Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Siris, Voreia India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Siris, Voreia India Pale Ale

    Siris MicroBrewery to przedsięwzięcie założone w 2014 roku przez grupę piwnych pasjonatów i miłośników smacznych podróży. Siedziba browaru mieści się w Seres nieopodal Salonik. Obecnie produkowane są cztery piwa w serii Voreia, a IPA była jednym z pierwszych dwóch uwarzonych (obok pilsnera). Piwo ma 7,0% alkoholu, a do produkcji wykorzystano trzy słody oraz amerykańskie chmiele, choć nie podano szczegółów. Jest niepasteryzowane i niefiltrowane.

    Barwa w pełni bursztynowa, lekko zamglona.
    Żółtawa, dość drobna piana, o sporej tendencji do oblepiania szkła. Stosunkowo trwała.
    W aromacie słodkie owoce południowe - mango, papaja, a także wysoki udział nut kwiatowych. Na drugim planie ziarnista słodowość.
    Smak ze średnią, grejpfrutową goryczką, trochę zalegającą w ustach. Profil jest dość ubogi, lekko estrowy w klimacie ze słodowym, słodkawym uzupełnieniem. Jednak piwo sprawia wrażenie jakby wodnistego i mało treściwego. Alkohol za to dobrze przykryty.
    Nagazowanie niewysokie, według mnie nieco za niskie.
    Butelka 330ml. Prosta samoprzylepna, rzemieślnicza etykieta o nietypowym wykroju. Fajny firmowy kapsel.

    Jak na India Pale Ale to absolutnie szału nie ma. Piwo jest mocno przeciętne, z wysoką goryczką, ale o płytkim profilu. Broni się przy greckich lagerach, które jeszcze do niedawna były jedynymi dostępnymi rodzimymi produkcjami. Z przeciętnym przedstawicielem swojego stylu odpada w eliminacjach. 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎