy głód warto wybrać coś z głównego menu. Jedzenie jest wyśmienite, specjalnością są ryby i owoce morza.
    Ja wybrałem Ceviche - jeden z narodowych smakołyków, czyli marynowaną, surową rybę w sosie z limonek za 30 soli (36 zł).


    Zdjęcia:





  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    #2
    Ceny mają naprawdę wysokie, szczerze mówiąc myślałem że w tamtych rejonach jest biedniej i przez to taniej jak w Europie...
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #3
      Bo tak jest, ale to są lokale typowo dla "białasów".

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        #4
        Czyli z tego co czytam Twoje opisy, tylko w takich bywasz Czy znajdzie się też opis czegoś "dla mas" ?
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1415

          #5
          Ja opisuję minibrowary. Więc jeśli chodzi o niższe ceny to nie ta szerokość geograficzna.

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            #6
            Powiedział bym, że w większości krajów pozaeuropejskich nawet piwo lane jest w pewien sposób luksusem. Króluje butelka, a "dla mas" są najczęściej uliczne garkuchnie z plastikowymi stolikami i krzesłami, gdzie piwo sprzedawane jest w podobnej cenie co w sklepie. Nawet w trochę lepszych lokalach zazwyczaj są butelkowe piwa.
            Piwa lane, a tym bardziej mikrobrowary to już co najmniej lokalna klasa średnia, zachodni bogatsi turyści czy ekspaci. Różnica, mniej więcej jak u nas, lokalna pijalnia piwa gdzie butelka kosztuje 3,5 PLN i najmodniejszy wielokran wypełniony brodaczami z ajfonami.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • pebejot
              Senior
              • 01-2010
              • 1415

              #7
              Brodacze z ajfonami
              Fakt, multitapy opanowują hipsterzy

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Znaczy się w Peru też ?
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • pebejot
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 1415

                  #9
                  Na szczęście nie

                  Comment

                  • babalumek
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1207

                    #10
                    Ok, dzięki za wyjaśnienie. Pytałem z ciekawości, ale jestem laikiem ponieważ nigdy w tej części świata nie byłem. Ameryka płd - a szczególnie kraje typu Chile czy Peru, kojarzone są raczej z dużymi nierównościami społecznymi, ale generalnie też z większą biedą jak w Europie. Stąd moje zdziwienie cenami w lokalach, ale jak tak człowiek głębiej pomyśli, to opisujesz jednak minibrowary w stolicach, gdzie zapewne bogatszych kast nie brakuje...
                    MRKS Kuźnia Jawor

                    WTS Sparta Wrocław

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎