Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chiny i świat (w kontekście piwnym). Szukam materiałów do pracy dyplomowej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DamianChen
    Junior
    • 12-2015
    • 1

    Chiny i świat (w kontekście piwnym). Szukam materiałów do pracy dyplomowej

    Cześć.

    Jestem młodym i zielonym pasjonatem piwka. Studiuję w Chinach sinologię (chinolistyka) o profilu ekonomicznym. Za parę dni zaczynamy pisać pracę licencjacką. Zgłoszony temat zawiera w sobie zagadnienia takie jak: Historia browarnictwa, współczesność i przyszłość w USA, Europie ( Anglia, Niemcy i Polska) oraz Azja (Chiny i Japonia). Kultura, drogi rozwoju, różnice. Oczywiście Chiny będą w centrum uwagi. Browarnictwo w Chinach z mojego punktu widzenia jest niezwykle interesujące. Chiny są największym producentem piwa na świecie a zarazem największą pustynią kraftu. Możliwe, że Państwo nie wiedzą iż obecność browaru w tym kraju jest zasługą Polaków.

    Zgłaszam się do was z prośbą o pomoc, sugestie i ocenę materiałów, które według was mógłbym wykorzystać. Na pewno znacie interesujące publikacje, filmy czy książki w których mógłbym znaleźć przydatne informacje. Byłbym dozgonnie wdzięczny.

    Wstępnie wybrane materiały:

    1. The Beer Bible.
    Autor: Jeff Alworth

    2. Craft Beer Revolution: The Insider's Guide to B.C. Breweries
    Autor: Joe Wiebe

    3. A Guide to Everything You Need to Know about Beer Including the History, Brewing, Ingredients, Varieties, Serving, and International Consumption
    Autor: Dakota Stevens

    4. Beer: The Ultimate World Tour
    Autor: Bill Yenne

    5. The New World Guide to Beer
    Autor: Michael Jackson

    6. Eyewitness Companions: Beer
    Autor: Michael Jackson

    Kupiłem już na allegro kilka pozycji, które kolega mi do Chin później podrzuci. Nie były szczególnie drogie, a może coś ciekawego w nich znajdę. Są to:

    7. Domowe piwo.
    Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk

    8. Tyskie Vademecum piwa
    Autor: Michael Jackson

    9. Browary Łodzi i regionu. Historia i współczesność.
    Autor: Marcin Jakub Szymański

    10. Domowe warzenie piwa (wydanie drugie)
    Autor: Richard Lehrl

    Jest to moja pierwsze praca dyplomowa, temat na który zdecydowałem się jest dla mnie nie lada wyzywaniem. Uznałem jednak, że będzie to również ciekawa przygoda.
    Jeśli uznam, że praca ta zakończona została sukcesem. Napiszę tłumaczenie na język Polski i podzielę się nią z Państwem na forum.

    Dziękuję uprzejmie.

    Damian Chen
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Zastanawiam się co takiego nt piwowarstwa chińskiego znalazłeś w książce "Browary Łodzi i Regionu"
    Jeśli kupiłeś ją dlatego że potrzebujesz m.in. info nt browarnictwa ogólnie to akurat ta pozycja zdaniem moim oraz kilku moich będących w temacie znajomych, nie stoi na zbyt dużym poziomie wiedzy. Jest masa innych lepszych polskojęzycznych książek będących źródłem informacji o browarnictwie.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      Jest masa innych lepszych polskojęzycznych książek będących źródłem informacji o browarnictwie.
      To czemu ich nie wymieniłeś?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • kruger_nr1
        Senior
        • 11-2005
        • 801

        #4
        tutaj zobacz spis polskich pozycji o piwie: http://www.browar.biz/forum/showthre...ght=biblioteka . Może coś się przyda.
        Kolekcja puszek piwnych:
        http://puszkikrugera.web-album.org/

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          To czemu ich nie wymieniłeś?
          Takich książek traktujących ogólnie o światowym browarnictwie i napisanych po polsku są minimum dziesiątki. Tak szybko patrząc na półkę. Chociażby Ilustrowany Leksykon Piwa L. Ruma, wyd. Kurpisz.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            #6
            Informacji o browarze Tsingtao możesz także szukać w niemieckich archiwach bo jeśli dobrze pamiętam browar założyli Niemcy. Browar w Harbinie był założony przez Polaka, ale te materiały jeśli już to są w archiwach rosyjskich.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎